Zobacz temat - [R200 1.4Si 98r] Dławi się gdy jest mokro
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 1.4Si 98r] Dławi się gdy jest mokro

T-K - Sob Paź 20, 2007 14:59
Temat postu: [R200 1.4Si 98r] Dławi się gdy jest mokro
Witam. Nie wiem co się dzieje z samochodem. Gdy po prostu mocno pada Rover zaczyna się dławić przy dodawaniu gazu. Wygląda to tak jak ruszanie niedoświadczonego kierowcy Lką-tak się dzieje w trakcie jazdy :neutral: Gdy wjedzie się w większą kałuże samochód gaśnie :neutral:

Już się mi to kiedyś zdarzyło, pojechałem do mechanika a on powiedział, że zalał się czujnik obrotów bodajże. No ale nie wyobrażam sobie jeździć po każdym deszczowym dniu do mechanika i płacić kilkadziesiąt złotych :/

O co jeszcze może chodzić? Może wystarczy założyć osłone silnika od dołu? Tylko, że to też na pewno nie jest tanie i łatwe w montażu...

marthinez - Sob Paź 20, 2007 16:25

Przeczytaj to .
Wolek - Sob Paź 20, 2007 17:59

Może to cefka zapłonowa a może kable wysokiego napiecia daja podobne efekty znam to z autopsji
MaReK - Sob Paź 20, 2007 18:20

Kopułka także (np. dziurawa od spodu).
przemo285 - Sob Paź 20, 2007 18:24

Cewka zapłonowa na 99% nawet była kiedyś akcja serwisowa na przekładanie (montaż)cewki na górze przy kielichu.Weż polej ją wodą na chodzącym silniku i będzie widać przebicia -najlepiej rozpylaczem
telis7 - Pią Lis 02, 2007 14:47
Temat postu: tylko jak ją zdemontowac??
hej koledzy, wiecie może jak do tej cewki dopchać ręce?? bo ja ją ledwo widze.. za
Może od spodu samochodu bedzie łatwiej??

Viniu - Pią Lis 02, 2007 14:59

Identyczne objawy miałem w poprzedniej Maździe. Winne były kable WN... z czasem poprostu skruszyła się izolacja, a kable dostały przebicia. Kiedy podniosłem maskę i zgasiłem światło w garażu, to miałem pięknie błyskającą choinkę :)
thef - Pią Lis 02, 2007 17:06

Marthinez podał już link do gotowego rozwiązania problemu. Nie ma co kombinować, to na pewno cewka, skoro gaśnie przy wjechaniu w kałużę. Trzeba Ją wysuszyć i zabezpieczyć porządnie na przyszłość.