Zobacz temat - [R600] Regulacja sprzęgła??
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R600] Regulacja sprzęgła??

arrax - Nie Cze 24, 2007 21:36
Temat postu: [R600] Regulacja sprzęgła??
witam...

Chlopaki mam spory problem dzis mój tata odpalil mojego Rover'ka (stał 2,5 miecha w garazu) i pojawil sie problem mianowicie z tego co tata mi powiedzial sprzegło reaguje w ostatniej fazie 5-3 cm koncowego skoku!!! Mam pytanie czy jest mozliwosc regulacji w R600 sprzegła czy trzeba kupić nowe?

z góry dzieki za odp...

zyzio - Nie Cze 24, 2007 21:59

sprawdź czy jets płyn w zbiorniczku tym małym :)
ADAM1 - Pon Cze 25, 2007 18:36

arrax napisał/a:
czy trzeba kupić nowe?


Jak by sie sprzeglo konczylo, to by ci bralo wysoko
Ja stawialbym raczej na konczacy sie wysprzeglik, lub pompke sprzeglowa

Zientas - Pon Cze 25, 2007 19:26

ADAM1 napisał/a:
Jak by sie sprzeglo konczylo, to by ci bralo wysoko


Chyba raczej niskko - tzn. tuż po oderwaniu nogi z pozycji max. pedału.

arrax, przejrzyj jeszcze ten temat. Mi cały czas bierze nisko nawet po wymianie pompy i w sumie do dziś nie wiem o co chodzi...

A sprzęgła oczywiście się nie da wyregulować bo to jest już hydrauliczne (też szukałem linki :lol: ).

marthinez - Pon Cze 25, 2007 20:46

Zientas napisał/a:
ADAM1 napisał/a:
Jak by sie sprzeglo konczylo, to by ci bralo wysoko

Chyba raczej niskko - tzn. tuż po oderwaniu nogi z pozycji max. pedału.

ADAM1 dobrze pisze. Bierze wysoko, czyli przy samej górze.

ossa - Wto Cze 26, 2007 01:16

właśnie o regulacji napisałem nie tu gdzie trzeba (na poście wskazanym wyżej przez zientasa) więc powtórzę tutaj: mianowicie wydaje mi sie, ze sprzeglo można wyregulować ustawiając odpowiednio objętośc pompy sprzęgła - trzeba troche poregulować śrubami przy pedale sprzęgła. Tak robił mi mechanik jak jeszcze moje sprzęgło żyło :) i dało się to jakoś ustawić w pewnym zakresie.
arrax - Czw Cze 28, 2007 21:34

witam....

moze dziwne pytanie ale
POMPA SPRZEGŁA = wysprzeglik
a co to sa te reperaturki :?:

Brt - Czw Cze 28, 2007 22:00

pompa sprzęgła jest przy pedale, a wysprzęglik przy łapie sprzęgła i sąto dwie różne części. Reparaturka to komplet elementów gumowych niezbędnych do naprawy pompy, lub wysprzęglika.
arrax - Czw Cze 28, 2007 22:26

Brt, dzieki

czyli musze kupic zarówno wysprzeglik jak i pompe sprzegła? zeby cala hydraulika byla OK :wink:

pompe widzialem za 137pln u tomiego i ja kupie na dniach natomiast wysprzeglika musze poszukac albo reperaturke :cry:

mimio wszystko dzieki chlopaki

zyzio - Wto Lip 03, 2007 18:58

Wysprzęglik dostałem u toiego - co prawda do MGF, ale pasuje. Założony i sprawdzony, auto co prawda accord 2.0 TDI, ale to silnik rovera.