Zobacz temat - [R220 SDI '97] oznaczenie oryginalnych uszczelniaczy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R220 SDI '97] oznaczenie oryginalnych uszczelniaczy

stan_w._j. - Pon Paź 01, 2007 13:08
Temat postu: [R220 SDI '97] oznaczenie oryginalnych uszczelniaczy
Witam.

Ciąg dalszy wymiany uszczelniaczy miedzy silnikiem a skrzynią biegów.

Na poczatek garść info. zebranych od speców, być może przydatnych dla innych posiadaczy R220sdi:
-wyciek oleju miedzy skrzynia a silnikiem to na 99% wyciek z silnika, a zatem do wymiany uszczelniacz wału korbowego-w zależności od numeru VIN będzie w obudowie plastikowej(droższy-ok 240pln) lub w obudowie metalowej(tańszy ok 190 pln)
-rzadziej jest to wyciek oleju ze skrzyni biegów, ale jak robic to robić -uszcelniacz na wałku sprzęgłowym skrzyni biegów znalazłem za 50pln.
Znalazłem wymiary również.

Ale nie mam numerów, oznaczeń oryginalnych tych simeringów. HELP! Konia z rzędem dla tego kto mi poda te oznaczenia -oczywiście mowa o częściach oryginalnych-bowiem od tych numerów moge szukać ewentualnie zamienników.
Pozdro.

sTERYD - Pon Paź 01, 2007 14:33

EPC w łapę i do dzieła ;)
giewu - Pon Paź 01, 2007 14:38
Temat postu: Re: [R220 SDI '97] oznaczenie oryginalnych uszczelniaczy
Stan W. J. napisał/a:
...Ale nie mam numerów, oznaczeń oryginalnych tych simeringów. HELP! Konia z rzędem dla tego kto mi poda te oznaczenia -oczywiście mowa o częściach oryginalnych-bowiem od tych numerów moge szukać ewentualnie zamienników.
Pozdro.
sTERYD napisał/a:
EPC w łapę i do dzieła ;)

jeśli będziesz miał problem to podaj tutaj swój VIN, a ktoś na pewno Ci te numery ustali :mrgreen: