Zobacz temat - [R416] Bardzo ciężko odpalić na ciepłym silniku
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Bardzo ciężko odpalić na ciepłym silniku

konrad99 - Sob Lut 16, 2008 12:06
Temat postu: [R416] Bardzo ciężko odpalić na ciepłym silniku
witam, wiem ze podobny temat byl juz poruszany, jednak moj problem nieco rozni sie od problemu kolegi. Moj roverek odpala elegancko na zimnym silniku, nawet po dlugim staniu na mrozie silnik nie ma wiekszych klopotow z rozruchem. Problem zaczyna sie przy probach odpalenia cieplego silnika, np. kiedy po drodze wstepuje do sklepu albo tankuje. Silnik w koncu zapala ale musze bardzo dlugo krecic rozrusznikiem i otwierac przepustnice. Czesto po takim odpaleniu silnik dlawi sie przez chwile ale zaraz wskakuje na wlasciwe obroty. Co sprawdzic? Co moze byc przyczyna?
sTERYD - Sob Lut 16, 2008 23:04

a jak sie maja swiece??
moze tez cewka miec delikatne przebicie:???:
czy silnik po rozgrzaniu chodzi rowno na wolnych obrotach?

konrad99 - Nie Lut 17, 2008 13:44

co do swiec to mam zamiar je niedlugo wymienic, nawet nie wiem zabardzo jak je sprawdzic, nie mam pojecia kiedy wymienial je poprzedni wlasciciel wiec chce wstawic nowe. obroty nie skacza, poczatkowo na ssaniu jest 1100rpm, pozniej w miare nagrzewania spadaja do 900 i tak zostaja. cewke mozna sprawdzic jakims domowym sposobem?
areek - Nie Lut 17, 2008 17:37

konrad99 napisał/a:
co do swiec to mam zamiar je niedlugo wymienic, nawet nie wiem zabardzo jak je sprawdzic, nie mam pojecia kiedy wymienial je poprzedni wlasciciel wiec chce wstawic nowe. obroty nie skacza, poczatkowo na ssaniu jest 1100rpm, pozniej w miare nagrzewania spadaja do 900 i tak zostaja. cewke mozna sprawdzic jakims domowym sposobem?

witam
twoja inst. lpg to sekwencja czy mieszalnik?
sciagnij kopulke z rozdzilacza przetrzyj drobnym papierem sciernym palec i te 4 metalowe wewnatrz kopulki

bartko100 - Nie Lut 17, 2008 19:02

A co za lpg masz , bo źle ustawione może powodować kłopoty z odpaleniem silnika. Na początek spróbuj pare dni pojeździć na pb i zobaczysz czy objaw ustanie
konrad99 - Nie Lut 17, 2008 19:49

LPG moze byc przyczyna zlego odpalania z pb ?
sTERYD - Nie Lut 17, 2008 23:39

moze ;)
jeszcze przyszedl mi do glowy czujnik polozenia walu...
moze przy nastepnych problemach z paleniem na cieplo sprobuj polozyc na niego mokra szmatke :???:

AndrewS - Wto Lut 19, 2008 10:24

podobny objaw wystepuje przy zdlawieniu silnika na gazie, wtedy przez chwile dostaje dwa rodzaje paliwa, pozosotaly w kolektorze gaz i benzyne, mieszanka za bogata i dlatego pewnie nie odpala, probowales go odpalac odrazu z gazu ?? , czasami nie pozwala na to instalacja
jaka masz instalacje ??

konrad99 - Wto Lut 19, 2008 21:08

nie mam opcji odpalania z LPG
piter34 - Pią Lut 22, 2008 14:03

konrad99 napisał/a:
nie mam opcji odpalania z LPG

Jaką masz w ogóle tę instalację LPG?

konrad99 - Nie Mar 02, 2008 13:01

wyglada na to, ze to faktycznia wina zbyt bogatej mieszanki. Jezdzilem tylko na benzynie i palil jak zloto. Przy okazji wybiore sie do gazownika. dzieki