Zobacz temat - [R400] Z jaką siła dokręcać śruby głowicy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400] Z jaką siła dokręcać śruby głowicy

jackwit - Pią Gru 14, 2007 20:39
Temat postu: [R400] Z jaką siła dokręcać śruby głowicy
Witam, wlasnie przymierzam sie do wymiany uszczelki pod glowica w moim roverku 400 1.6 '96 (silnik serii K). Duzo wiadomosci na ten temat mam juz zgromadzone (m.in. dzieki forum) ale nie za bardzo moge znalezc info jakimi silami skrecic silnik. Moze ktos posiada takie informacje, jak rowniez moze jakies wlasne wskazowki na ten temat. Bede b wdzieczny. Pozdrawiam serdecznie.
Brt - Pią Gru 14, 2007 22:37

napewno jest to napisane w RAVE ;)
pamietam, że to był niewielki moment (20 -40 Nm )a później 2 x po 180 stopni :roll: AndrewS kiedyś podawał to na forum.

sTERYD - Pią Gru 14, 2007 22:46

20 :)
a potem 180 i jeszcze raz 180 :)
Brt, masz dobrą pamięć :)

i na forum tez było nieraz ;)

jackwit - Pią Gru 14, 2007 23:04

dzieki chlopaki za info. teraz juz wszystko wiem. naprawde ekstra forum! dowiedzialem sie duzo istotnych i przydatnych rzeczy aby moj roverek pojezdzil jeszcze troche. tym bardziej, ze kupilem go 300 funtow i nawet jak w niego wloze jeszcze drugie tyle (nowa uszczelka, sruby, planowanie glowicy, pasek rozrzadu, napinacz, pompa wodna, swiece, kable, kopulka i iglica, olej, wszystkie filtry, klocki hamulcowe, lambda, dwie opony) to i tak jest to gra warta swieczki:) pozdrawiam
giewu - Pią Gru 14, 2007 23:07

sTERYD napisał/a:
.... i na forum tez było nieraz ;)

na pewno było w TYM temacie ;) ... sam tam wstawiłem kawałek RAVE :mrgreen: