Zobacz temat - [MG ZR] pompka spryskiwacza
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [MG ZR] pompka spryskiwacza

rdesto - Czw Gru 27, 2007 22:23
Temat postu: [MG ZR] pompka spryskiwacza
Pękła, mi jedna z pompek do spryskiwaczy (nie wiem czy na przód czy na tył), po prostu podczas uzupełnia cały płyn wylewa się dołem. Próby sklejenia u mechanika nie przyniosły rezultatu, dodam że było to robione „na szybko”. Pompka pękła w miejscu podłączenia wężyka, prowadzącego do spryskiwaczy.
Nie będę wdawał się w szczegóły, ale mam pytania:

1. czy pompka do tyłu jest taka sama jak do przodu, nie chciałem się za bardzo mechanikowi patrzyć na ręce :lol: , wiec nie wiem?
2. czy takie pompki występują w jakiś innych samochodach niż rover/MG, chodzi mi o ewentualne zamienniki?
3. Może próbować kleić pompkę jeszcze raz, tylko tym razem dąć jej więcej czasu kilka godzin a nie kilkadziesiąt minut?

Jest zima, jazda bez spryskiwaczy jest nieciekawa. :roll:

Dziekuje za pomoc...

sTERYD - Czw Gru 27, 2007 22:35

jest taka sama na przód jak na tył (tymczasowo możesz zamienić - wystarczy przełożyć wężyk i kabelki)
jeśli chodzi o klejenie to rzecz nie opłacalna, pompka na 100% pasuje od 200/25, nie wiem czemu od 400 ma inny numer, bo wygląda tak samo, może to kwestia kostki :???:
pompki nie są drogie, poprostu zmierz średnicę rurki wchodzącej do zbiorniczka i dokup, ja mam założoną najzwyklejszą za 10 złych (bo akurat miałem w garażu) i świetnie działa, tylko musiałem założyć gumowy korek, żeby pasowała do otworu w zbiorniczku i kostkę zdemontować.
ale da się bez problemu kupić z odpowiednio grubą rurką dolotową :cool:

scigacz1 - Pią Gru 28, 2007 16:52

WITAM. Pompki spryskiwaczy do ROVER / MG pasuią z FORDA SCORPIO oczywiscie tylko przewody na wsuwki trzeba przerobić i 1szt POMPKI 19zł i ma sporo wieksza moc. orgnalna sie chowa.
piter34 - Wto Sty 08, 2008 18:00

rdesto, zmieniłeś już tę pompkę?
rdesto - Wto Sty 08, 2008 18:21

:) tak, wczoraj
w sumie dwie koszt 80 PLN z robocizna
(trzeba bylo przerabiac wtyczki bo pompki sa nieorginalne)
na szrocie jedna pompka z hondy 50 pln :shock: i tak nie jestem pewnie czy by pasowala...
na rover-czesci 75 pln
wiec nie montowac orginalow tylko przerabiac :mrgreen: