Zobacz temat - [200 16V 98 r.] auto nie odpala, alarm wyje...
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [200 16V 98 r.] auto nie odpala, alarm wyje...

forgol - Sro Paź 03, 2007 17:42
Temat postu: [200 16V 98 r.] auto nie odpala, alarm wyje...
Witam wszystkich! Wczoraj wróciłem z pracy moim roverkiem. Autko normalnie zamknęło się na pilota. Wszystko w jak najlepszym porządku. Dziś rano podchodzę do niego. Naciskam przycisk otwierania na pilocie. Żadnej reakcji. Przez szybę widzę, że nie pali się wogóle kontrolka alarmu. Wkładam kluczyk w drzwi i otwieram. Centralny również nie działa. Przekręcam kluczyk w pozycję II (jest 6:30 rano... prawdopodobnie obudziłem pół osiedla tym wyciem... no comment) Sprawdziłem zapasowym pilotem i nic. Co się mogło stać? Wyciągnąłem baterię ze starego pilota, przytrzymałem przyciski żeby pilot się rozładował i wsadziłem nową baterię. Wykonałem procedurę synchronizacji i dalej nic... :(
PHJOWI - Sro Paź 03, 2007 17:49

sprawdz bezpieczniki od centralu i alarmu
forgol - Sro Paź 03, 2007 18:15

Hmm... faktycznie. Spalony był pierwszy bezpiecznik z brzegu od strony silnika (15A). Nie mam zapasowego więc dopiero jutro go wymienię. Dzięki za poradę! :) Ten bezpiecznik odpowiada za alarm i immo? Co było przyczyną jego przepalenia? Zwarcie w instalacji? Mam się czym martwić? :)
carduus - Sro Paź 03, 2007 18:57

W moim przypadku było zwarcie w wiązce przy tylnej klapie (prawa strona) sprawdz stan izolacji...
forgol - Sro Paź 03, 2007 19:44

...pożyczyłem bezpiecznik od sąsiada. Wymieniłem. Wszystko gra, nic nie trąbi. Pierwszą rzeczą jaką jutro zrobię to będzie zakup kompletu bezpieczników ;)
PHJOWI - Sro Paź 03, 2007 19:51

cieszy mnie to :) możesz się odwdzięczyć kilkając pomógł :)