Zobacz temat - [R45] Wymiana przegubów
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Wymiana przegubów

joemax77 - Pią Lut 01, 2008 19:57
Temat postu: [R45] Wymiana przegubów
Witam wszystkich!
Mam pytanie do Was, jesli mozecie to odpowiedzcie prosze!
Pare dni temu wymieniono w moim R przeguby, wszystko jest super nic nie puka i strzela, ale cos jest chyba nie tak z ABS. Jak zwykle gdy go odpalam kontrolka gasnie i wszystko gra, ale po przejechaniu jakiegos dystansu wlacza sie i juz wlacza sie i juz nie znika. Czy jest to powazny problem? Jak go zlikwidowac i czy ABS w ogole dziala? Przeguby, ktore mi zalozono to zamienniki z Hondy Civic 1,4- 1,8 l,`97- `02 r. Moze pierscienie sa inne i czujnik to wykrywa?
Prosze o jakas rade i z gory dziekuje.

sTERYD - Pią Lut 01, 2008 20:05

możliwe, że pierścienie są inne, a możliwe też że są po wymianie brydne, lub któryś pękł, albo może czujnik któryś się obluzował :???:
joemax77 - Pią Lut 01, 2008 20:20

Moga byc brudne w smarze? Jeden z tych starych pierscieni byl pekniety i bylo ok kontrolka nie swiecila. Ale dlaczego wlacza sie dopiero po przejechaniu dluzszego dystansu?

[ Dodano: Nie Lut 03, 2008 13:20 ]
Ludziska pomozecie? Steryd mnie troche naprowadzil, ale moze jeszcze jakies opinie?

[ Dodano: Nie Lut 03, 2008 13:33 ]
Ludziska pomozecie? Steryd mnie troche naprowadzil, ale moze jeszcze jakies opinie? Najwazniejsza jest dla mnie informacja, czy ABS dziala i jak wylaczyc kontrolke

[ Dodano: Nie Lut 03, 2008 13:47 ]
Czy mozna nalozyc stare pierscienie ABS na nowe przeguby?

joemax77 - Nie Lut 03, 2008 13:53
Temat postu: [r45 2.0idt `00] reaktywacja
Witam wszystkich! Ponawiam swoje pytania:
Mam pytanie do Was, jesli mozecie to odpowiedzcie prosze!
Pare dni temu wymieniono w moim R przeguby, wszystko jest super nic nie puka i strzela, ale cos jest chyba nie tak z ABS. Jak zwykle gdy go odpalam kontrolka gasnie i wszystko gra, ale po przejechaniu jakiegos dystansu wlacza sie i juz wlacza sie i juz nie znika. Czy jest to powazny problem? Jak go zlikwidowac i czy ABS w ogole dziala? Przeguby, ktore mi zalozono to zamienniki z Hondy Civic 1,4- 1,8 l,`97- `02 r. Moze pierscienie sa inne i czujnik to wykrywa?

thef - Nie Lut 03, 2008 20:46

Joemax77, proszę, nie dubluj tematów tylko kontynuuj w już rozpoczętym wątku. Jeżeli Twój temat już nieco się zestarzał i chcesz go podbić, a sam nie możesz tego zrobić (pisałeś ostatniego posta), to poproś kogoś na SB lub poprzez PM. Poza tym trochę na forum już jesteś, więc zasady tytułowania wątków w dziale usterki powinieneś znać. Proszę zatem poprawić ten temat.
sTERYD - Pon Lut 04, 2008 00:12

oczywiście mozna stare pierścienie zbić i nałożyć na nowe przeguby, ale przy tej operacji potrafią pęknąć :(
lepiej poprostu policz zęby na przegubach , jeśli liczba zębów sie zgadza i nie ma widocznych zabrudzeń/pęknięć, to sprawdź podłączenia czujników :cool:

joemax77 - Pią Lut 08, 2008 07:01

Thef przepraszam za dubla, ale bylem zdesperowany,w takim razie nie ciagne juz tematu. Steryd dziekuje za odpowiedz, faktycznie wystarczy policzyc i porownac. Dzieki raz jeszcze!