Zobacz temat - [R-200 All] polerowanie pokrywy zaworów
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - [R-200 All] polerowanie pokrywy zaworów

kolin - Pon Lut 25, 2008 16:33
Temat postu: [R-200 All] polerowanie pokrywy zaworów
Witam

Polerował z was ktoś pokrywę zaworów w 200 silnik DOHC...Bo myślę jak to zrobić, bo pokrywa nie jest cała płaska tylko ma te paski wyższe niższe.

Czekam na jakieś pomysły, ewentualnie, jakiego gadżetu użyć żeby było wygodnie w chamsko dostępnych miejscach.

AndrewS - Wto Lut 26, 2008 01:37

chodzi o takie cus ??



bula21 - Wto Lut 26, 2008 09:38

tez nad tym myslalem ;) Scansol i farba zejdzie ale co ciezko wypolerowac w tych rowkach ;) ale widze ze to w miare wykonalne chodz nie jest to zrobione na lustro ;)
kolin - Wto Lut 26, 2008 10:47

AndrewS,

Nie ma żadnego obrazka :sad:

bula21 - Wto Lut 26, 2008 12:30

kolin napisał/a:
AndrewS,

Nie ma żadnego obrazka :sad:


ja widze 2; P

Skiba - Wto Lut 26, 2008 12:32

Ja też nic nie widzę :(
AndrewS - Wto Lut 26, 2008 16:06

teraz u wszystkich powinno byc ok :smile:
herc - Wto Lut 26, 2008 17:04

takie coś to można samemu zrobić :) nie jest trudne tylko czasochłonne

zaznaczone elementy sam polerowałem :mrgreen:

ps. ten motor jest do sprzedania

AndrewS - Wto Lut 26, 2008 18:44

no do lustra to trzeba miec cierpliwosc, no i silne palce :mrgreen:

mi do lustra troche zbraklo ale i tak nie jest zle




herc - Wto Lut 26, 2008 19:02

AndrewS napisał/a:
no do lustra to trzeba miec cierpliwosc, no i silne palce


ja to mechanicznie polerowałem ;) tzn wiertarka, uchwyt na "rzepę" i tarcza z filcu no i pasta ;) troszkę szybciej to idzie niż palcami i lepszy efekt wychodzi :) Widziałem w jednym sklepie takie stożki filcowe do polerowania trudno dostępnych miejsc.

Zrobiliście mi smaka też sobie wypoleruję pokrywę i co się tylko da :mrgreen:

pluto - Wto Lut 26, 2008 19:39

a ten motor jawa, to za ile złotych? Właśnie myślałem nad kupnem WSK 125, tak "do sklepu" pojechac od czasu do czasu:)

ojej, poprawka: ta jawa to chyba nie do sprzedania. sorki

herc - Wto Lut 26, 2008 19:45

Cytat:
ojej, poprawka: ta jawa to chyba nie do sprzedania. sorki


Honda do sprzedania ;)

kolin - Wto Lut 26, 2008 19:56

AndrewS,

No takie coś tylko, że na lustro...W tych zakamarkach to czym tam śmigałeś ??

herc - Wto Lut 26, 2008 20:05

AndrewS, ten kolektor malowałeś ?? a jak tak to czym ??
AndrewS - Wto Lut 26, 2008 20:26

jawa to moja robota

a przepustnica, pokrywa i kolektor to kolegi JAGOS z forum FSO

herc - Wto Lut 26, 2008 20:48

Aha... to w takim razie jaką farbą pomalować kolektor ?? bo tak mi się zdaje że go raczej nie da się wypolerować na lustro, jak będę miał czas w sobotę (zależy ile mi zejdzie z wymianą klocków z tyłu) to wypoleruje pokrywę tak jak te dekle w tym motorze :) i zrobię fotki i tu wkleję ;)
Sachar - Wto Lut 26, 2008 22:14

Wszystko da się wypolerować, tylko trzeba trochę samozaparcia :) Polerowałem same napisy z dekla zaworowego - łatwo, szybko i przyjemnie :) Z rowkami będzie trochę jazdy - Są dość kanciaste i w wewnętrznych narożnikach idealnie nie będzie. Kolektor dolotowy - więcej szlifowania papierkiem, ale za to mniej uciążliwych miejsc. Tylko czy potem będzie sie chciało codziennie maskę otwierać i ze szmatą szaleć? :P
AndrewS - Wto Lut 26, 2008 22:15

no oryginalnie w poldoroverze to ten metalowy kolektor to jest czarny
herc - Wto Lut 26, 2008 22:30

u mnie z pokrywą nie będzie problemu :) bo jest prawie cała gładka jedyne miejsce gdzie nie będzie wypolerowana to tam gdzie są śruby

[ Dodano: Wto Lut 26, 2008 22:33 ]
kolin, jaki dolot byś mi polecał bo chcę wymienić i jaki tłumik końcowy ??

pluto - Sro Lut 27, 2008 10:54

herc, w którym miejscu mogę oglądnąc zdjęcia z ostatniego spotu , który miał miejsce w Rzeszowie?(wiem, nie na temat) :roll:
michone - Sro Lut 27, 2008 13:35

kup wkladke K&N i zrob dodatkowe zrodlo powietrza w obudowie filtra powietrza. Ja na razie mam sama wkladke k&N i po paru dniach uwazam ze autko ciut lepiej wkreca sie na obroty. Wymienilem filtr na wkladke i filtr powietrza. Sam tlumik koncowy nie da Ci duzo ale mozesz wyciac kata, zmienic srodkowy tlumik i koncowy. Po takich zabiegach autko moze zyskac z ok 5KM na wiecej bym nie liczyl. Chyba ze caly wydech na zamuwienie i caly dolot poprawiony ale to ok 2,5 tys zl :)
kolin - Sro Lut 27, 2008 14:23

Kup wkładkę K&N lub Dedykowany KIT ale tutaj więcej zabawy jest(ekran cieplny, power rura itp). Co do wydechu wywal kata i zrób pełny przelot



Panowie a jakby dać pokrywę do tych speców, co to robią, bo szczerze powiem trochę te rowki, zakamarki mnie przerażają i wolałbym to dać komuś, kto się zna tylko pytanie, jaka cenna za takie cudo lśniące

Co do czyszczenia to ja co dziennie otwieram maskę i czyszczę wszystko na lalę ( silnik jak z fabryki)

herc - Sro Lut 27, 2008 15:32

Kata już nie mam i myślę teraz nad całkowitym przelotem :) a jak chodzi o dolot to myślałem nad stożkiem i turbo rurą, kumpel w accordzie z takim samym silnikiem ma tak zrobione muszę z nim pogdać
bula21 - Sro Lut 27, 2008 15:39

kolin napisał/a:
Kup wkładkę K&N lub Dedykowany KIT ale tutaj więcej zabawy jest(ekran cieplny, power rura itp). Co do wydechu wywal kata i zrób pełny przelot



Panowie a jakby dać pokrywę do tych speców, co to robią, bo szczerze powiem trochę te rowki, zakamarki mnie przerażają i wolałbym to dać komuś, kto się zna tylko pytanie, jaka cenna za takie cudo lśniące

Co do czyszczenia to ja co dziennie otwieram maskę i czyszczę wszystko na lalę ( silnik jak z fabryki)


mysle ze szkoda kasy sam sobie z tym poradzisz.. Scansol srodek po ktorym farba odchodzi platami ;) pozniej papier i ladnie sobie bedziesz polerowac na koncu jakas pasta do polerki i bedzie lustro :D mysle ze przy takiej pokrywie 2 dni roboty sam sie za to bede zabierac to dam znac jak u mnie wyszlo ;)

herc - Sro Lut 27, 2008 22:52

Ja już zacząłem zabieg prawie cała farba z pokrywy usunięta, jutro dokładne czyszczenie z resztek farby, polerka i w sobotę będą fotki :)
pluto - Czw Lut 28, 2008 08:21

herc, ściągałeś tą pokrywę czy tak na silniku robisz. jeśli się ściągnie to trzeba nową uszczelkę? czy można pod pokrywe założyc starą(o ile oczywiście jej stan na to pozwoli)
kolin - Czw Lut 28, 2008 09:58

bula21 napisał/a:
mysle ze szkoda kasy sam sobie z tym poradzisz.. Scansol srodek po ktorym farba odchodzi platami pozniej papier i ladnie sobie bedziesz polerowac na koncu jakas pasta do polerki i bedzie lustro mysle ze przy takiej pokrywie 2 dni roboty sam sie za to bede zabierac to dam znac jak u mnie wyszlo


Chyba zacznę coś dumać w weekend :mrgreen:

Jak coś zdziałam w weekend to się pochwale

Cytat:
herc, ściągałeś tą pokrywę czy tak na silniku robisz. jeśli się ściągnie to trzeba nową uszczelkę? czy można pod pokrywe założyc starą(o ile oczywiście jej stan na to pozwoli)


Dla mnie tylko i wyłącznie wchodzi w grę ściągnięcie pokrywy, tyle drobinek będzie od polerowania, ścierania itp

Co do uszczelki jeżeli jej stan pozwoli na powtórne założenie to czemu nie...

herc - Czw Lut 28, 2008 11:00

pluto napisał/a:
herc, ściągałeś tą pokrywę czy tak na silniku robisz.


Ściągałem, na silniku nie chcę tego robić za dużo pyłów, ja uszczelki nie muszę wymieniać, moja uszczelka ma zaledwie miesiąc :)

ps. jakiej pasty użyć ??

kolin - Czw Lut 28, 2008 11:11

Auto Max jest dobra ale ja bym polecił bardziej Farecla 3G naprawdę bardzo dobra pasta :mrgreen:
pluto - Czw Lut 28, 2008 12:44

Czy tą pastę Farecla 3g dostanę w motoryzacyjnym sklepie?? czy w sklepie z farbami np?
Spiro - Czw Lut 28, 2008 13:01

a czy ktoś z was Panowie ma pomysł jak by tu wypolerować felgi od mg zr? takie jak w avatarze ?
kolin - Czw Lut 28, 2008 13:08

pluto napisał/a:
Czy tą pastę Farecla 3g dostanę w motoryzacyjnym sklepie?? czy w sklepie z farbami np?

Ja z allegro zamawiałem, tak wiem leń jestem:D

Spiro napisał/a:
a czy ktoś z was Panowie ma pomysł jak by tu wypolerować felgi od mg zr? takie jak w avatarze ?


Jak mi pokrywa wyjdzie dobrze to za fele się będę brał..

Co do twoich to są specjalne filce i różnego rodzaju gadżety ścierające i do polerowania które ułatwiają dostęp do zakamarków, bądź trudno dostępnych miejsc

[ Dodano: Pią Lut 29, 2008 19:11 ]
Moje dzisiejsze prace...pomalutku ale idzie, fakt jest taki iż jest ciężko...


Jak do wtorku, środy nie skończę to jest opcja, że wkręcę się na piaskowanie za friko...

Foto z prac






Do tej całej hołoty użyłem

Ten środek co na fotce i pędzelek
Wkrętarka i różnego rodzaju ustrojstwa ścierne i druciane, w poczekalni są papiery ścierne różnego rodzaju... i pasta polerska

Jak wam się widzi panowie

P>S trochę mało dziś zrobiłem bo wkrętaraaa się rozładowała ( jutro będzie ogień wiertarką bo se kupie :razz: )

Brt - Pią Lut 29, 2008 19:17

hmmm ciekawe jak to wyjdzie ;)
herc - Pią Lut 29, 2008 23:11

kolin, masz tarcze filcową ?? tym się super poleruje :) jutro kończę polerkę i zdjęcia wrzucę :mrgreen:
kolin - Sob Mar 01, 2008 10:33

herc,

Właśnie nie mam...nigdzie nie mogłem dostać :mad:

Coś wymyślę :wink:

bula21 - Sob Mar 01, 2008 11:01

kolin napisał/a:
herc,

Właśnie nie mam...nigdzie nie mogłem dostać :mad:

Coś wymyślę :wink:


taka tarcze mozna samemu zrobic :D pokombinuj ;P

michone - Sob Mar 01, 2008 11:26

ja widzialem w castoramie rozne wilkosci, grubosci
kolin - Sob Mar 01, 2008 11:40

Cytat:
ja widzialem w castoramie rozne wilkosci, grubosci


U mnie Castoramy nie ma :hahaha:

A nie pojadę 25-30 km w jedną stronę po Filc...

Jestem mądry chłopak (żart) to dam sobie radę :p

[ Dodano: Sob Mar 01, 2008 18:33 ]
Foty takie sobie bo z komy... :mrgreen:

Dziś tyle mi się udało zrobić




i jak się widzi :?:

Panowie jak myślicie czym będzie najlepiej w tych zakamarkach ??

herc - Sob Mar 01, 2008 20:31

kolin napisał/a:
nigdzie nie mogłem dostać


Ja kupiłem za 6,50 zł w sklepie lakierniczym, tak samo jak papier ścierny wodny,

Pokrywę już skończyłem, nie mam fotek bo nie miałem czym zrobić :/ będą jutro :)

kolin, ja się w mojej pokrywie już mogę przeglądać :)

Cytat:
i jak się widzi :?:


Dobry początek ;) ale do lustra jeszcze troszkę roboty trzeba ;)

[ Dodano: Sob Mar 01, 2008 20:33 ]
kolin napisał/a:
Panowie jak myślicie czym będzie najlepiej w tych zakamarkach ??


Kiedyś widziałem takie stożki filcowe do wiertarki do polerki takich miejsc, tylko nie pamiętam gdzie :/ a sam takie potrzebuje :/ będę szukał :)

kolin - Nie Mar 02, 2008 19:18

No to jutro pokrywa leci na piaskowanie...bo jednak te zakamarki to kicha... :mrgreen:

A później polerowanie...

Jeśli nadal nie będę potrzebował samochodu do zacznę się brać za Felgi bo to będzie łatwiejsze, mało zakamarków i trudno dostępnych miejsc :mrgreen:

Owsik - Pon Mar 03, 2008 01:42

bula21 napisał/a:
farba zejdzie


Trzeba pomalować farbą VHT to nie zejdzie i będzie wyglądać jak trzeba.

kolin - Pon Mar 03, 2008 16:48

Byłem dziś za wieść pokrywę do piaskowania i pan Majster powiedział, że tego mi nie wy piaskuje, bo powstaną za duże rysy itd. Ale zabłysnął i rzekł, że zamoczy w roztworze kwasowym i wszystko ładnie puści, pokrywę mam do odbioru jutro :mrgreen:

Pochwalę się jak rezultaty

herc - Sro Mar 05, 2008 15:32

tak to wyszło :)
AndrewS - Sro Mar 05, 2008 15:51

super !! !!!!!!
to teraz kolektor ssacy :mrgreen:

herc - Sro Mar 05, 2008 15:53

AndrewS napisał/a:
to teraz kolektor ssacy


Teraz to cały dolot :) czyli turborura stożek i takie tam... no i oczywiście kolektor :)

Brt - Sro Mar 05, 2008 15:54

a później całą resztę :lol:
kolin - Sro Mar 05, 2008 20:04

No fajnie ci to wyszło... :razz:

U mnie lipejszyn z błyskotką pod maską...Nie potrafię do końca zedrzeć starej farby A majster, co moczył pokrywę w tych swoich kwasach czy czymś podobnym to nie dało żadnego rezultatu i się podałem...Pokrwye dałem do ojca na warsztat, żeby mi chłopaki ładnie pistoletem pomalowali, farbą do tego przeznaczoną ( czerwień meksykańska z jakimiś dodatkami połyskliwymi)

Za wypolerowanie mojej pokrywy chcieli 100-120 zł w zakładach się specjalizujących ze względu na dupowate rowki i dużo zakamarków, więc sobie odpuściłem

Jak mi skończą robić pokrywę to się pochwale :mrgreen:

Sachar - Sro Mar 05, 2008 23:17

100 -120 zł za tą pokrywe to dobra cena, bo naprawdę jest przy niej co robić.
Brt - Sro Mar 05, 2008 23:18

wolałbym na browara wydać :mrgreen: ;)
herc - Pią Mar 07, 2008 15:35

Dziś zacząłem alusy polerować :mrgreen:
kolin - Pią Mar 07, 2008 16:02

Sachar napisał/a:
100 -120 zł za tą pokrywe to dobra cena, bo naprawdę jest przy niej co robić.


Że jest przy niej co robic to ja wiem :mrgreen:

Cytat:
wolałbym na browara wydać


Kupiłem paliwo :wink:

herc napisał/a:
Dziś zacząłem alusy polerować


Też się tak zastanawiam bo mam dośc proste alusy bez zakamarków itd

EDIT:

Moja pokrywa

Chłopaki z warsztatu się postarali, na realu jest ładniejsza i bardziej błyszczy :mrgreen:





Jak się podoba ??

michone - Pią Mar 07, 2008 16:37

gicior :) jak zalozysz to wtedy zrob fotki :P

Btw Kolin ty masz polerowane ranty w swoich felgach?? :mrgreen:

kolin - Pią Mar 07, 2008 16:41

Cytat:
Btw Kolin ty masz polerowane ranty w swoich felgach??


Nie, ale myśle coś przy nich zrbić :razz:

Pokrywę dziś albo jutro zamontuję i pstrykne foto :mrgreen:

herc - Pią Mar 07, 2008 16:59

przed polerka wyglądają tak

Kolin: super wygląda ta pokrywa ;) ja chcę na taki kolor kolektor dolotowy pomalować

kolin - Pią Mar 07, 2008 17:32

Ja mam takie i myślę czy brać się za to :mrgreen:

Moim zdaniem łatwo powinno być bo brak jakiś zakamarków :wink:

zouza - Pią Mar 07, 2008 17:41

Ja mam takie:
http://www.roverki.pl/mod...9&orderby=dateD

i nie jestem przekonana czy na połysk wyglądałby dobrze :roll:

String - Pią Mar 07, 2008 17:52

tak sobie patrzę - a skąd wiadomo jak się nazywa dany typ alusa?
Jest jakiś katalog alusów na których były wypuszczane rovery z fabryki?

michone - Pią Mar 07, 2008 18:26

moj rant sie wyroznia na tle reszty felgi :P musze to zobaczyc jak umyje :P
Brt - Pią Mar 07, 2008 19:24

String, :
http://www.roverki.pl/mod...showgall&gid=46

:lol: :mrgreen:

michone - Sob Mar 08, 2008 11:19

ale brak tam felg od silvusia :D
kolin - Sob Mar 08, 2008 11:38

Brt napisał/a:
String, :
http://www.roverki.pl/mod...showgall&gid=46



Takich unikatów jak ja mam nie ma :mrgreen:

michone - Sob Mar 08, 2008 17:22

jakby znalezc dobrego lakiernika to fele mozna by tym http://www.allegro.pl/ite...bryka_barw.html pomalowac :) Ciekawe ile farby i ile by to kosztowało :/
bula21 - Sob Mar 08, 2008 22:33

michone napisał/a:
jakby znalezc dobrego lakiernika to fele mozna by tym http://www.allegro.pl/ite...bryka_barw.html pomalowac :) Ciekawe ile farby i ile by to kosztowało :/


mysle ze poler Cie taniej wyjdzie ;)

michone - Nie Mar 09, 2008 11:31

Ale poler to nie chrom :)
bula21 - Nie Mar 09, 2008 11:42

michone napisał/a:
Ale poler to nie chrom :)


tylko nie wiem czy ta farba z Alegro uzyskasz taki efekt jaki chcesz ;) to jak juz tak chcesz chromy to oddaj do chromowania ;P

String - Nie Mar 09, 2008 19:03

http://www.roverki.pl/mod...7&orderby=dateD

Opis:
Rozmiar: 6J x 15
Sym: RRC 109440 MNH
Kapsle: RRB 100300
Model: 200/400
Uwagi: Nie może być stosowany w modelu 2.0L ani w diesel'ach

:shock: a to dlaczego nie można w dieslach montować :shock:
:shock:
Ja ma własnie takie fealsie heheheh zaraz sobie nazwę dopisuję do stopki :mrgreen:

zuber84cool - Wto Sie 24, 2010 22:31

Odkopię trochę temat :razz: , fajna sprawa z tą polerką pokrywy, robił ktoś jeszcze taki zabieg? jakieś foto? np. R600 :wink: .