Zobacz temat - [R414] Dziwne zachowanie przy przyspieszaniu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R414] Dziwne zachowanie przy przyspieszaniu

Ar2 - Sro Sty 02, 2008 20:38
Temat postu: [R414] Dziwne zachowanie przy przyspieszaniu
Może ktoś miał taką sytuację i będzie w stanie pomóc.
Zazwyczaj sytuacja występuje jak auto się rozgrzeje. Czasem zachowuje się jakby nie łapał na wszystkie gary albo miał złą mieszankę, nie chce przyspieszać. Przy lekkim dodawaniu gazu auto dostaje kangura. Dzieje się tak zarówno na gazie jak i na benzynie. Jak dłużej mu się przytrzyma gaz w jednej pozycji to po jakimś czasie załapuje i już jedzie normalnie, ale jak się tylko zatrzymam albo zmienię bieg to lubi się powtarzać. Generalnie nie zaobserwowałem żadnej ścisłej reguły.
Najgorsze, że byłem u kilku diagnostów i żaden nie był w stanie podłączyć się kompem żeby sprawdzić co jest grane.
Niedawno wymienione: świece, kable, sonda, kopułka + palec, zmieniony rozrząd wraz z pompą i uszczelniaczami, akku, filtr powietrza. Czyściłem także przepustnicę i niech teraz ktoś mądry powie w czym rzecz?

TomC - Czw Sty 03, 2008 01:44

Gaz..... :razz:
To wszystko pewnie przez źle wyregulowany gaz w samochodzie.
Jedź do gazownika niech podreguluje albo sprawdzi usterkę. Autka na gaz nie posiadam więc ciężko mi pomóc jeżeli chodzi o silniczek zagazowany :roll:

Ar2 - Czw Sty 03, 2008 07:39

TomC napisał/a:
Gaz..... :razz:
To wszystko pewnie przez źle wyregulowany gaz w samochodzie.
Jedź do gazownika niech podreguluje albo sprawdzi usterkę. Autka na gaz nie posiadam więc ciężko mi pomóc jeżeli chodzi o silniczek zagazowany :roll:


Napisałem, że objaw występuje zarówno na gazie jak i na benzynie. Gaz regulowałem sam i jest lepiej wyregulowany niż to zrobili "specjaliści" montujący go. Może ktoś mi poda namiar gdzie można zrobić diagnostykę tego silnika?

piter34 - Czw Sty 10, 2008 16:52

Ar2 napisał/a:
Może ktoś mi poda namiar gdzie można zrobić diagnostykę tego silnika?

www.roverki.pl/garage.php
ECC Babice -> Mariusz418wawa

Senn - Czw Sty 10, 2008 18:07

Ar2, byc moze pada Ci czujnik polozenia walu.
truten23 - Pią Sty 11, 2008 09:49

Jeśli dobrze pamiętam, to na forum już coś było o czujniku położenia wału... Koledze autko traciło moc i w końcu padło.

Może u Ciebie te falijące obroty to początek złego? :???:

AndrewS - Pon Sty 14, 2008 00:07

u mnie bardzo podobne jak nie takie same objawy powodowala sonda lambda

jaka sonde zamontowales ?? wtyczka oryginalna czy lutowane bylo ??

Ar2 - Pon Sty 14, 2008 09:16

AndrewS napisał/a:
u mnie bardzo podobne jak nie takie same objawy powodowala sonda lambda

jaka sonde zamontowales ?? wtyczka oryginalna czy lutowane bylo ??


Lutowana. Nie podejrzewam jednak sondy. Jeżdżę czasem z podpiętym laptopem do kompa gazowego i mam wykres lambdy na podglądzie. Nic złego na nim się nie dzieje.
Wymieniłem przed wczoraj czujnik temperatury, ale nic to nie dało. Został czujnik położenia wału albo przepustnicy.
Na benzynie efekty są zdecydowanie mniej odczuwalne niż na gazie. Lekkie dodawanie gazu daje lepsze efekty niż szybkie wciśnięcie pedału. Przy gwałtownym wciśnięciu jest czasem kicha zupełna, szczególnie na gazie.
Piter34 napisał/a:

www.roverki.pl/garage.php
ECC Babice -> Mariusz418wawa


Dzięki Piter.

Primo - Wto Sty 15, 2008 14:12

Polecam ECC Babice i pytaj o Mariusza Kierownika serwisu. Ja tez miałem takie objawy, brak mocy przy przyspieszaniu okazało sie ze komputer miał kilka błędów i najważniejsze sonda lambda jaka kupiłem była do dupy :) oryginalna kosztuje 350 zł . Najlepiej pojedz do serwisu podepną cię pod odpowiedni komputer i wszytko będzie jasne.
JohnnyB - Czw Sty 17, 2008 08:12

ile moze kosztowac taka diagnoza??
JohnnyB - Czw Sty 17, 2008 08:14

chyba tez musz sie udac na dokladne sprawdenie silnika bo mam bardzo podobne objawy. Najgorzej jest jak chce kogos wyprzedzic a samochod nie ma mocy i nie chce przyspieszyc az w pewnym momecia wywala do przodu jak bym nitro odpalil
Primo - Czw Sty 17, 2008 08:36

Witam, koszt 180 zł
sprawdzenie zaczyna sie od sprawdzenia ustawienia paska rozrządu cisninie na pompie paliwowej, a następnie ciśnienie w cylindrach na końcu podpinają samochód pod komputer.
U mnie wyszło że walnięta była sonda lambda. która wymieniłem pól roku wcześniej :) pozdrawiam i polecam ECC Babice. Może i nie najtańszy ale pewny byłem na kompie u dwóch spec-elektroników samochodowych każda wizyta 50 zł i na ich komputerach nie wykazywało żadnych błędów nawet sonda lambda działała :)