Zobacz temat - [R75] Dziwny odgłos przy zmianie biegu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Dziwny odgłos przy zmianie biegu

Kris - Sro Paź 17, 2007 08:11
Temat postu: [R75] Dziwny odgłos przy zmianie biegu
Ostatnio dosłuchałem się takiego dziwnego jakby skrzypnięcia podczas zmiany biegu na wysokich obrotach, na obrotach w granicach działania turbo, w momencie wciskania sprzęgła i ujęcia gazu, kiedy obroty szybko spadaja, słychać takie jakby skrzypnięcie z kliknięciem... nie wiem.
Na niskich obrotach tego nie ma, dopiero przy okolo 4 tys. Jak stoje i "gazuję" też tego nie ma. Ma ktoś jakis pomysl?

piter34 - Sro Paź 17, 2007 11:45

Czy to "skrzypnięcie z kliknięciem" jest związane z ruchem drążka zmiany biegów?
Kris - Sro Paź 17, 2007 11:58

piter34 napisał/a:
Czy to "skrzypnięcie z kliknięciem" jest związane z ruchem drążka zmiany biegów?


Nie sądzę, choć może... kurcze nie sprawdzilem szystkich mozliwości... jak stoi wysprzęglam gazuję wlączam biegi... nic nie slychać.

piter34 - Sro Paź 17, 2007 12:09

Kris napisał/a:
Nie sądzę, choć może...

Sprawdź. Sprawdź też, czy to występuje przy zmianie biegu z jakiegoś konkretnego na konkretny (np. z 1 na 2).

przemo285 - Sro Paź 17, 2007 18:08

Sprawdż koniecznie dokręcenie turbiny.Miałem już takie przypadki że turbiny się popuszczają i w momencie zmiany biegu lub ruszania silnik się odchyla i rozszczelnia z turbiną wtedy jest taki dziwny dżwięk.Wyjmij filtr powietrza tam są takie trzy zaślepki gumowe jak je wyjmiesz to tam zobaczysz blachę ją również się wyciąga-wysuwa jak szufladę w stronę ściany grodziowej i tam są trzy śruby od mocowania turbiny.Może to akurat nie to ale z opisu podobny objaw.
Kris - Sro Paź 17, 2007 21:33

przemo285 napisał/a:
Sprawdż koniecznie dokręcenie turbiny.Miałem już takie przypadki że turbiny się popuszczają i w momencie zmiany biegu lub ruszania silnik się odchyla i rozszczelnia z turbiną wtedy jest taki dziwny dżwięk.Wyjmij filtr powietrza tam są takie trzy zaślepki gumowe jak je wyjmiesz to tam zobaczysz blachę ją również się wyciąga-wysuwa jak szufladę w stronę ściany grodziowej i tam są trzy śruby od mocowania turbiny.Może to akurat nie to ale z opisu podobny objaw.


Popatrzyłem tam niby turbo jest prawie na wierzchu, nie wiem czy spostrzegłeś że chodzi o r75 1.8T nie diesla, czy twój opis odnosi się do 1.8T?

przemo285 - Sro Paź 17, 2007 22:08

W 1.8 turbo sprawdż jeszcze wężyki podciśnieniowe przy turbinie 2 sztuki one pod wpływem temperatury się robią po czsie bardzo miękkie i nie szczelne ja wymieniam końcówki na inne
Zrubo - Sro Paź 17, 2007 23:20

piter34 napisał/a:
Kris napisał/a:
Nie sądzę, choć może...

Sprawdź. Sprawdź też, czy to występuje przy zmianie biegu z jakiegoś konkretnego na konkretny (np. z 1 na 2).


Chodzi o konkretny bieg czy na wszystkich tak "klika" ?

Kamil79 - Czw Paź 18, 2007 00:05

Czy w r75 1.8t jest jakiś zawór na wzór zaworu DV z grupy vag-a, bo jeśli jest to może upuszcza ciśnienie do dolotu i po prostu go słychać ?Chyba że masz BOV ale w co wątpie bo byś go już pewnie dawno usłyszał ;) Sprawdz też zawór WG na turbinie czy się nie przycina i czy aktuator chodzi płynnie.
Kris - Czw Paź 18, 2007 08:10

Zrubo napisał/a:
piter34 napisał/a:
Kris napisał/a:
Nie sądzę, choć może...

Sprawdź. Sprawdź też, czy to występuje przy zmianie biegu z jakiegoś konkretnego na konkretny (np. z 1 na 2).


Chodzi o konkretny bieg czy na wszystkich tak "klika" ?


Powiem wam, nie wiem, dzisiaj tego nie bardzo mogłem dosłuchać, nie ma żadnych objawów dynamiczno/przeniesienio napedowych, musicie mi wybaczyć panikę bo dopiero miesiąc nim jeżdżę... no ale będę czujny.
Chciałem jeszcze podziękować koledze przemo285, za uwagi :)

[ Dodano: Czw Paź 18, 2007 08:13 ]
Kamil79 napisał/a:
Czy w r75 1.8t jest jakiś zawór na wzór zaworu DV z grupy vag-a, bo jeśli jest to może upuszcza ciśnienie do dolotu i po prostu go słychać ......


Hehehe właśnie moje pierwsze odczucie takie było, tylko nie bardzo miałem do czego porównac bo słyszałem to wcześniej jedynie w grach komputerowych ala need for speed, jak się furą jechało z turbo to po puszczeniu gazu taki specyficzny odgłos było słychac z klikiem na końcu, i to właśnie coś podobnego było :)