Zobacz temat - [Freelander] Znikający płyn chłodniczy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [Freelander] Znikający płyn chłodniczy

baruda - Czw Lis 22, 2007 01:06
Temat postu: [Freelander] Znikający płyn chłodniczy
Witam ...wiem ze temat byl wiele razy poruszany ale jakos odpowiedzi nie znalazlem...
martwie sie juz ze to jakis defekt w tych smochodach z tym plynem....ze zbiornika wyrownawczego ubywa mi plyn chodniczy.... szukalem czy nie ma jakiegos wycieku i nie znalazlem nic.... w zbiorniku nie ma oleju i w oleju tez nie ma wody wiec chyba to nie uszczelka glowicy.... moze ktos tak mial i uporal sie z tym .....
pozdrawiam

Rowan - Czw Lis 22, 2007 14:56

Jeśli to silnik taki jak w R75 czyli diesel BMW, to proponuję sprawdzić uszczelkę na tej złączce plastikowej co wchodzi do bloku.
baruda - Czw Lis 22, 2007 17:46

Rowan witaj

...a wlasnie nie wiem jaki mam silnik, DIESEL 2.0 TD pasek rozrzadu, osobny pasek na pompe wody,
koni mechanicznych okolo 100. Taka plaskikowa obudowa na silniku hmmm moze po tym mozna okreslic jaki to silnik? Wiem ze sa jeszcze silniki z lancuchem i jednym paskiem rozrzad +pompa wody ja posiadam ten co napisalem.

Jezeli wiesz jak mozna sprawdzic jaki mam silnik to podpowiedz.

A co ona zakrywa? Ta obudowa z uszczelka.
pozdrawiam i dziekuje z gory

maciej - Czw Lis 22, 2007 18:06

Przeczytaj zasady tego kącika i zmień temat na zgodny z nimi - to pozwoli łatwiej znaleźć Twój temat osobom znającym się na Twoim modelu.
przemo285 - Czw Lis 22, 2007 19:57

Jeżeli masz na paskach rozrządu to jest diesel Roverowski serii L a nowszy motor jest na łańcuchu rozrządu i ma oznaczenie TD4 silnik BMW(oznaczenie jest również na tylnej klapie) co do ubytku płynu to sprawdż nagrzewnicę wewnątrz auta bardzo często lecą we Freelanderach w tych starszych rocznikach.
baruda - Czw Lis 22, 2007 22:56

Dzieki Przemo..tak tez myslalem ze moze to byc nagrzewnicy hmmm czyli plyn kapie do srodkahmmmm
Co do silnika to ten co posiadam to jest zly???(wadliwy)??
pozdrawiam

thef - Czw Lis 22, 2007 23:00

Zmieniełem temat za Ciebie, ale następnym razem dostosuj się do zasad kącika i próśb moderatorów ;)
sTERYD - Czw Lis 22, 2007 23:53

Cytat:
Co do silnika to ten co posiadam to jest zly???(wadliwy)??

moim zdaniem silniki Rovera są kuul, a na pewno nie sa wadliwe ;) Jeśli chodzi o sam silnik serii L to chyba jedyną jego notoryczną wada jest elektryka okołosilnikowa (po prostu kabelki lubią się poprzecierać ;) )

baruda - Pią Lis 23, 2007 16:04

Witam.
thef dziekuje i przyjete do wiadomosci.

steryd ciesze sie z tego powodu bo nie mam zielonego pojecia o roverach. Mysle ze bede zadowolony(oby hehehe)

...co do plynu chlodniczego ze wycieka z nagrzewnicy... istnieje taka mozliwosc bo zauwazylem dziwny slodkawy zapach w srodku kabiny pod czas grzania... duzo pracy zeby dostac sie do nagrzewnicy rozbieranie prawie calej konsoli... nie jestem jeszcze pewien w ktorym miejscu znajduje sie ta nagrzewnica... jeszcze nie robilem nic w tym temacie ale chyba trzeba to rozebrac...

pozdrawiam

przemo285 - Pią Lis 23, 2007 18:39

Trzeba wymontować niestety całą deskę rozdzielczą innego wyjścia nie ma :sad:
kogutor - Sob Gru 08, 2007 15:12
Temat postu: Uciekający płyn chlodniczy Freelander 1.8 98
Co jakiś czas ( dwa razy w tygodniu ) muszę dolać niedużą ilość płynu. Wycieków spod silnika nie ma- sprawdziłem. Z nagrzewnicy raczej nie cieknie bo chodniczki są suche. Strasznie mnie to martwi bo przede mną długa podróż. Proszę o radę.
przemo285 - Sob Gru 08, 2007 16:38

W takim razie sprawdż czy płyn nie pzedostaje się do oleju lub nie jest spalany , proponował bym zdjąć osłonę dolną silnika i pojeżdzić bez (po nocy może będzie jakiś ślad) :?:
Rowan - Sob Gru 08, 2007 18:50

No nie wiem jak w Freelanderze ale w R75 częstym problemem jest to łączenie bloku z tym plastikiem. Może tam ucieka i odparowuje, więc nie widać nic.