Zobacz temat - [R 214i 96r] dziwny odgłos w kabine podczas hamowania
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R 214i 96r] dziwny odgłos w kabine podczas hamowania

pakooo - Nie Lut 03, 2008 17:34
Temat postu: [R 214i 96r] dziwny odgłos w kabine podczas hamowania
Witam
Mam nastepujacy problem z moim rovera'm a mianowicie gdy jadę 110 lub wiecj i zaczynam hamować to w kabinie słyszę takie buczenie. Dodam ze jak jadę do 90 i hamuje to nie ma takiego buczenia.Proszę o jakąś sugestie co to może być.Z góry dzięki.

arturky - Nie Lut 03, 2008 17:51

Cześć,

Sprawdzałeś wyważenie kół ? ich poprawne dokręcenie ?

Oraz elementy układu hamulcowego ( tarcze / klocki / poziom i stan płynu hamulcowego ) ?

ps. zaznacz w temacie markę i model w nawiasy kwadratowe [ ] :-)

dante27 - Nie Lut 03, 2008 21:45

jak dla mnie to tarcze do wymiany a co za tym idzie to i klocki.
pakooo - Pon Lut 04, 2008 23:34
Temat postu: [R 214i 96r] dziwny odgłos w kabine podczas hamowania
Witam ponownie.Koła miałem na zimę wyważone, na kolach letnich bylo tak samo czyli buczenie przy zwalnianiu z 120km/h .Odkreciłem oba przednie kola i zaobserwowałem ze tarcze są grube i nie maja żadnego rowka, podobnie jak i klocki są grube. Zrobilem znowu test z tym buczeniem i wychodzi na to ze ten odgłos wydobywa się z tylniej osi .Może teraz ktoś mi pomoże co to może być.
dante27 - Pon Lut 04, 2008 23:42

jeżeli odgłos wydobywa sie z tylnej osi to oznacza ze któreś z tylich łożysk jest do wymiany. Może to być tez przyczyna niewyważonych kół. Jednak ja myślę ze to przyczyna złych tarcz przednich i klockow. Zobacz czy przy hamowaniu z predkosci okolo 100km/h (mocniejsze hamowanie) szarpie ci kierownicą. jezeli nie to przyczyna tkwi najpradwopodobniej w oponach luz w wywazaniu kół. Pozdrwaiam.
pakooo - Wto Lut 05, 2008 21:13

witam ponownie sprawdziłem dzisiaj jadać 100 zahamowalem dośc ostro i kierownica mi nawet nie drgnęgła ale był słyszalny ten dziwny dzwiek.pomocy
piter34 - Czw Lut 07, 2008 12:54

Jeżeli dźwięk był też na letnich oponach, to moim zdaniem opony jako przyczyna problemu odpadają.
Gwałtownie hamując odciążasz tylną oś, dociążasz przednią i trzeba iść tym tropem i kombinować.