Zobacz temat - [R620] Dźwięki z silnika na postoju po sprzęgle cisza
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Dźwięki z silnika na postoju po sprzęgle cisza

wilkxt - Czw Paź 25, 2007 08:34
Temat postu: [R620] Dźwięki z silnika na postoju po sprzęgle cisza
Witam
Problem wygląda tak ze jak auto pracuje na wolnych obrotach to słychac jakies dzwięki z silnika, tak jakby cos mialo luz i sobie bezwłądnie latało. Dzwięki znikają jak wcisnę sprzegło lub jak dodam gazu. Czy to wina sprzęgła, czy może skrzyni? Czytałem o podobnym problemie i sugerowano, że może łożysko w skrzyni ale skoro jak dodam gazu to hałąs znika wiec sam juz nie wiem.

giewu - Czw Paź 25, 2007 09:24
Temat postu: Re: [620 DI 95] - dzwieki z silnika na postoju po sprzegle c
wilkxt napisał/a:
...Czy to wina sprzęgła, czy może skrzyni? Czytałem o podobnym problemie i sugerowano, że może łożysko w skrzyni ale skoro jak dodam gazu to hałąs znika wiec sam juz nie wiem.

obstawiam, że zaczyna się problem z łożyskiem oporowym sprzęgła ...
przy wyciśniętym pedale lekko terkocze, a w momencie wciśnięcia przestaje, zwiększenie obrotów silnika powoduje, że i łożysko zwiększa obroty dzięki czemu przestaje być słyszalne ... taka reakcja i takie zachowanie sugeruje właśnie, że kończy się łożysko ... o skrzyni jako takiej na razie bym nie myślał

thef - Czw Paź 25, 2007 09:27

Dla świętego spokoju sprawdziłbym też stan i ilość oleju w skrzyni..
Brt - Czw Paź 25, 2007 09:32

Tyle, ze łozysko zwykle szumi przy obciążeniu, czyli naciśnięciu pedału ;) Na 99% jest to zwiazane ze sprzęgłem. Mi mechaników dwóch mówiło, że przyczyną może być coś luźnego w samym sprzęgle i że można z tym jeździć :P Więc jeżdżę tak od półtora roku :D i zadnych zmian na + czy tez - ;) U mnie hałas się nasila, jak sie auto rozgrzeje.
wilkxt - Czw Paź 25, 2007 09:56

No ja już tak ponad miesiac jezdze ale w koncu zaczolem sie zastanawiac co to moze być. Może ten olej w skrzyni jeszcze sprawdze jak dojde gdzie to sie robi, jest jakies okienko lub srubka od poziomu oleju w skrzyni?
Brt - Czw Paź 25, 2007 10:01

wilkxt napisał/a:
jest jakies okienko lub srubka od poziomu oleju w skrzyni?


szukać, szukac i jeszcze raz szukać ;) było "n" razy łacznie z fotkami i rysunkami ;)

mcteusz - Czw Paź 25, 2007 12:00

A moim zdanie ma bank to jest łożysko oporowe... Kiedy wciśnie sie sprzęgło łożysko przestaje mieć luz i przestaje szumieć... Ja mam to samo....
Trzeba jeździć... Co najwyżej się w końcu to łożysko rozsypie i będzie trzeba tam zajrzeć...

Kris - Czw Paź 25, 2007 12:13

mcteusz napisał/a:
A moim zdanie ma bank to jest łożysko oporowe... Kiedy wciśnie sie sprzęgło łożysko przestaje mieć luz i przestaje szumieć... Ja mam to samo....
Trzeba jeździć... Co najwyżej się w końcu to łożysko rozsypie i będzie trzeba tam zajrzeć...


Też to samo miałem takie jakby terkotanie obracającego sie czegoś, wciskasz sprzegło przestaje.
Kupilem wtedy nawet to łożysko w Babicach, rozebrali mi spece i zalozyli nowe po 2 latach takiego jeżdżenia, ale to co wyjeli (bylem przy tym) było troszkę zurzyte ale mechanicznie bez najmniejszych zastrzeżeń, jeszcze pamiętam jak koleś w serwisie sie brechal ze mnie że nie potrzebnie ta cala robota. Z punktu widzenia łozyska nie potrzebnie ale za to odkryli przy okazji że w skrzyni była szklaneczka oleju miast prawidłowych 4 :D wtedy byl zachwyt że ta skrzynia tyle wytrzymała, a to byl akurat serwis Forda i zgodnie stwierdzili że taka sytuacja w Fordzie już dawno by się skończyła wysypaniem skrzyni na asfalt :) dolali i szum ustał i lepiej biegi wchodziły :) A zrobiłem około 30 tysiecy bez tego oleju :D jak stał uszkodzony to przez uszczelniacz cały olej poszedł, wsiąkł we francuski grunt i nikomu potem nie wpadło do glowy żeby to sprawdzić po zakupie i naprawie, kosztowało mnie to dopiero po 4 latach i jakis 70 tysiącach jeżdżenia, bo zębatka 5 biegu jednak swoje dostała.

mcteusz - Czw Paź 25, 2007 16:48

No to mi dałeś do myślenia.... Przy najbliższej wizycie na kanale sprawdzam poziom oleju.....
Damianin - Czw Paź 25, 2007 17:37

Ja jak miałem terkotanie / cichy szum sprzęgła przy zimnym silniku - tak mam :) już od prawie 3 lat, ani głośniej ani ciszej.
Cichnie przy wciśnieciu sprzęgła, po wyciśnieciu szumi lub terkocze. Po przejechaniu 5 km szum ustaje, nie przeszkadza mi to :)

tiruces - Czw Paź 25, 2007 17:37

Witam
ja podłączę się do tematu bo mam podobne objawy tzn tak jakby coś latało, ale dzieje się to jak wcisnę sprzęgło, jak jest wyciśnięte to wszystko jest ok

przemo285 - Czw Paź 25, 2007 18:24

Łożysko oporowe zaczyna hałasować na wciśniętym sprzęgle kiedy dostanie obciążenia , a twój opis jednoznacznie wskazuje na łożysko/a ale w skrzyni biegów-to raczej typowy objaw , faktycznie możesz sprawdzić stan oleju dla świętego spokoju.
Wazzabii - Czw Paź 25, 2007 21:34

lozysko na walku atakujacym w skrzyni, gdy wciskasz sprzeglo to luz ustaje bo dociskasz walek przez co stuki ustaja
moj Tata mial to samo w Renault Safrane
jezdzil z tym i nic sie nie dzialo (i to nie byly dni tylko lata;p)
wymiana oleju nic nie zmienila,

jest to czesta usterka i raczej (chyba?) niegrozna, ja bym robil tylko przy okazji innych napraw