Zobacz temat - [R45] Wentylator chłodnicy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Wentylator chłodnicy

reed - Wto Gru 18, 2007 13:30
Temat postu: [R45] Wentylator chłodnicy
Z moim R ostatnio coś nie w porządku.

Od jakiegoś czasu włącza mi się sam wentylator od chłodnicy. Na przykład popracuje trochę silnik i nie ważne czy jest nagrzany czy nie wentylator się włącza. Czasami się wogóle nie wyłącza przyjadę na podwórko wyłączę zapłon wejdę na swoje III piętro i 30 minut chodzi wentylator.Jak zejdę i poruszam klemą to przestaje a czasem nie.
Autko wylądowało w zeszłym tygodniu u elektryka, pierwsza diagnoza była, że padł komputer :/ ale po wymontowaniu komputera i sprawdzeniu go okazało się, że z komputerem wszystko w porządku.Mój elektryk nie może sprawdzić kodu błędu jaki podaje komputer bo nie może się podpiąć do komputera. I autko znowu kolejny tydzień jest unieruchomione. Na razie wszystko działa ale nigdy nie wiadomo kiedy znowu się wentylator nie będzie wyłączał.

Kto ma pomysł jak sam mógłbym to zdiagnozować. W starym, R216 kod błędu komputera mogłem odczytać samemu nie potrzebowałem się podpinać wystarczyło popatrzeć na diodę jak błyska. W R45 nie ma takiej możliwości???

A może ktoś miał podobny przypadek ? [na forum nie opisany :( ]

Jeszcze taka mała wzmianka :

Gdy wróciłem po urlopie we wrześniu i odebrałem swojego R z parkingu 2 tygodnie stał. Miałem problem z odpaleniem auta. Po wizycie u znajomego przeczyszczono klemy i wszystko wróciło do normy. Ale zaczęło się to samo dziać z wentylatorem co powyżej.
Piszę o wentylatorze który jest z przodu patrząc od czoła samochodu.

Kto ś mi powiedział, że problem może tkwić w jakichś czujnikach klimatyzacji... Tak może być?

piter34 - Wto Gru 18, 2007 14:32

Problem może tkwić w czujniku temperatury, ale wtedy raczej również inne rewelacje by były.

reed napisał/a:
pierwsza diagnoza była, że padł komputer :/

Tak, tak, jasne. :mrgreen:
Sorry, ale irytują mnie takie diagnozy. :/

reed napisał/a:
ale po wymontowaniu komputera i sprawdzeniu go okazało się, że z komputerem wszystko w porządku.

A jak to sprawdził?
Z czystej ciekawości pytam.

reed napisał/a:
Mój elektryk nie może sprawdzić kodu błędu jaki podaje komputer bo nie może się podpiąć do komputera.

W czym konkretnie problem? Nie ma odpowiedniego wtyku? Nie ma odpowiedniego testera/softu/interfejsu?

reed - Wto Gru 18, 2007 16:06

piter34 napisał/a:
A jak to sprawdził?
Z czystej ciekawości pytam.


Niestety nie wiem. Sprawą zajął się mój tata a dogadać się z nim ciężko - On nic nie wie :/

piter34 napisał/a:
Nie ma odpowiedniego testera/softu/interfejsu?


Dedukuję, że chodzi o interface/wtyk. Bo soft to podobno ma.