Zobacz temat - [Rover 216 16V 96r.] Jaki akumulator?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [Rover 216 16V 96r.] Jaki akumulator?

pawel_gierach - Wto Wrz 11, 2007 08:06
Temat postu: [Rover 216 16V 96r.] Jaki akumulator?
Mam problem. Ostatni akumulator 55mAh nie radził sobie podczas mroźnych nocy, auto odpalało z przewodów Podobno do modelu 200 jest dedykowany aku 45mAh?Akumulator jest do wymiany, wielokrotnie ładowany nie poradzi sobie pewnie tej zimy.Zatem moje pytanie jaki kupić?I czy jest coś co może gwałtownie zużywać prąd gdy samochodzik stoi w garażu( po 2 dniach bez przymrozków nie chce odpalić).Proszę o pomoc.Co z wiązką tylnej klapy? Dodam, że mam też problem z centralnym i spryskiwacz tylnej szyby nie działa Czy to coś może podkradać prąd?Dzięki za wskazówki.Pozdro for forum
giewu - Wto Wrz 11, 2007 08:17
Temat postu: Re: [Rover 216 16V 96r.] Jaki akumulator?
pawel gierach napisał/a:
Mam problem. Ostatni akumulator 55mAh nie radził sobie podczas mroźnych nocy, auto odpalało z przewodów Podobno do modelu 200 jest dedykowany aku 45mAh?Akumulator jest do wymiany, wielokrotnie ładowany nie poradzi sobie pewnie tej zimy.Zatem moje pytanie jaki kupić?I czy jest coś co może gwałtownie zużywać prąd gdy samochodzik stoi w garażu( po 2 dniach bez przymrozków nie chce odpalić).Proszę o pomoc.Co z wiązką tylnej klapy? Dodam, że mam też problem z centralnym i spryskiwacz tylnej szyby nie działa Czy to coś może podkradać prąd?Dzięki za wskazówki.Pozdro for forum
zdecydowanie zacznij od sprawdzenia wiązki tylnej klapy ;)
do Twojego autka (przy sprawnej instalacji elektrycznej) w zupełności wystarczy akumulator 45Ah, natomiast jeśli będziesz chciał założyć większy np. 55Ah to śmiało możesz to zrobić. Na temat zużywania prądu podczas garażowania auta już parę razy pisaliśmy na forum. Poszukaj troszkę :razz:

KRYS - Wto Wrz 11, 2007 10:43

A taki

http://www.varta-automoti...Application.jsp

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

pawel_gierach - Wto Wrz 11, 2007 11:16
Temat postu: [Rover 216 16V 96r.] Jaki akumulator?
A gdzie ta wiązka siedzi tak dokładnie?? :oops:
giewu - Wto Wrz 11, 2007 11:24
Temat postu: Re: [Rover 216 16V 96r.] Jaki akumulator?
pawel gierach napisał/a:
A gdzie ta wiązka siedzi tak dokładnie?? :oops:
prawy, górny róg tylnej klapy ... jest w gumowej osłonie pomiędzy klapą, a nadwoziem :twisted:
maciej - Wto Wrz 11, 2007 11:26

pawel gierach napisał/a:
I czy jest coś co może gwałtownie zużywać prąd gdy samochodzik stoi w garażu( po 2 dniach bez przymrozków nie chce odpalić).

Sprawdź ile prądu pobiera autko w stanie spoczynku, bo jesli masz stary, mocno zużyty akumulator, to może sam się rozładowywać, ale jeśli autko bierze za dużo prądu w stanie spoczynku to nowy aku też Ci szybko padnie.
Sprawdzenie jest bardzo proste - bierzesz najprostrzy amperomierz prądu stałego (w tej chwili chińskie multimetry kosztują 20-40 zł) odpinasz klemę i wpinasz multimetr między klemę, a zacisk akumulatora (np. na power-tape'a), wyprowadzasz kabelki na zewnątrz i zamykasz auto, czekasz 30 sekund na uzbrojenie alarmu i ustabilizwanie się całości układu i patrzysz jaki prąd płynie w układzie - wtedy będziesz wiedział, czy autko bierze za dużo, czy tylko poprostu masz już bardzo zmęczony akumulator.

pawel_gierach - Wto Wrz 11, 2007 11:46
Temat postu: [Rover 216 16V 96r.] Jaki akumulator?
To jaki prąd powinien płynąć jak się uzbroji alarm i auto jest zgaszone?
maciej - Wto Wrz 11, 2007 11:58

pawel gierach napisał/a:
To jaki prąd powinien płynąć jak się uzbroji alarm i auto jest zgaszone?

Dokładnie nie pamiętam - to z resztą zależy od typu alarmu, radia i innych dodatkowych urządzeń w aucie, ale to powinno być kilka, maksymalnie kilkanaście mA.

piter34 - Wto Wrz 11, 2007 17:38

pawel gierach napisał/a:
To jaki prąd powinien płynąć jak się uzbroji alarm i auto jest zgaszone?

W R200 z działającym alarmem, radiem i zegarkiem to ok. 30 mA