Zobacz temat - [Freelander] Centralny zamek
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [Freelander] Centralny zamek

sebakop - Czw Lut 21, 2008 15:04
Temat postu: [Freelander] Centralny zamek
w moim landku coś się poknociło z centralnym w tylnych lewych drzwiach. bardzo ładnie i elegancko je zamyka { przycisk w chodzi do drzwi) lecz jakoś się hadra zawzieła i nie chce go otworzyć z pilota.(przcisk pozostaje w drzwiach) ręcznie klameczką otwierają sie normalnie pozostałe drzwi działają ok . problem jest poważny bo teściowa już dwa razy prawie odchodziła z zewnętrzną klamką w ręku. oczywiście można nie wozić teściowej ale to chyba nie o to chodzi. mogę otwierać recznie ale to i tak duże poświęcenie dla teściowej.

a tak na poważnie to ktoś ma jakis pomysł o co tu chodzi??

przemo285 - Czw Lut 21, 2008 19:45

Masz ewidentnie uszkodzony zamek do wymiany-bardzo częsta przypadłość :wink:
sebakop - Pią Lut 22, 2008 22:28

sprawdzimy i wymienimy. dzięki serdeczne
gumin00 - Pon Wrz 08, 2008 09:13

Witam
od 3 dni mam taką sama przypadłośc ale z zamkiem w drzwiach kierowcy.
Tyle tylko że ich nie mogę zamknąć przyciskiem z konsoli, ale z pilota zamykają się zawsze.
Proszę o informację czyt to jest zamek w samych drzwiach , czy centralka??

Pozdrawiam

tedchom - Pią Lut 08, 2013 23:51

gumin00, Mam podobny problem z freelanderem tylko, że z wszystkimi zamkami. Nie da się zamknąć z konsoli za to otworzyć zawsze. Co było powodem twojego problemu?
gumin00 - Pon Lut 11, 2013 08:52

Złośliwie odpowiem, że powodem tej i każdej innej awarii był ----> freelander :lol:
A tak na poważnie, to zamki. Przez 3 i pół roku jak go miałem, to wymieniłem wszystkie 4 szt zamki i trzy elektryczne szyby !! !! nigdy w żadnym aucie nie miałem tylu awarii zamków i szyb.
Zamki są felerne jak diabli, jak miałem trzeci wymienić, to postanowiłem rozebrać wcześniejsze popsute (przecież mechanik jestem ) i wymiękłem :twisted: Okazuje się, że już zatrzaski pękały przy jakiejkolwiek próbie podważenia :evil: a w środku są dwa silniczki modelaskie bardzo delikatne. Aby otworzyć auto muszą zadziałać oba, aby zablokować to już tylko jeden wystarczy. Stąd częściej awaria, że zamyka, ale nie otwiera. Oczywiście silniczki nie są zamienne :evil: a zresztą nie było za bardzo co składać.
Kupiłem w hurcie 4 szt używek aby na przyszłość było :mrgreen:

tedchom - Pon Lut 11, 2013 10:44
Temat postu: zamek
Rozumiem tylko że ty miałeś problemy z zamkami a u mnie działa wszystko ale tylko z pilota. Natomiast z konsoli od środka nie mogę zamknąć dżwi. Jedynie kiedy mi ten klawisz działa to w sytuacji jak mam otwarte z pilota tylko moje drzwi to po otwarciu ręcznie nawet wszystkich mogę je zamknąć z konsoli, ale jak otworzę z konsoli to już nie działa zamykanie z niej. i wogóloe po włączeniu zapłonu central otwiera wszystko i tak pozostaje.
gumin00 - Pon Lut 11, 2013 17:26

Ja twierdzę, że to wina zamka, w zamku są dwa silniki i kilka czujników i to się załącza w kilku konfiguracjach.

Za którymś razem też miałem anomalie z centralnym, że jakoś z pilota działał, a z przycisku nie, lub odwrotnie ( nie pamiętam ), troszkę cieszyłem się, że to nie zamek w drzwiach, ale z czasem to się rozwinęło do normalnego uszkodzenia, że nie otwierał.

Któryś zamek blokuje się mechanicznie i zamyka, ale nie dopina któregoś czujnika, stąd takie objawy. Jak pamiętam, to przycisk nie do końca się chował w którychś drzwiach i to on padł.

Poczekaj tydzień dwa i padnie :grin:

tedchom - Pon Lut 18, 2013 23:30
Temat postu: dzięki
Dzięki śliczne za odpowiedź mam nadzieję że tak właśnie sie stanie a właściwie to niech to działa klientowi jak najdłużej. Już mi koncepcji brakowało bo wsjo ok podłączone a takie cyrki ale mnie uspokoiłeś.
radzik_1988 - Pią Mar 15, 2013 21:14
Temat postu: problem z centralnym zamkiem i szyba kierowcy land rover
Mam problem z centralnym zamkiem. na parkingu walczyłem alarm a po powrocie nie mogłem otworzyć samochodu. Jednak jakoś tam jeden z zamków doskoczył i otworzyłem dzwi pasażera ( samochód po przekladce) okazało się że akumulator byl słaby. Dał radę jeszcze odpalic ale po wielokrottych próbach otworzenia zamka samochód padł. Teraz akumulator jest w porządku , samochód odpala ale zamek nie działa. Pilotem mogę go włączyć ale wyłączyć już nie. Otworzyć samochód mogę jedynie od środka.
SyntaX - Nie Mar 17, 2013 10:14

Sprawdził bym połączenie kabelków przy wtyczce do CCU.
Tam a boku masz wtyczkę gdzie schodzą się kabelki od zamków.
Któryś z nich (chyba biało niebieski albo cały fioletowy) to masa od drzwi z zamkiem.
Jak tam nie ma styku to właśnie nie otworzysz auta z pilota.
Przerabiałem temat u siebie.