Zobacz temat - [R620] Niezidentyfikowane stukanie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Niezidentyfikowane stukanie

csdark - Wto Wrz 11, 2007 19:31
Temat postu: [R620] Niezidentyfikowane stukanie
Nie wiem czy to jest problem czy też nie, ale podczas wciskania sprzegła i przy jego puszczaniu słychac jakes pykanie, byc moze jest to normalne w tych samochodach lub jest to początek jakiegos powazniejszego problemu. Dziwięk trudno mi okreslić ale tak jak by jakiś mechanizm gdzieś sie poruszał albo cos w tym stylu, nie jest to raczej przy pedale sprzęgła. Słyszalne to jest od kiedy kupiłem auto ale dopiero niedawno zaczęło mnie to interesować.
Michal982 - Wto Wrz 11, 2007 19:47
Temat postu: [Rover 200 SDI, 2000r]
Witam.
Nie wiem co to jest, ale sam ma w moim roverku podobna przypadłość. Podczas mocnego wcisniecia gazu albo puszczenia sprzegła gdy ruszam autem czy zmieniam biegi słychac charakterystyczne stuknięcie. Nie miałem jeszcze czasu zajrzec ale obstawiam na poduszke silnika, amortyzatory albo czego najgorzej sie obawiam jest gdzies luz między półosią a skrzynia. Nie rozbierałem jeszcze niczego wiec nawet nie wiem jak jest to zrobione w roverkach.

maciej - Wto Wrz 11, 2007 20:37

To może kazda z rzeczy, o których pisaliście, a może też być butelka po piwie pod fotelem. ;)
Już opisywałem na forum jak w lipcu wymieniałem po kawałku zawieszenie, bo mi coś stukało. ;)

A tak serio, to najpierw sprawdziłbym zawiesznie - drążki reakcyjne, mocowania wahaczy i sworznie.

bear007 - Pią Wrz 21, 2007 13:12

u mnie również stuka, ale to nie zawieszenie na 100%, bo stuka na postoju. Raczej coś w sprzęgle, w tych rejonach..