Zobacz temat - [rover 216 z 1996r] problem z zawieszenie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [rover 216 z 1996r] problem z zawieszenie

kuman - Sro Lip 18, 2007 20:27
Temat postu: [rover 216 z 1996r] problem z zawieszenie
Witam,

Mam taki problem ze swoim autkiem poniewaz ostatnio zaobserwowałem że przy jeździe prosto musze mieć lleciutko skrecono kierownicę w prawo oraz że po przejechaniu paru kilometrów (czasami) przy skręcaniu kierownicą ale tylko jak samochód jest "na luzie" słysze jakieś grzechotanie w kołach czy wiecie co to może być?? I drugie moje pytanie ponieważ wyjeźdzam za 3 dni nad morze i zrobie ok 1000km czy mogę z tym jechać czy jest to bardzo ryzykowne?? Jak myślićie czy cos takiego może sie całkowicie zepsuć wczasie jazdy?? oczywiście jak bieb mam wrzucny to wszystko chodzi elegancko.

PHJOWI - Sro Lip 18, 2007 20:31

pierwsze to ustaw zbierznosć i bedzie ok, drugie to prawdopodobnie łożysko lub przegub.
kuman - Sro Lip 18, 2007 20:32

PHJOWI napisał/a:
pierwsze to ustaw zbierznosć i bedzie ok, drugie to prawdopodobnie łożysko lub przegub.


a orientujesz sie ile może kosztować ustawienie zbierzności ewentualnie łozysko i przegłób

krzych1 - Sro Lip 18, 2007 21:41

Witam.
kuman napisał/a:
a orientujesz sie ile może kosztować ustawienie zbierzności ewentualnie łozysko i przegłób

Ceny zależą od warsztatu i sprzedawcy, ale mniej więcej kształtują się tak:
- zbieżność 20-50 zł,
- łożysko 100-200 zł + robocizna (50 zł)
- przegub 150-200 zł + robocizna (50 zł).
Generalnie opłaca sie szukać u różnych sprzedawców, można sporo zaoszczędzić (ja np. na Allegro dorwałem oryginalne nieużywane łożysko za 100 zł, gdzie w sklepie za takie samo wołali 220 zł).
Popatrz np. tutaj: http://tomateam.pl/ , duży wybór części, ceny umiarkowane. Tylko nie wszystkie części są wprowadzone do oferty sklepu, najlepiej skontaktuj się poprzez e-mail, podaj dane swojego auta, to ci wtedy dobiorą odpowiednie części.