Zobacz temat - Chorwacja - proszę o info
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Chorwacja - proszę o info

Kris - Pią Lut 08, 2008 11:13
Temat postu: Chorwacja - proszę o info
Witam,

Jako, że jest tu całkiem spore gremium, to może ktoś był, wie, wypowie się...

Zamierzam jechac do Chorwacji w lecie, nie byłem nigdy, nie wiem jakie są ceny takich zwykłych rzeczy, jedzenie w sklepach, w knajpach, piwo, wino... no i teraz najważniejsze... mam jechać na wyspę HAVAR do Sucuraju, może ktoś byl i powie czy warto? No i jak z tym cenami jest na wyspach, gdzieś zaslyszałem że potrafią być nawet klika razy wyższe (jesli chodzi o spożywkę i knajpy) niż na lądzie.

Dzięki za ewentualne odpowiedzi.

srbenda - Pią Lut 08, 2008 11:50
Temat postu: Re: Chorwacja - proszę o info
Cytat:
Zamierzam jechac do Chorwacji w lecie, nie byłem nigdy, nie wiem jakie są ceny takich zwykłych rzeczy, jedzenie w sklepach, w knajpach, piwo, wino...


Generalnie, wszystko jest droższe niż w PL. Ale tak jest tylko w strefie turystycznej. Na kontynencie i w hipermarketach, których jest nota bene mało, ceny są porównywalne. Knajpy są z założenia droższe.

Cytat:
no i teraz najważniejsze... mam jechać na wyspę HAVAR do Sucuraju, może ktoś byl i powie czy warto?


Na wyspy ogólnie warto jechać - Hvar jest jedną z ładniejszych. Ostatnio byłem, niestety, bardzo dawno. Bardzo fajne są pola lawendy na Hvarze ;)

Cytat:
No i jak z tym cenami jest na wyspach, gdzieś zaslyszałem że potrafią być nawet klika razy wyższe (jesli chodzi o spożywkę i knajpy) niż na lądzie.


Niestety, prawda... Jeżeli chodzi o żywność, nie będzie znacznych różnic ale knajpy są droższe i kwatery również...

Jak cię interesuje coś konkretnego to pisz! Pochodzę z dawnej Jugosławii - postaram się pomóc ;)

argail - Pią Lut 08, 2008 12:19

Sugerują wybrać się kilka kilometrów dalej - do Montenegro (Czarnogóry) - byłem w zeszłym roku i wciąż jestem pod wrażeniem - ceny o wiele niższe niż w Chorwacji - mocno zbliżone do polskich, czasem niższe.
Bardzo dużo informacji o Chorwacji i Montenegro znajdziesz pod adresem :
http://www.moje balkany.com/forum/

połącz powyższe usuwając spację ;)

Sugeruję wybrać się samochodem - wrażenia niezapomniane ;)


ps . qre .. nie mogę dać linka zamienia na krzaki ... ;/
Ech ... w ciągu jest moje balkany co je składa na obelgę ... połącz razem powyższy link ;))

maniaq - Pią Lut 08, 2008 12:40

heheh ale ten automat do lapania slow jest prymitywny :rotfl:

tez jestem zainteresowany info o tamtym kierunku bo moze w wakacje udaloby mi sie tam pojechac . z gory dzieki za info :)

Kris - Pią Lut 08, 2008 13:25

Cytat:
Generalnie, wszystko jest droższe niż w PL.


Jeszcze o tych cenach, byl znajomek w Chorwacji rok temu i mowił że na lądzie w knajpie w okolicach Trogiru pizza była w przeliczeniu po 15 PLN, to tyle samo co w Polsce w pizzeri w większym mieście, ale np ta sama pizza w Krynicy Morskiej może już byc o wiele droższa. Doświadczyłem ostatnio wycieczek po polskiej pożal się boże "rivierze" gdzie jedyne co ma ona wspólnego z innymi wybrzeżami to chyba właśnie ceny, po tych przejściach powiedziałem sobie stanowcze NIET dla rodzimego wypoczynku nad morzem.

Zatem porównujmy ceny w miejscach, że tak to ujmę "turystycznych" :)

srbenda - Pią Lut 08, 2008 16:29

Faktycznie - pizza jest niedroga ;) Oprócz tego to jeszcze kalmary i mięsa grillowane ("ćevapi", "pljeskavice", krmenadla", kiełbaski, itp.) są w dobrych cenach. Ryby, wbrew pozorom, są dosyć droge w knajpie...
Piwo w knajpie to koszt rzędu 2euro, różne napoje też. Ceny w sklepach - co najmniej 50% więcej niż w PL (hleb ponad 1euro, mleko też).

argail - Pią Lut 08, 2008 16:40

No to w Montenegro jest zdecydowanie taniej. Piwo koło 60c, pizza 2~3e, grille na plaży też nie powalają cenami.
W 4* restauracji w Budwie za potężną zakrapianą kolację na 4osoby +2nastolatki płaciliśmy po 100~120e.
Przez Chorwację byłem tylko "na trasie", więc o cenach niewiele mogę powiedzieć.
Drogi natomiast jest mocny alkohol - lepiej pić lokalne wino - niebo w gębie, szczególnie szczepy Krstac ... ;)

piter34 - Pon Lut 11, 2008 16:14

Kris, zagadaj do klubowicza zdzich44. On jeździ do Chorwacji w każde wakacje, chyba od 4 lat.