Zobacz temat - [R620] Problem z ABS-em
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Problem z ABS-em

manius_620si - Czw Cze 28, 2007 21:20
Temat postu: [R620] Problem z ABS-em
Mam Rovera 620 si 16V z 93 roku. Po samodiagnostyce wyskakuje blad 12 tzn.
blad centralki abs-u, brak zasilania. Wyglada to tak. gdy kupilem auto rok temu absu juz nie bylo,ale kontrolka nie swiecila niedawno nie wytrzymalem i rozkrecilem licznik. Okazalo sie że ktoś celowo wypiął żaróweczkę od abs-u. Po jej włożeniu bez wzgledu czy silnik chodzi czy nie kontrolka swieci. Pompa ani żadna część od absu nie dziala. Jaki mógłby być problem. W mojej miejscowosci niestety nie ma na tyle dobrego mechanika żeby mi coś doradzil, a nie bardzo mam czas na jazdy po innych miejscowosciach w poszukiwaniu kogoś konkretnego. jesli mozna to prosiłbym o jakąś podpowiedz co dalej działac.

piter34: retusz tematu

Brt - Czw Cze 28, 2007 21:49

Hmmm może wypada zacząć od niebezpieczników i ogólnego sprawdzenia czy jakieś prądy dochodzą do sterownika ABSu. Pinologię złącza zapewne znajdziesz w RAVE ;) Sprawdzenie tego nie jest wielką sztuką. Wystarczy byle miernik za 9.99 z tesco i odrobina chęci ;)
piter34 - Czw Cze 28, 2007 22:08

manius_620si, zacznij od sprawdzenia bezpiecznika od ABS w komorze silnika (40A) oraz bezpiecznika 7.5A w kabinie (odpowiada za ogrzewanie tylnej szyby).

Potem proponuję przejrzeć połączenia pomiędzy akumulatorem, pompą ABS, kompem od ABS, przekaźnikami, bezpiecznikami.

manius_620si - Pią Cze 29, 2007 19:28

bezpieczniki w komorze silnika są OK.komp od abs-u w którym miejscu się znajduje?
piter34 - Pon Lip 02, 2007 11:35

Cytat:
bezpieczniki w komorze silnika są OK.

A w kabinie?

Komp od ABS jest zamontowany z tyłu modulatora ABS (to takie duże pod maską, dochodzą do niego przewody hamulcowe).

manius_620si - Pią Lip 06, 2007 17:27

w kabinie tez wszystkie bezpieczniki sa OK. jak bede mial wolna chwile to musze jechac do kogos kto lepiej orientuje sie na elektryce samochodowej niz ja i pokaze mu liste co trzeba sprawdzic.