Zobacz temat - [Rover 214 Si 97r] Filtr Kabinowy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [Rover 214 Si 97r] Filtr Kabinowy

RadekAniol - Czw Gru 27, 2007 09:03
Temat postu: [Rover 214 Si 97r] Filtr Kabinowy
Witam, gdzie w moim R znajduje się filtr kabinowy jak wyczyścić lub czy lepiej wymienić na nowy. Może jakieś Foto?
PHJOWI - Czw Gru 27, 2007 09:06

filtr znajduje się za schowkiem po stronie pasażera , jest wbudowany w dmuchawę przykrywa go klapka czarna , taka podłużna charakterystyczna na zatrzaski.
Chester - Czw Gru 27, 2007 15:57

Odkręcasz schowek klucz chyba 10 potem metalowa listwę klucz 7 i wyciągasz filtr kabinowy.... proste jak 2+2=4
jerzu - Czw Gru 27, 2007 16:29

http://www.roverki.pl/mod...ies=Technika#67
chudson - Czw Gru 27, 2007 21:01

filtron do każdego filtru kabinowego daje instrukcje jak go wymienić w konkretnym aucie. ale ja polecam poszukać filtra węglowego a nie zwykłego papierowego. np w porównaniu z moim miastem na allegro taniej ( z przesyłką) dostać węglowy niż na miejscu zwykły filtrona. A no i ten filtrona nie do końca mi pasował ( jakiś minimalnie za wysoki był i troszke sie wygioł )
Chester - Czw Gru 27, 2007 21:24

Ja kupiłem FILTRONa i jakoś mi wszedł bez wyginania.... filtr filtrowi nie równy ale każdy z nich pyłek zatrzyma :D
jaro121 - Pią Gru 28, 2007 22:09

tylko sprawdź przed zakupem czy masz w ogóle taki filtr bo może cię czekać niespodzianka :) (opcja)
tajpan - Sro Lis 12, 2014 15:46

Witam , ja mam takie pytanie, wymieniłem ostatnio filtr kabinowy, miałem okazje 2 dni jeździć bez i powiem że dobrze dmucha :) . Wyczyściłem wszystko elegancko jednak na szybę przednia od strony kierowcy dmucha delikatnie nie to co od strony pasażera :D gdy wymieniałem filtr zauważyłem że po filtrze hmm kolo czegoś co grzeje chyba , jest po lewej stronie cieniutka szwamka , powinna tam być? może to ona zatrzymuje pęd powietrza ?? ? co o tym myślicie ?
NoPE - Sro Lis 12, 2014 23:24

Aż musiałem sprawdzić co to jest szwamka :mrgreen:
Raczej powinna tam być ale nie w miejscu przepływu powietrza.
Mi z nowym filtrem też słabiej dmucha i do tego szyby parują jak cholera.

tajpan - Pią Lis 14, 2014 16:50

jutro dokładnie będę czyścił i zaloże filter :d a nad szwamką się zastanowie