Zobacz temat - [R420] Kontrolka rezerwy paliwa
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420] Kontrolka rezerwy paliwa

gryglas - Sob Wrz 15, 2007 18:28
Temat postu: [R420] Kontrolka rezerwy paliwa
Witam

Czy w R420D z 97r były montowane kontrolki rezerwy paliwa ?
Na desce rozdzielczej widnieje taka kontrolka ale niestety nie działa o czym miałem nie przyjemność sie dowiedzieć pchając go do stacji :)

Pozdrawiam

MarTnes - Sob Wrz 15, 2007 18:41

Przypuszczam, że jest to kwestia przepalonej żaróweczki. Trzeba rozebrać kokpit, i ją wymienić. Jak rozebrać kokpit, to poszukaj w wyszukiwarce, bo temat był poruszany wiele razy, a zadanie nie jest ani trudne, ani pracochłonne :razz:
String - Sob Wrz 15, 2007 19:02

Właśnie niekoniecznie żarówka. Pod spodem (kilka topiców niżej) opisałem identyczną sytuację, która mnie spotkała. Żarówka jest OK - sprawdzona w testerze w sklepie - świeci, a kontrolka rezerwy przestała działać. Najprawdopodobniej coś sie "krzaczy" w czujniku w zbiorniku. Tylko jak sie do niego dostać i sprawdzić?
gryglas - Nie Lis 11, 2007 23:02

MarTnes napisał/a:
Przypuszczam, że jest to kwestia przepalonej żaróweczki. Trzeba rozebrać kokpit, i ją wymienić. Jak rozebrać kokpit, to poszukaj w wyszukiwarce, bo temat był poruszany wiele razy, a zadanie nie jest ani trudne, ani pracochłonne :razz:


Dziś sprawdziłem , żaróweczka jest OK , wiec problem lezy gdzieś indziej .

Jak dobrac sie i sprawdzić czujnik w baku ??

ADAM1 - Nie Lis 11, 2007 23:06

Wymontuj plywak ze zbiornika, bo w nim moze byc problem
gryglas - Nie Lis 11, 2007 23:25

ADAM1 napisał/a:
Wymontuj plywak ze zbiornika, bo w nim moze byc problem


Jeżeli chodzi o ilość paliwa , to wskaźnik jest w porządku . Pokazuje prawidłowo.

Wolał bym zająć się czujnikiem , chyba że on jest zamocowany w pływaku ?

String - Pon Lis 12, 2007 11:32

U mnie na razie problem nie jest rozwiązany (brak kontrolki rezerwy).
Mój mechanik już przyglądał się sprawie. Ku mojemu zdziewieniu okazało sie ze dostęp do czujnika jest z bagażnika (choć podobno miał być od spodu :neutral: ).
Jednak całość jest zlekka skorodowana, więc na razie spryskał mocno środkiem penetrującym korozję, gdyz podobno jak będzie się chciało na siłe wykręcić, to można coś tam urwać, co grozi wymianą całego zbiornika (nie wiem o co lata - ale ufam gościowi - zresztą tu w Zielonej nie znam drugiego tak dobrego mechanika)
Pozdrawiam

Jusci - Sob Lis 17, 2007 07:21

Jak tam kolego String, udało się coś zdziałać w kwestii tego czujnika?
Ja już kiedyś wyciągałem czujnik razem z pływakiem ale nie wiedziałem co dalej z tym zrobić, więc dalej jeżdżę bez kontrolki rezerwy.
Jak coś będziesz wiedział to pochwal się na forum.

String - Sob Lis 17, 2007 11:13

Na pewno się pochwale. Jednak zaplanowaną wizytę u mechanika mam dopiero za jakieś 150 km. tak się umówiliśmy, bo jak zmieniał olej zauwazył że mam wyciek (oprócz wycieku na przewodzie wspomagania) - gdzieś w okolicach półosi. Obmył więc wszystko i powiedział, zebym przyjechał do niego za jakieś 300 km i wtedy będziemy bogatsi o wiedzę. Wtedy także zabierze sie za ten nieszczęsny czujnik. Więc proszę o cierpliwość. Jak tylko odbędę wizytę u niego - natychmiast opiszę jego działanie.
Choć jakiś koleś mi mówił że ten czujnik po prostu trzeba bardzo dobrze oczyścić.
No chyba że to nie wina czujnika. Ale zobaczymy co wyjdzie w praniu.

Pozdrawiam

Jusci - Sro Gru 12, 2007 20:21

String wiesz już coś na temat tego czujnika?
andrzejziom - Sro Gru 12, 2007 20:50

Witam w moim R620 takze kontrolka rezerwy sie nie swieci i niewiem kiedy jade na rezerwie .. :/ poziom ilosci paliwa plywak pokazuje dobrze w 600 do tego czujnika mozna sie dostac od bagaznika .... ?
ADAM1 - Sro Gru 12, 2007 21:23

andrzejziom napisał/a:
Witam w moim R620 takze kontrolka rezerwy sie nie swieci i niewiem kiedy jade na rezerwie ..


Moze jeszcze nie doszedles do rezerwy :wink:
U mnie rezerwa zapalala sie jak wskazuwka byla na samym dole

String - Czw Gru 13, 2007 07:33

Jusci napisał/a:
String wiesz już coś na temat tego czujnika?


Na razie jeszcze się nie zabrałem za tą niedogodność. I chyba przed świętami nie dam rady :cry: Najważniejsze że mam go spryskanego środkiem penetrującym, bo cieżko było go odkręcic. Mam więc nadzieję, ze jak sie do niego dobiorę, to łatwo pójdzie.

piter34 - Czw Gru 13, 2007 10:28

ADAM1 napisał/a:
U mnie rezerwa zapalala sie jak wskazuwka byla na samym dole

Dokładnie. Zapala się bardzo późno.

maspex - Czw Gru 13, 2007 18:26

mam to samo w aucie(nie rover) ,jak kupilem auto lampka sie swiecila-po miesiacu jezdzenia gdzie prawie caly czas rezerwa sie swiecila(tankowanie po 20zl) zgasla. Ale na krotko swieci(przy plywaku mozna polaczyc kabelki i zaswieci sie)Winny wlasnie jest ten plywak na gorze zbiornika-wydaje mi sie,ze jak sie czesto na rezerwie jezdzi to sie cos zawiesilo,do tego dochodzi rdza i osady przez takie jezdzenie. Proponuje zatankowac bak pod korek to moze sie odwiesi. Niestety mnie niestac na taki jednorazowy wydatek i dalej po 20zl bede tankowal :D
andrzejziom - Czw Gru 13, 2007 19:31

ADAM1 napisał/a:
Moze jeszcze nie doszedles do rezerwy :wink:
U mnie rezerwa zapalala sie jak wskazuwka byla na samym dole


W gruncie to mozliwe sprawdze wskazowke aktualnie mam lekko ponad minium ;) .. pozdro