Zobacz temat - [Rover 220 SDI '97]-wym. uszczelniaczy:skrzynia-silnik
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [Rover 220 SDI '97]-wym. uszczelniaczy:skrzynia-silnik

stan_w._j. - Nie Wrz 30, 2007 12:46
Temat postu: [Rover 220 SDI '97]-wym. uszczelniaczy:skrzynia-silnik
Witam ! We środę zabieram sie za wymianę uszczelniaczy miedzy skrzynią a silnikiem. Jest mokro, zwłaszcza że wymieniłem olej(na 10w40) a nie wiem jaki był wczesniej. Zresztą przed wymianą też troche podciekało.
Ile jest tych uszczelniaczy tak naprawdę? Czy jest to jakiś komplet?
Jakie brać najlepiej-wiadomo że jest pewnie duzo zamienników, ale chciałbym porządnie to zrobić.
I co mógłbym jescze zrobić przy okazji? Auto ma lekki wyciek miedzy skrzynią a silnikiem, więc rozbórka będzie duża-może po drodze można coś jeszcze zdjagnozować i ostatecznie wymienić?
A i olej ma przejechane 100 km. zatem wleje ten sam.
Pozdro.

Brt - Nie Wrz 30, 2007 13:09

masz uszczelniacz na wale korbowym i uszczelniacz na wałku sprzęglowym skrzyni. Warto obejrzeć sprzęgło przy okazji i w razie czego wymienić lub zregenerować. O uszczelniacz zapytaj na www.tomateam.pl. Wydaje mi się, że jest nietypowy i niestety niezbyt tani :|
Damianin - Nie Wrz 30, 2007 20:18

Brt napisał/a:
masz uszczelniacz na wale korbowym i uszczelniacz na wałku sprzęglowym skrzyni. Warto obejrzeć sprzęgło przy okazji i w razie czego wymienić lub zregenerować. O uszczelniacz zapytaj na www.tomateam.pl. Wydaje mi się, że jest nietypowy i niestety niezbyt tani :|


eee, coś się dobierze z tego (i w rozsądnej cenie jak na kawałek... gumki):

uszczelniacze
uszczelniaczeII

:wink:

Jak nie mają na stronie to trzeba zadzwonić i zapytać, czy jest w magazynie. Dobrze jest znać dokładne wymiary oryginału.