Zobacz temat - [R420] Do czego ten przewód ciśnieniowy za silnikiem?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420] Do czego ten przewód ciśnieniowy za silnikiem?

mi_sza1 - Pią Lut 22, 2008 14:52
Temat postu: [R420] Do czego ten przewód ciśnieniowy za silnikiem?
Po bolaczkach z glosniej chodzacym silnikiem po wymianie rozrzadu, zajrzałem dzisiaj pod maske i za silnikem od strony pasarzera zauwarzyłem niepodpiety przewodzik taki cieniutki. jeden idzie od serwo z hamulców z takiego trójniczka i ten byl podpiety, a drugi wisial luzem. Wlazylem wiec go tylko nie wiem od czego on i jakie ma zadanie. Jezdzilem tak chyba z 2 tygodnie. Ktos wie?? Z góry dzieki za odpowiedz.
thef - Pią Lut 22, 2008 16:14

Drugi łączy cewkę zaworu EGR (wychodzi z jej górnego króćca) z zaworem EGR zamontowanym na kolektorze.
mi_sza1 - Pią Lut 22, 2008 16:23

No dzieki bardzo. zaraz kliknę pomógł. tylko powiedz jeszcze bo sie nie orientuje jaki mialo to wpływ na jazde z odłączonym tym przewodem. I jakie ma on zadanie. Zarówno zawór jak i podłaczenie go?

ooooo juz znalazlem.

thef - Pią Lut 22, 2008 16:29

Cytat:
No dzieki bardzo. zaraz kliknę pomógł. tylko powiedz jeszcze bo sie nie orientuje jaki mialo to wpływ na jazde z odłączonym tym przewodem. I jakie ma on zadanie. Zarówno zawór jak i podłaczenie go?

ooooo juz znalazlem.
Zobacz czy przypadkiem nie masz zaślepionego tego zaworu.
mi_sza1 - Pią Lut 22, 2008 16:33

Nie jest zaslepiony bo jak odpalilem silnik i przylozylem palec to czulem delikatne ssanie. Podlączylem wiec i przejechalem sie. Żadnych zmian chyba nie ma. A pewnie mi go nie podlączyli jak rozrzad zmieniali. Wiec teraz juz mam nadzieje juz jest wszystko w porządku.
Jakies odczucia powinny towarzyszyc gdy go podlaczylem; w pracy silnika, osiagach, spalaniu?


Zaworu czy tego przewodu??? zaraz sparawdze dokladnie. to i to

[ Dodano: Pią Lut 22, 2008 17:10 ]
No sprawdzalem. odlaczam przewodzik i z tej "cewki" co wychodzą dwa przewodziki czuc ze zasysa powietrze. podlaczam przewód to zaczyna ona bzyczec potem cichnie. czyli z tego co wyczytalem to dobrze ma bzyczec co jakis czas. A co z tym ustrojswem co wchodzi na nie, ten przewód od góry nakładany na rureczke długości ok.3 cm. jak sprawdzic czy tam jest wszystko ok? Czy nie ma co juz szukac bo powynajduje i sie bede tylko wkurzal?