Zobacz temat - [R416] Pomocy! Jak wymontować kanapę w sedanie?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Pomocy! Jak wymontować kanapę w sedanie?

Extreme - Sro Paź 24, 2007 08:05
Temat postu: [R416] Pomocy! Jak wymontować kanapę w sedanie?
Witam! Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem roverka. Jak zwykle zaraz na poczatku postanowilem rozbudowac car-audio. Niestety spotykam sie z samymi problemami. Najpierw skrajnie mala ilosc miejsca na radio (nie rozwiazalem jeszcze tego problemu), a teraz na drodze stanelo mi siedzisko tylniej kanapy i te duze plastiki na jej brzegach.
Przeczytalem na forum zeby odkrecic srube znajdujaca sie pomiedzy siedziskiem i oparciem od strony bagaznika mniej wiecej na srodku. Zrobilem zgodnie ze wskazowkami, ale siedzisko dalej trzyma sie jak przyklejone. Jezeli ktos juz to robil, to prosze o pomoc.

giewu - Sro Paź 24, 2007 09:32

KLIK , później KLIK , następnie KLIK i tyle jak na początek :mrgreen:
Extreme - Sro Paź 24, 2007 09:55

Jak na początek to moze by wystarczyło, z tym że juz te posty czytałem, zastosowalem sie, a siedzisko nadal sie czegoś trzyma. Może ktoś wie ile tam śrobek trzeba odkrecic i gdzie sie znajduja? Proszę o pomoc bo auto stoi rozebrane w garażu, a jutro dostane dowód i chciałbym sobie pojezdzic :cry: Jeszcze nawet nie wiem czy dobrze sie prowadzi :grin:
wsl - Sro Paź 24, 2007 10:06

Dooobrze się prowadzi ;) W końcu to ROVER ;] :)
giewu - Sro Paź 24, 2007 11:45

Extreme napisał/a:
Jak na początek to moze by wystarczyło, z tym że juz te posty czytałem, zastosowalem sie, a siedzisko nadal sie czegoś trzyma. Może ktoś wie ile tam śrobek trzeba odkrecic i gdzie sie znajduja? ...

a to dokładnie przeczytałeś :twisted: ?
Cytat:
...Siedzisko kanapy ma dwa zaczepy wkładane do uchwytów w podłodze auta i przykręcana do ścianki gdzie zaczyna sie bagażnik...

te zaczepy znajdują się w przedniej części siedziska ... :razz:

[ Dodano: Sro Paź 24, 2007 11:51 ]
znalazłem Ci jeszcze to co poniżej :mrgreen:

Extreme - Sro Paź 24, 2007 13:19

wielkie dzieki Giewu! Naprawde sie postaraleś. Dzieki temu rysunkowi utwierdzilem sie w wierze, ze wszystko robie dobrze. Poprostu trzeba bylo uzyc duuuzo sily (prawie sie to siedzisko polamalo i porozrywalo :mrgreen: ). Problem rozwiazany, mozna zamknac temat.

Ps. Skad pochodzi ten rysunek, bo przydaly by sie takie schematy? Jak znam siebie to bede czesto roverka rozbieral i jakas literatura bedzie bardzo pomocna.

giewu - Sro Paź 24, 2007 13:42

Extreme napisał/a:
...Ps. Skad pochodzi ten rysunek, bo przydaly by sie takie schematy? Jak znam siebie to bede czesto roverka rozbieral i jakas literatura bedzie bardzo pomocna.

z naszego technicznego FAQ ze strony głównej, który to polecam Twojej uwadze :wink: ...
KLIK i wszystko jasne :mrgreen:

thef - Sro Paź 24, 2007 17:41

Extreme napisał/a:
Ps. Skad pochodzi ten rysunek, bo przydaly by sie takie schematy? Jak znam siebie to bede czesto roverka rozbieral i jakas literatura bedzie bardzo pomocna.
Ja proponuję ściągnąć także rave (instrukcje serwisowe), znajdziesz w podanym linku:
http://www.roverki.pl/mod...ies=Technika#30

giewu - Sro Paź 24, 2007 17:47

thef napisał/a:
Extreme napisał/a:
Ps. Skad pochodzi ten rysunek, bo przydaly by sie takie schematy? Jak znam siebie to bede czesto roverka rozbieral i jakas literatura bedzie bardzo pomocna.
Ja proponuję ściągnąć także rave (instrukcje serwisowe), znajdziesz w podanym linku:
http://www.roverki.pl/mod...ies=Technika#30

thef, jak sądzisz co się kryje pod moim KLIK :twisted: :razz: ? ... :rotfl:

thef - Sro Paź 24, 2007 18:40

giewu napisał/a:
thef, jak sądzisz co się kryje pod moim KLIK :twisted: :razz: ? ... :rotfl:
Eeee, nie sprawdziłem, pomyślałem od razu, że odnosi się do jakiegoś artykułu :oops:
Extreme - Sro Paź 24, 2007 21:31

Dzieki chlopaki, to mi napewno pomoze. Jak narazie udalo mi sie wybebeszyc prawie caly srodek bez instrukcji, ale zawsze lepiej wiedziec zanim sie zacznie, czego sie mozna spodziewac. Skarbowka sie ociaga wiec dowod bede mial najwczesniej w piatek, narazie popracuje przy Roverku w garazu :mrgreen: Widze w nim spory potencjal :twisted: Jutro powinien juz byc moj PRO-KIT Eibacha (lubie jak auto siedzi blizej gleby, no i prowadzi sie o wiele lepiej) :mrgreen: Szkoda tylko ze nie pojezdze na standardowym zawiasie, bo nie bede mogl sprawdzic jak duza jest roznica.