Zobacz temat - [214i 1.4 LPG,98r] Silnik gaśnie w trakcie jazdy po kałużach
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [214i 1.4 LPG,98r] Silnik gaśnie w trakcie jazdy po kałużach

moobilk - Czw Wrz 06, 2007 08:48
Temat postu: [214i 1.4 LPG,98r] Silnik gaśnie w trakcie jazdy po kałużach
Witam,
czy ktoś mógłby mi pomóc. Jeżdżę samochodem Rover 214i 1.4 LPG 98r. już ponad rok.

Kilka tygodni temu oraz dzisiaj zdarzył się taki problem, że po wjechaniu w dużą kałuże na drodze, - mamy teraz dni deszczowe - samochód nagle zgasł! Sytuacje te zdarzyły się podczas jazdy na GAZIE. Po kilku sekundach (około 20s) i przełączeniu na benzynę samochód po kilku krotnych próbach - zapalił. Później po przełączeniu na Gaz było OKI.

Czy problem będzie zalanie jakiś części ?? Jeździłem już kilkoma samochodami i w sumie takie coś mi się nigdy nie zdarzyło.

Pod koniec tamtego roku byłem u mechanika który podłączał komputer do samochodu i stwierdził że lamda powinna być wymieniona w połowie tego roku. W sumie o tym zapomniałem - czy ona może być przyczyną gaśnięcia samochodu kiedy zastanie zamoczona?

Pozdrawiam
Paweł

Olo12 - Czw Wrz 06, 2007 08:56

najprawdopodobniej jest to wina przewodów wysokiego napięcia dostają przebicie jak dostaną wilgoci. na poczatek spróbuj przemyć przewody denaturatem a najlepiej zalecana jest wymiana.
giewu - Czw Wrz 06, 2007 09:01

na 99% powodem Twojej bolączki będzie cewka zapłonowa. Niestety konstruktorzy nie pomyśleli zbytnio i umiejscowili ją w "chorym" miejscu. Wyciągnij cewkę, wysusz ją dokładnie i przenieś w inne miejsce pod maską (gdzieś wyżej) :mrgreen: Miałem taki sam problem jak Twój. Cewkę przeniosłem obok filtra powietrza i zapomniałem o wilgoci na dworze ;)
thef - Czw Wrz 06, 2007 09:10

A wystarczyło zacząć od przeglądnięcia zasobów strony klubowej..
http://www.roverki.pl/article.php?sid=363

moobilk - Czw Wrz 06, 2007 09:20

No pięknie wyszło :-))

Bardzo dziękuję.