Zobacz temat - zakłócenia Pioneer
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - zakłócenia Pioneer

Damianin - Sro Sie 15, 2007 09:45
Temat postu: zakłócenia Pioneer
Witam,

Od kilku lat - właściwie od początku jazdy roverkiem i zakupie radyjka bodajże Pioneer DEH3600, od poziomu głośności ok. 35 występują w głośnikach trzaski, szczególnie na niskich tonach. Czasem jest tak, że nie występują tydzień i nagle zaczyna trzeszczeć, czasem jest to powiązane z jakimś wybojem na drodze.
Zastanawiam się, czy czasem nie jest to powiązane ze słabą masą lub akumulatorem, który pod wpływem drgań wprowadza zakłócenia. W tej chwili radio mam podłączone bezpośrednio do akumulatora, masę mam podłączoną grubym kablem także oddzielnie. Głośniki porządne Hertza ale na oryginalnych był podobny efekt.

js - Sro Sie 15, 2007 12:36

Czy trzaski występują w obu głośnikach jednocześnie?

Przyczyn może być wiele:

- słabe połączenie któregoś głośnika lub zasilania (często wsuwki robią się luźne)
- przesterowanie głośnika słabym radiem
- źle poprawadzona, połączona masa


Jeśli trzaska na wybojach to najprawdopodobniej opcja nr1 - coś gdzieś słabo łączy.

Damianin - Sro Sie 15, 2007 13:04

Zasilanie jest poprowadzone prosto od klemy akumulatora grubym kabliskiem, przez ściankę grodziową, masa podłączona takim samym kabliskiem w środku auta, do jakiegoś płaskownika... Radio niby na mosfecie ale oryginalne głośniki dawały ten sam efekt, po zmianie nic sie pod tym względem nie zmieniło...

Wygląda to tak: jadę sobie, jest głośno, bas ok, nic nie trzeszczy, łup dziura - zaczynają się trzaski przy basie i już sobie trwają... nie zawsze to występuje przy nierównościach terenu - czasem samo z siebie.

Radio montowałem - przyjrzałem się wtyczce, sam łączyłem grube kable z cienkimi wchodzącymi we wtyczkę ale nic niepokojącego nie zauważyłem...

[ Dodano: Sro Sie 15, 2007 1:05 pm ]
Trzaski występują w obu głośnikach jednocześnie i nie są zbyt przyjemne dla ucha...