Zobacz temat - [R618] Stuki w tylnym zawieszeniu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R618] Stuki w tylnym zawieszeniu

Andrz - Pon Lis 19, 2007 10:08
Temat postu: [R618] Stuki w tylnym zawieszeniu
Po wjechaniu w jakąś głębszą dziurę z tyłu słychać stuknięcie dosyć mocne. Na szarpakach żadne luzy nie wyszły na zawieszeniu (tuleje, gumy wszystko sztywno). Stuknięcie słychać zarówno z jednej jak i z drugiej strony. Jak jade sam to stuka na każdej większej dziurze, ale jak wsiądą 2 osoby na tył to zdecydowanie rzadziej stuk słychać. Jaka może być przyczyna?? Dodam, że w aucie są sportowe sprężyny H&R (z takimi kupiłem auto i stuk był od samego początku), ale wydaje mi się że to nie wina sprężyn. Może niedokręcony amortyzator od góry lub mocowanie amortyzatora się wybiło??
piter34 - Czw Lis 29, 2007 14:01

Ja ostatnio też słyszę jakieś stuknięcia z tyłu, ale co dziwne słychać je tylko w pierwszej fazie jazdy (powiedzmy przez kilka kilometrów). Potem wszystko cichnie... :shock:

Jeszcze nie sprawdzałem co może być przyczyną.

irro1 - Czw Lis 29, 2007 18:49

Poczytaj w technicznym FAQ ten temat:

[R600] Dziwne dźwięki z zawieszenia przy pokonywaniu poprzecznych nierówności

http://roverki.pl/modules...ies=Technika#70


Rover jak piękna kobieta ma swoje kaprysy :smile:

marthinez - Czw Lis 29, 2007 19:32

irro1 napisał/a:
Poczytaj w technicznym FAQ ten temat:

[R600] Dziwne dźwięki z zawieszenia przy pokonywaniu poprzecznych nierówności

http://roverki.pl/modules...ies=Technika#70


Rover jak piękna kobieta ma swoje kaprysy :smile:

Bzdura. :mad:
Tego wogóle moim zdaniem nie powinno być w technicznym faq.
Wiem co piszę, bo też aktualnie jestem w czasie walki z tym problemem. W poniedziałek wymieniam komplet gum stabilizatora, bo tam są lekkie luzy. Mechanik twierdzi, że mogą to być zapieczone sworznie wachacza.
Posiadam to auto ponad rok, a problem pojawił się jakiś miewsiąc temu.
Więc nie uważam, że to jest "normalne". :wink:

piter34 - Czw Lis 29, 2007 22:08

marthinez napisał/a:
Więc nie uważam, że to jest "normalne". :wink:

Jak ktoś się tego pozbędzie, to z chęcią usunę pozycję z FAQ i sam zajmę się problemem u siebie.

zielak_ - Pią Lis 30, 2007 08:06

Miałem ten zam kłopot ok 4 miesiące temu. Po najechaniu na wybój lub dziurę w nawierzchni słychać było stuknięcie w okolicach bagażnika. Wizyta w warsztacie, przy podnoszeniu auta stuknięcie - okazało się, że jednak sprężyna pęknięta. Wymiana sprężyn 100 zł i jest ok.
piter34 - Pią Lis 30, 2007 10:01

zielak_ napisał/a:
Miałem ten zam kłopot ok 4 miesiące temu.

My tutaj o czym innym w zasadzie.
W FAQ opisano problem dziwnych jęków/skrzypów z zawieszenia (z przodu i z tyłu).

...ale oczywiście Twoja uwaga przyda się niejednemu w potrzebie. :lol: