Zobacz temat - [R75] Problem z mocą !!
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Problem z mocą !!

krzesin - Sro Wrz 05, 2007 15:32
Temat postu: [R75] Problem z mocą !!
Witam. Pojawił mi sie problem nastepujacy: Rover 75 2.0 V6 rok 2000przy przyspieszaniu szczególnie odczuwalne na biegu 3, 4 i 5 samochód tak jak by mial przyrost i utrate mocy, wciskam gaz i samochod przyspiesza nie na zasadach plynnosci tylko tak jak by w jednym momencie mial 150 KM a w chwili 100 Km, poprostu ma takie zachwiania w przyspieszeniu. szczególnie jest to odczuwalne jak załącze klimatyzacje kiedy jest wieksze obciazenie...tak wywnioskowałem. Jest jeszcze jeden objaw ze na poziomie obrotów 1100 silnik delikatnie wpada w drgania ponizej tych obrotów i powyżej juz nie. Prosze podpowiedzcie mi z czym moze byc klopot i czy ktos spotkal sie juz z takim problemem. Powiem tylko ze nei jest to na zasadzie kompletnej utraty mocy tylko tak jak by w momentach samochod tracil z 30 % mocy, ma takie zachwiania. Przy wyżej juz predkości w trakcie przyspieszania np od 160 w zwyż nie odczuwalny juz jest ten efekt. dzieki za ewentualne informacje. Tomasz
HdM - Sro Wrz 05, 2007 17:30

sprawdzales lambde? VIS?

podlacz sie do kompa... ja tak znalazlem juz kilka problemow

krzesin - Sro Wrz 05, 2007 17:48

Tak podlaczalem kompa juz w serwisie i nie stwierdzili zadnych bledow...i dlatego zwracam sie na forum czy ktos ma z was jakis pomysl
HdM - Sro Wrz 05, 2007 17:51

nie wiem czy lambda wychodzi na kompie - niech sie wypowie ktos madrzejszy - opis jak samemu to sprawdzic znajdziesz w technicznym faku

innych pomyslow niestety nie mam... walcze z podobnym problemem, ale juz znalazlem przyczyne - jeden z silniczkow VIS nie otwiera sie...

krzesin - Sro Wrz 05, 2007 17:54

silniczek VIS? czy to jest tzw silnik krokowy??
HdM - Sro Wrz 05, 2007 18:02

to znaczy to:
http://www.roverki.pl/mod...ies=Technika#83

Marian_K - Sro Wrz 05, 2007 21:03

Z tego co napisałeś, to mi też przychodzi do głowy silniczek VIS. Sonda lambda raczej nie ma wpływu na moc - tak mi się wydaje.

Pozdrawiam!

PHJOWI - Sro Wrz 05, 2007 22:36

muszę powiedzieć że sonda ma wpływ ja miałem uwaloną pierwszą to było czuć że nie idzie, ytlko jeszcze check mi się palił ale tam jest wiecej sond .
HdM - Czw Wrz 06, 2007 10:00

moze to i VIS, ale z drugiej strony czy nie pokazaloby tego po podlaczenia do kompa?
lambda ma wplyw... trenowalem ten problem w innych samochodach, ale zawsze swiecila mi sie kontrolka check engine...

masz sprawne wszystkie zarowki na desce?

krzesin - Czw Wrz 06, 2007 10:40

tak Mam sprawne bo chech engine zapala sie po wlaczeniu zapłonu i gasnie po zapaleniu.
HdM - Czw Wrz 06, 2007 10:50

sprobuj zatem z tymi VISami...

niech sie moze madrzejsi ode mnie wypowiedza - nie chce Cie wprowadzic w blad

a co Ci powiedzieli w warsztacie, gdzie podpinales sie do kompa? jaka byla ich diagnoza?

krzesin - Czw Wrz 06, 2007 13:01

Popinalem sie w Komornikach w Altoma pruszynski. Diagnoza? Nie eidzą problemów....Dramat....2007 rok auto popsute serwis nie widzi kłopotu:) Parodia dlatego szukam pomocy u was ew skierowania mnie do bardziej profesjionalnego serwisu w okolicach Poznania
Paul - Czw Wrz 06, 2007 14:34

krzesin napisał/a:
skierowania mnie do bardziej profesjionalnego serwisu w okolicach Poznania

PHJOWI - Nowe Miasto nad Wartą :D