Zobacz temat - [R400] Przekręcona kierownica w pozycji neutralnej
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400] Przekręcona kierownica w pozycji neutralnej

fearless - Pon Lut 25, 2008 14:28
Temat postu: [R400] Przekręcona kierownica w pozycji neutralnej
jaka przyczyna przesuniecia kola kierownicy w stanie neutralnym o kilka stopni kątowych w prawo - czy może to być skutek ustawiania zbierzności na niezablokowanej kierownicy czy jakiś inny powód - proszę o pomoc.
Paul - Pon Lut 25, 2008 14:44

Przestawienie kierownicy na wielowypuście (mało prawdopodobne bo byłaby duża różnica) albo przy ustawianiu zbieżności coś się przesunęło :(
Zablokowanie kierownicy nie ma nic wspólnego z tym, bo nie ma przepisu, żeby kierownica musiała być prosto przy zablokowaniu :P

giewu - Pon Lut 25, 2008 15:37

fearless a nie wymieniałeś przypadkiem, którejś z końcówek kierowniczych ? :wink:
fearless - Pon Lut 25, 2008 16:21

tak była wymieniana właśnie z prawej strony i był wymieniany przegub - a po tym była robiona zbieżność.....czy to może być spowodowane wymianą końcówki?? czy może jakimś uderzeniem lub zgiętym wachaczem ??
thef - Pon Lut 25, 2008 16:31

fearless napisał/a:
tak była wymieniana właśnie z prawej strony i był wymieniany przegub - a po tym była robiona zbieżność.....czy to może być spowodowane wymianą końcówki?? czy może jakimś uderzeniem lub zgiętym wachaczem ??
Nic nie można wykluczyć, ale jeśli przed wymianą było okay, to właśnie przez brak zblokowania kierownicy przy ustawianiu zbieżności kierownica się przekręciła.
sTERYD - Pon Lut 25, 2008 23:08

zablokowana kierownica nigdy nie jest prosto, przy ustawianiu zbieznosci kierownica jest ustawiona "na oko" diagnosty, ale to zazwyczaj nie jest najzlej ;)
thef - Pon Lut 25, 2008 23:13

sTERYD napisał/a:
zablokowana kierownica nigdy nie jest prosto
Ja nie mówię o blokadzie po wyjęciu kluczyka ze stacyjki, tylko o blokadzie przez mechanika przed regulacją zbieżności ;)
JohnnyB - Wto Lut 26, 2008 07:58

to w takim razie jaka rada jest co teraz zrobic zeby bylo prosto??
ten sam problem mam u siebie i czasami to denerwuje ze kierownica nie jest prosto

ploomy - Wto Lut 26, 2008 11:26

U mnie na geometrii facet też nie spisał się najlepiej, ale stwierdziłem, że wyprostowanie kierownicy zostawię mu na następną wizytę. W sumie mocno to nie przeszkadza :wink:
thef - Wto Lut 26, 2008 11:50

JohnnyB napisał/a:
to w takim razie jaka rada jest co teraz zrobic zeby bylo prosto??
Trzeba podjechać na ustawienie zbieżności i zaznaczyć mechanikowi, że kierownica ma być prosto. Jeżeli geometria samochodu jest ok, to nie będzie z tym problemu.
KuBaB - Wto Lut 26, 2008 20:26

Ha, ja dzisiaj (w końcu) byłem na geometrii i mechanik ustawił kierownicę "wedle siebie", zblokował tym śmiesznym urządzeniem blokującym i spytał czy w takim położenie kierownica może zostać. Wsiadłem, zobaczyłem, potrzymałem i było prosto. Czyli wszystko odbyło się jak należy. Zwróc uwagę na to mechanikowi.