Zobacz temat - [R200;SD] gumy stablilizatora przedniego
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200;SD] gumy stablilizatora przedniego

chudson - Pon Mar 03, 2008 16:24
Temat postu: [R200;SD] gumy stablilizatora przedniego
Szukałem i nie znalazłem nic ciekawego -

Gdzie dostać lub od czego innego podpasują te głupie gumy stabilizatora ?? Łączniki jakoś dostałem a tych gum w żadnym katalogu nie ma i słysze wszędzie ,że nie produkują i w katalogach nie ma??

Tylko nie mówić mi ,że w serwisie Rovera bo u mnie nie ma takowego a nie bede jeździł za takim badziewiem 200km .
Moze któraś honda ma takie same ? bo salon hondy mam pod nosem.


Z góry dzięki za info

thef - Pon Mar 03, 2008 16:34

Moim zdaniem powinno wystarczyć jak podasz w motoryzacyjnym średnicę stabilizatora. Te gumy mają standardowy kształt i różnią się tylko średnicami. Poza tym jedno pytanie: czy temat dotyczy Twojego samochodu, bo widzę rozbieżność w oznaczeniach modelu Di/SD?
chudson - Pon Mar 03, 2008 17:02

Juz poprawiłem w profilu , chodzi o mojego 200 SD

Średnica stabilizatora napewno ale zewnętrznne też są różne w różnych autach więc wypadało by to rozkręcić i pomierzyć albo wziąść na wzór a to oznacza unieruchomienie auta :/

Jak ktoś mi jeszcze raz będzie wmawiał ,że nie ma problemów z częsciami do roverków to chyba mnie krew zaleje- żeby tak podstawowej części nie móc dostać dedykowanej do modelu i musieć dopasowywać od innych .

thef - Pon Mar 03, 2008 17:06

chudson napisał/a:
Jak ktoś mi jeszcze raz będzie wmawiał ,że nie ma problemów z częsciami do roverków to chyba mnie krew zaleje- żeby tak podstawowej części nie móc dostać dedykowanej do modelu i musieć dopasowywać od innych .
Eeee, marudzenie ;) Te trudności to wynikają głównie z bajzlu w katalogach i z niekompetencji/lenistwa osób po drugiej stronie lady ;)
sTERYD - Pon Mar 03, 2008 20:16

łoj tam nie przesadzaj
jak masz problem z tak "podstawowymi" częściami to zadzwoń do Tomiego i będzie po problemie :razz:

chudson - Pon Mar 03, 2008 21:39

No dobra moge zadzwonić ale co z tego jeśli połowe rzeczy musze zamawiać u kogoś z przesyłką. Ja żądam częsci na miejscu w moim mieście. Katalogi przeglądałem kilku firm miedzy innymi delphi - w żadnym wogóle nie było wymienionych tych gum, pan za ladą osobiście dzwonił przy mnie w kilka miejsc i wszędzie usłyszał ,że nie ma tak więc nie oszukujmy sie ,że części są łatwo dostępne.
Brt - Pon Mar 03, 2008 22:12

hmmmm bo te gumy się nie wyrabiają :D jesteś chyba pierwszą osobą na forum, która o nie pyta :lol: Swoje ostatnio oglądałem i zero luzów a 200kkm nastukane. Wiec skoro nie ma na nie zbytu, to ich w ofercie tez nie ma. Ja wszystkie podstawowe materiały i cześci mam na miejscu lub na drugi dzień. A raz czy dwa razy w roku to u Tomiego z sympatii kupuję :)
thef - Pon Mar 03, 2008 22:17

Brt napisał/a:
hmmmm bo te gumy się nie wyrabiają :D
A to swoją drogą potwierdzam, również prawie 200 kkm nastukane i zero zużycia. Ja w swoim wymieniłem tak dla lepszego samopoczucia ;)
chudson - Wto Mar 04, 2008 07:40

Thef to może niedługo czeka cie wymiana bo mój roverek ma 202 tyś nastukane :>
No ale mój jest z włoch a oni nie dbają o auta. Gdy patrzałem od spodu to gumy wydawały sie w porządku ale od góry widać już duży luz i coś mi stuka na większych dziurach - przypuszczam ,że to właśnie to bo reszte na przeglądzie sprawdzilii.

thef - Wto Mar 04, 2008 10:02

chudson napisał/a:
thef to może niedługo czeka cie wymiana bo mój roverek ma 202 tyś nastukane :>
thef napisał/a:
Ja w swoim wymieniłem tak dla lepszego samopoczucia ;)

;)

chudson - Wto Mar 04, 2008 14:24

No nie doczytałem ,że już wymieniłeś.

Nie wiecie czy któraś honda ma może takie same gumy ?? łączniki drązka stablilizatora w katalogach podają od 92 do 00 roku więc gumy pewnie też sie nie zmieniły Może od concerto podpasują ?

Proponuje dopisać w FAQ ppytanie"czy części do roverka są trudnodostępne"
Moja odpowiedź: Jeśli łudzisz sie ,ze dostaniesz wszystko w byle sklepie motoryzacyjnym to ZAPOMNIJ

frigo - Sro Cze 04, 2008 13:15

Witam mam ten sam problem, gdzie można te gumy dostać? tomateam nie odbiera telefonu:)