Zobacz temat - [R200 1,4 '99] Jak zdjąć przedni zderzak?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 1,4 '99] Jak zdjąć przedni zderzak?

Evil3k - Sob Lip 14, 2007 07:30
Temat postu: [R200 1,4 '99] Jak zdjąć przedni zderzak?
Witam. Mam problem z wymianą uszkodzonego grila, nie wiem jak się do niego dostać.
Chyba jedynym wyjściem jest ściągnięcie zderzaka - tylko jak to zrobić? Będę wdzięczny za pomoc! :)

sTERYD: zobacz jak wygląda temat, i postaraj się następnym razem żeby też był poprawny

Damianin - Sob Lip 14, 2007 08:30

Zderzak można zdjąć odkręcając widoczne na rysunku śrubki i nakrętki:


Evil3k - Sob Lip 14, 2007 16:00

Wielkie dzięki :) tego potrzebowałem.. !! Myślę, że teraz nie będzie problemu ze zdjęciem zderzaka i wymianą atrapy.
Ant - Nie Lip 15, 2007 08:46

Evil3k napisał/a:
Wielkie dzięki :) tego potrzebowałem.. !! Myślę, że teraz nie będzie problemu ze zdjęciem zderzaka i wymianą atrapy.

przy okazji możesz też odpomarańczowić kierunkowskazy jeżeli lubisz takie rzeczy bo zderzak jak będzie ściągnięty to można reflektorki zdjąć...

MaReK - Nie Lip 15, 2007 09:09

Jestem po takiej akcji wlasnie wczoraj ;)
Zdjalem zderzak, swiatla i musialem sobie sam spasowac przod, bo blacharz to ulom jakis i nie potrafil :) Przy zakladaniu zderzaka zwracaj uwage na pret do ktorego jest z przodu przykrecany i na plastiki odchodzace od tego preta do swiatel...

Co odkrecania to chyba kolejnosc nie ma wiekszego znaczenia.
Ostrozne z plastikowymi nakretkami nad grillem - latwo pekaja ;/

Pozdrawiam,

pan-baran - Pon Sty 26, 2009 09:01

A moze ktos zamiescic podobna instrukcje obrazkowa do Roverka 414 16v, 1997, potrzebuje zdjac przedni zderzak i zamontowac nowy.
sTERYD - Pon Sty 26, 2009 10:01

pan-baran, na 100% była do 400 też
xROnx - Sob Lut 14, 2009 13:39

podepne się pod temat.
Czy ktoś wie jak dostać się do śrubek oznaczone na rysunku jako 4 ?

escatox - Sob Lut 14, 2009 13:47

Cytat:
Czy ktoś wie jak dostać się do śrubek oznaczone na rysunku jako 4


Najlepiej kluczem nasadowym z przedłużką. skręcasz koła i odchylasz nadkole wewnętrzne.

śruba jest jakieś 5 - 7 cm za rogiem zderzaka.

Krzysi3k - Wto Lut 17, 2009 15:39

W Roverze 25 jest tak samo? Bo tam grill da się zdjąć bez odkręcania zderzaka...
Muszę dobrać się do zbiorniczka płynu od spryskiwaczy... Przez nadkole zobaczyłem, że rurka się oberwała, ale żeby się tam dostać muszę zdjąć zderzak.

duklos - Wto Lut 17, 2009 20:51

W R200 można zdjąć koło i nadkole wew., aby dostać się do zbiornika płynu. Tak samo jest w R25 (chyba, że się mylę), ale jeśli wolisz zdjąc cały zderzak. wydaje mi się, że ze zderzakiem jest więcej roboty.
Krzysi3k - Wto Lut 17, 2009 22:48

Można się dostać przez nadkole, ale ciężki dostęp będzie :/ Mi się urwała rurka razem z tym plastikiem, który łączy ją ze zbiornikiem, więc dostęp muszę mieć dobry... Poza tym zdenerwowała mnie jedna śrubka na nadkolu, na którą nie mam pomysłu jak ją wykręcić... Jest w takiej jakby małej wnęce...