Zobacz temat - [R75] Parktronic zwariował
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Parktronic zwariował

roadking - Sob Gru 08, 2007 13:34
Temat postu: [R75] Parktronic zwariował
Ni stąd ni zowąd przestał prawidłowo działać dziś parktronik, po załączeniu co chwila włącza się ciągłym sygnałem a przecież nic z tyłu nie ma, myślałem że może się zabrudziły czujniki - przetarłem je i nadal jest problem. Zanim rozbiorę tylni zderzak to może ktoś miał coś podobnego u siebie ....

SL

argail - Sob Gru 08, 2007 13:38

Mam dokładnie to samo ... po włączeniu wstecznego słychać długi sygnał przez jakieś 5 sec, później cisza i sensory nie działają .....
przemo285 - Sob Gru 08, 2007 15:37

Awaria któregoś z czujników lub instalacji pod zderzakiem (zdarza się że śniedzieje na złączach) czujniki pasują od BMW
mmal2 - Nie Gru 09, 2007 00:05

Jak piszczy ciągle po wciśnięciu wstecznego, to na 99% zwalony czujnik. Ja kupiłem drugi, używany na allegro za 100zł + przesyłka. Najlepiej zdjąć zderzak i zamienić wtyczki w czujnikach, żeby upewnić się, czy to czujnik, czy może przewód. Jak działa , to czuć pod palcem impulsowe cykanie. Teraz mam znów takie objawy, że raz pika, raz piszczy ciągle, ale to jest 100% kostka przy czujce, bo jak jest sucho, to ok., a jak popada, to wariacje.
PHJOWI - Nie Gru 09, 2007 11:08

ja jak robię czujki , to izoluje je taśmą izolacyjną , ponieważ często wtczką przecieka i czujki nie działają.
roadking - Pon Gru 10, 2007 11:21

Samo zaczeło wariować i samo przestało - co ciekawe podczas jednego właczenia piszczało a jak podszedłem i zasłoniłem ręką jeden po drugim to raptem zaczeło być OK, to tak jakby coś się rozstroiło a pojawienie sie przeszkody spowodowało na powrót zestrojenie.
Tak czy inaczej zdjąłem zderzak i wypsikałem WD40 wszystkie styki .... Na razie 2 dzień jest OK.