Zobacz temat - [R75] Wyciek przy chłodnicy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Wyciek przy chłodnicy

tommsz - Sro Gru 26, 2007 19:19
Temat postu: [R75] Wyciek przy chłodnicy
Witam
jakiś czas temu zauważyłem wyciek płynu chłodzącego z połączenia węża wychodzącego u góry z chłodnicy. Wyciek pojawia się na łączeniu plastikowego kolanka z chłodnicą. Miejsce zaznaczyłem czerwoną strzałką. Czy tam jest jakaś uszczelka którą należałoby może wymienić? Kolanko jest dokręcane do chłodnicy przez dwa wkręty, które już dociągałem ale bez efektu.
Pozdrawiam

przemo285 - Sro Gru 26, 2007 19:24

To miejsce jest uszczelnione oringiem odkręć to kolanko i dobierz coś z tym nie będzie problemu :wink:
PHJOWI - Czw Gru 27, 2007 09:03

dobierz oring i możesz uszczelnić go silikonem
piter34 - Wto Sty 08, 2008 14:36

tommsz, uszczelnione...?
tommsz - Sro Sty 09, 2008 21:38

Jeszcze nie uszczelnione, czasu brak i te warunki pogodowe zniechęcają do działań...
Jak będzie zrobione dam znać.

markozalko - Sob Lut 04, 2012 15:19

Sam jestem ciekaw czy udalo mu się uszczelnić te miejsce. Widać też często się zdarza to w tych autach, skoro kilka osób miało albo ma taki problem.
tommsz - Sro Lut 08, 2012 15:44

Tak, uadło się bez problemu :)
markozalko - Sro Lut 08, 2012 16:51

A napisz proszę czy trzeb acoś spuszczać i odkręcać jakieś rury jak to mi powiedział jeden fachman, czy wsytarczy odręcić i podmienic. dzięki wielki bo jutro z rana jadę na wymianę.
olekkelo - Sro Lut 08, 2012 20:45

Podepnę się pod temat w poniedziałek też zaczęło mi tam przeciekać :neutral:
jest jakiś korek do spuszczania płynu w chłodnicy??

SeniorA - Sro Lut 08, 2012 20:55

olekkelo napisał/a:
jest jakiś korek do spuszczania płynu w chłodnicy??
nie ma. Trzeba rozpiąć opaskę zaciskową na wężu chłodnicy.
olekkelo - Czw Lut 09, 2012 09:14

i dobrze mniej problemu:))
tommsz - Czw Lut 09, 2012 14:42

Nie trzeba spuszczać płynu, trochę wyleci po odkręceniu kolanka. Ważne, żeby nie robić tego na gorącym silniku i nie odkręcać zbiorniczka z płynem. Ja po wymianie uszczelki, dodatkowo dałem jeszcze silikonu i trzyma idealnie.
markozalko - Czw Lut 09, 2012 17:13

Wiecie jak się można przerobić. Ten wyciek jednak był z tego kolanka od chłodnicy. Kolor miał pomarańczowy bo wcześniejszy płyn chłodniczy miał czerwony kolor. Ja jak wymieniałem na zielony to tylko pół mi spuścili. Więc w środku się zmieszały i taki efekt.