Zobacz temat - [r25 2.0 itd 2000r] Które opony wybrać?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [r25 2.0 itd 2000r] Które opony wybrać?

Razorback - Sro Mar 05, 2008 11:18
Temat postu: [r25 2.0 itd 2000r] Które opony wybrać?
Ktore lepsze?? http://www.oponeo.pl/prod...%20T1-R&f=lista Czy http://www.oponeo.pl/prod...del=PX4&f=lista ??
piter34 - Sro Mar 05, 2008 13:41

Razorback, a jakieś cześć/hej/witam, to gdzie?
Gdzie się Twoje maniery podziały? :lol:

Co do opon, to moim zdaniem są porównywalne, przy czym ta PX4 to zdaje się jakaś nowość (nawet opinii jeszcze nie ma) i chyba w tę opcję bym poszedł.

Razorback - Sro Mar 05, 2008 14:12

Sorki za maniery ale klawiatura mi padala:(( Juz mam nowa:)) Pozdrawiam:))
Brt - Sro Mar 05, 2008 14:25

ja poszedłem w T1-R, ale niestety nie mam pojęcia jak sie na nich jeździ :roll: w każdym razie to klasyka gatunku ;)
Skiba - Sro Mar 05, 2008 15:32

Może być przydatne w wyborze opon:

http://www.opony.com.pl/testy_opon/osobowe

Razorback - Pon Mar 10, 2008 09:24
Temat postu: [r25 2.0 itd 2000r]
Witam !! Zgubilem sie w tych oponach:(( I mam 2 pytanka:)) Oryginalny rozmiar to 185/55/15
I teraz pytanka:))
1 Czy mozna zalozyc 195??
2 Jak to wyglada i czy cos zmienia?? /przyczepnosc ,osiagi , zuzycie paliwa??
Jakie polecacie do R 25 ??

Brt - Pon Mar 10, 2008 09:32

można załozyć 195. wygląda to dobrze :] opony możesz załozyć 195/55 (droższe) lub 195/50 (tańsze). Co do przyczepności to pewnie najlepsza będzie przy oponach 195/50, ale różnice pewnie jakieś ogromne nie będą. Różnica w osiągach też pewnie niezauwazalna będzie podobnie jak zużycie paliwa.
195/55 sa ciut większe od "fabryki" i fajniej wypełniają nadkole. 195/50 są ciut mniejsze od "fabryki" dają mniej komfortu, ale lepsze trzymanie auta. Wybór należy do Ciebie (i Twojego portfela :mrgreen: ) Ja wybrałem 195/50 głównie ze względu na cenę. Gdyby byłą porównywalna dla obu wielkości to raczej bym kupił 195/55 ale różnica 50 - 80PLN na oponie to trochę za dużo :(
Jakie masz felgi ??

Razorback - Pon Mar 10, 2008 09:44

No wlasnie felgi mam 15 czyli do profilu 50 musze kupic nowe.... Ale chyba 55 to najnizsza norma na naszych drogach:)) A jakie butki polecasz?? Na wlasciwosci i wyglad??
Brt - Pon Mar 10, 2008 10:26

Masz wyżej napisane co kupiłem :mrgreen: napewno zadżebisty wyglad mają właściwości jezdne sądząc po opiniach też są OK, jedyna niewiadoma to "ścieralność" ;) Obawiam się, że przednie szybko polecą :mrgreen:
Jaką masz szerokość tych felg ;) Na profilu 50 jest twardo, ale nie ma tragedii za to w zakręcie mina bezcenna ;)

Razorback - Pon Mar 10, 2008 11:11

Mam felgi 15 czyli do 50- tki powinna byc 16-tka??
Brt - Pon Mar 10, 2008 11:18

nieeeee :D pytam o szerokość (np: 5,5J ) a nie średnice felgi :D ;) spokojnie można założyc 195/50 R15 jeśli chodzi o felgi 16 to musiałby być profil 45 czyli opona 195/45 R16 ;)

Na stronie klubowej w dziale pliki jest programik Tyr-o-saurus który przelicza dobiera i porównuje wielkości kół ;) polecam :D

Razorback - Pon Mar 10, 2008 12:46

A tu mnie zastrzeliles nie wiem jaka mam:((
HaDeSsS - Pon Mar 10, 2008 14:04

Razorback, 55 to limuzyny maja teraz ;) jezdzilem swego czasu na 195/50/15 w R200 i bylo bardzo milo :) teraz mam 205/45/17 i jezdzi sie jeszcze milej :P wszystko zalezy jak jezdzisz czy byle do przodu czy ogarniasz dziury i w nie nie wpadasz :)

a odnosnie opon to zamowilem Yokohame Parada PA-01 :D wyglad kosmos, zobaczymy jak dziala :)

Brt - Pon Mar 10, 2008 14:06

Razorback, a moze znajdziesz "swoje" felgi w galerii klubowej ;) Tam chyba są ich parametry ;)
maniaq - Pon Mar 10, 2008 22:14

hadess napisz koniecznie cos o tej oponie, bo chyab przod bede musial niebawem zmienic :/ jedyne co mnie odstrasza od yokohamy to ta cena i trwalosc. jakosciowo i trzymaniem pewnie sa swietne, jak to yoko ;) , ale boje sie zeby to nei byly kola na sezon albo pol :|

kiedy bedziesz zakladal letnie ?

Brt - Pon Mar 10, 2008 22:21

nooo fajnie wyglądają te yokohamy :shock: maniaq bedziesz ostroznie jeździł :D :lol:
HaDeSsS - Pon Mar 10, 2008 23:11

maniaq, odnosnie ceny to sa tansze niz np Michelin czy Pirelli. Charakter maja bardziej sportowy i z tego co czytalem opinie swietnie sprawuja sie na suchym i mokrym podlozy. Przyczepnosc maja podobno genialna. Dodatkowo utwardzane brzegi. Sa bardzo trwale, a wiele trwalsze niz Toyo (podobno te leca szybko) oczywiscie przeznaczone sa do 270 wiec napewno poleca szybciej niz takie do 180km/h. Ale albo rybki albo akwarium :P
pogladowa fotka :)


Zmieniac bede jak tylko przyjda :) spieszylem sie z zamawianiem bo to produkt deficytowy

Wojtek - Wto Mar 11, 2008 00:21

Odnośnie Toyo, jeździłem na takich w rozmiarze 205/45/16. Dla mnie, jeśli chodzi o właściwości jezdne to rewelacja.
maniaq - Wto Mar 11, 2008 10:23

brt > ale ja jezdze spokojnie ;)

hadess > no wlasnie kuzyn smigal na yoko ale b szybko sie wytarly mimo, ze byly na tyl wrzucone. dupy praktycznie nie mozna bylo zarzucic bo sie tak kleily do drogi. no nic pojezdze jeszcze chwile na tych uzbieram troszke $ i bede musial sie rozejrzec ;)

powiedz za ile i gdzie kupowales?

Razorback - Wto Mar 11, 2008 11:38

A wiec wybor padl:))
http://www.opony.pl/opony...543&rozmiar=104 mam nadzieje ze sie nie przejade na nich:))

giewu - Wto Mar 11, 2008 14:35

Razorback napisał/a:
A wiec wybor padl:))

a czytałeś opinie innych użytkowników tych opon ? ... KLIK

na suchym rewelacja, na mokrym natomiast wypadają zdecydowanie gorzej :/

Brt - Wto Mar 11, 2008 14:42

będzie ostrożnie jeździł :P
giewu - Wto Mar 11, 2008 14:44

Brt napisał/a:
będzie ostrożnie jeździł :P

czyli wszystko OK, bo oponki w gruncie rzeczy niczego sobie ;)

HaDeSsS - Wto Mar 11, 2008 18:12

maniaq, zobaczymy, zdam relacje :) w czwartek maja byc, wiec w piatek zakladam :D ja kupowalem u dystrybutora w Wwa przez firme wulkanizacyjna mojej mamy :)

Razorback, dobry wybor :) ale roznica w cenie miedzy 15 a 17 jest 3 razy taka :(

maniaq - Sro Mar 12, 2008 00:15

cena 17 troche mrozi, ale cos za cos.

na morkym to zadna opona w koleinie nie bedzie miala lekko :/ zr nie lapie sie w koleiny tylko myszkuje i szuka, nie wiem czy ze wzgledu na rozstaw kol ? bo niby 205 jeszcze w koleinie powinno dawac rade , a u mnie nie daje. na letnich kolach niestety obie lapy na kieraku , bo inaczej sam jezdzi po ulicach- tych nierownych.

brt zakladaj kolka i sie pochwal toyo , porownamy z yoko i zobaczymy co bedzie :D

Brt - Sro Mar 12, 2008 08:53

czekam na felgi :( będą po świętach prawdopodobniei wtedy jazzzda ;)
Sachar - Sro Mar 12, 2008 10:32

HaDeSsS napisał/a:
a odnosnie opon to zamowilem Yokohame Parada PA-01 :D wyglad kosmos, zobaczymy jak dziala :)


Działa, działa - od zeszłych wakacji na nich śmigam :)

Razorback - Sro Mar 12, 2008 10:35

I jak?? Jakies wskazowki?? Porady?? Pozdrawiam:))
giewu - Sro Mar 12, 2008 11:34

Brt napisał/a:
czekam na felgi :(

a ja na oponki ;) ... PX4 zresztą :twisted:

Razorback - Sro Mar 12, 2008 11:41

A ja jade na statek i jak wroce to dzieki Mojej Kochanej Zonce bede mial http://www.opony.pl/opony...543&rozmiar=104 :))
Brt - Sro Mar 12, 2008 11:42

eee moje ładniejsze :P :lol: :twisted:
HaDeSsS - Sro Mar 12, 2008 18:23

Brt, przykro mi :sad: ale nasze ladniejsze :twisted: :mrgreen:
Brt - Sro Mar 12, 2008 18:58

nie zgadzam się :P :lol: :mrgreen:
HaDeSsS - Sro Mar 12, 2008 19:31

sprawdziwy na zywo na spocie kiedys :)
kamil_luczak - Sro Mar 12, 2008 21:14

co do yoko parada, mam znajomych ktorzy jezdza dosc ofensywnie i mowia ze opona doskonala na suche, w zakretach trzyma doskonale, twarda scianka, ale jak robi sie mokro to wracaja do domu w predkoscia 40-50kmh bo nie ma hamowania na nich, a jak sa w domu i pada to jada innym samochodem :]

Dobra oponka nawet jest tez goodyear F1, troche twardszy od toyo, ale trzyma bardzo ladnie. Ojciec w ST220 mial i na mokrym i suchym samochod ladnie sie prowadzil

Sachar - Sro Mar 12, 2008 22:56

Zgadza się - parada nie ma sobie równych na sychym, na mokrym robi się ciepło , choć i tak jest lepiej w porównaniu do starej 539. Dlatego następne będą AVS-y :)
kamil_luczak - Sro Mar 12, 2008 23:19

no ale co by nie bylo to na suchym nic nie przebije Toyo R888, ale na nich to juz w ogole nawet nie chcialbym stac na mokrym :P
maniaq - Sro Mar 12, 2008 23:57

mnie wlasnie zastanawiaja te reakcje na wode opony yoko. niestety wyglada na to ze to opona bez kompromisu, a ja niestety potzrebuje cos czym bede mogl jezdzic - 6 dni w tyg minimum. a nie toczyc bo abs sie bedzie co chwila odzywal :/

wiadomo ze mozna stworzyc super opone, ale na suche , albo dobra na mokre . ja potzrebuej cos do normalnej jazdy, jezdze zr-em i nie przesiadam sie w inne bo deszcz spadl. dzis sie przejechalem innym autem i jedyne co mi sie podobalo ze kieraka oburacz nie trzeba trzymac heheh :D ale w zakretach do zr-a przepasc :|

HaDeSsS - Czw Mar 13, 2008 08:52

maniaq, ja tam ogarniam jedna reka :P przy bardzo dynamicznej jezdzie trzeba dwoma, ale to wg wiekszosc aut, jak sie chce bezpiecznie jechac. A ZRka jest sztywna i taka jest prawda :) co do Yoko to zdania sa podzielone odnosnie jej reakcji na mokre. Ja zdania nie zmienie, wiec mozecie poczekac i do swiat zdam relacje :) Ale napewno nie bedzie porazki, jezdzilem swego czasu na Savie i to byl ogien :P czy sucho czy mokro to sie slizgalo fajnie, drift king :D
Sachar - Czw Mar 13, 2008 15:02

Wszystko zależy od doświadczeń jakie miało się z oponami. Ja wypróbowałem wiele marek, i nie spodziewałem sie, że coś może mieć na suchym taką przyczepnośc jak Parada (a AVS jest podobno jeszcze lepsza :) ) - zachowuje się jak przyzwoity, miękki slick, ale niestety na mokrym nie wyrabia - tzn, pewnie i tak bije na gowę większość przeciętnych opon, ale do Dunlopów SP Sport 900 (dla mnie to opona wzorcowa na suchym i na mokrym - dałbym jej 9/9 w skali do 10, gdzie Yoko miałoby 10/3) to jej brakuje bardzo, bardzo dużo. Normalnie przepaść :)
HaDeSsS - Czw Mar 13, 2008 18:26

Sachar, jezdzilem na dunlopach sp sport 9000 i na suchym to one takie super nie byly, wg mnie przecietne bo trzymaly sie tak samo jak dosc zuzyte michelin sport. Dunlop na mokrym lepiej sie zachowuje niz na suchym wg mnie. :)
Sachar - Czw Mar 13, 2008 22:31

Jak już kiedyś pisałem, wiele zależy od rocznika opony. Niewiem czy jeździłeś na nowych, bo ja swoje spostrzeżenia opieram na oponkach nie starszych niż 3 lata. Później wszystkie są takie same :)
Yassu - Czw Mar 13, 2008 22:53

Hmm...letnie mam Nokian i3, jak dla mnie dobre opony, dobra przyczepność na mokrej jak i suchej nawierzchni... Zrobiłem na nich coś koło 6 tys. Za wiele to nie jest, ale jak dla mnie opony się sprawdzają i mogę polecić te opony... Tyle że ja jeżdżę na "standardowych" felgach, a tutaj widzę że bardziej zaawansowane, sportowe opony wybieracie...

Zimowe to Toyo Snowprox S941 zimy w tym roku nie było, ale kilka dni śnieg był na drodze i sprawdzały się całkiem dobrze, jeśli chodzi o mokrą nawierzchnię, też tragedii nie ma, ale jest różnica i szybciej tracą przyczepność...

Pozdrawiam

HaDeSsS - Czw Mar 13, 2008 23:24

Sachar, to byla opona sprzed 3 lat i byl to rozmiar 205/55/15 taki wynalazek :) no i produkcja japan :) ale roznie to bywa, duzo tez od auta zalezy na jakim sa dane opony
Sachar - Czw Mar 13, 2008 23:33

Ja latałem na 205/50 R15 nówkach na eskorcie mk7 kombi - deko niskim i ekstremalnie twardym. A potem było scorpio cosworth 225/55 R15 - ekstremalnie twardy i poszerzony rozstaw po 9cm na stronę :) W międzyczasie przez auta przeszło po kilka różnych kompletów i Duplopy tłukły wszystkie inne na głowę (np Conti SportContact, Falken Ziex, Bridgestony - już nie pamiętam modelu, i wiele innych)
HaDeSsS - Czw Mar 13, 2008 23:42

Sachar, tamto to byla seria limuzyna, widocznie te dunlopy sa lepsze to twardego zawieszenia :) a co do Falkenow to strikte extremalna opona z tego co czytalem i jest mega , ale na odpowiednim podlozu, czyli nie w Pl :P
Sachar - Czw Mar 13, 2008 23:50

Jak to mówią, ile osób, tyle opinii. Dla mnie falken ziex to kibel. Porównałbym do conti ecocontact :(
HaDeSsS - Czw Mar 13, 2008 23:53

Sachar, no tak, tyle ze Falkeny sa topka w tuningu, wystarczy poczytac cos fora z usa... ale moze byc tez tak jak z wieloma rzeczami, inna jakosc na inny rynek... czyli ze u nas sie nie przelewa to po co nam super jakosc, ale ze wchodzimy juz w gdybanie to przestaje :P
Sachar - Czw Mar 13, 2008 23:59

Rynek USA to odległy dla nas temat. Zauważ, że większość opon do ich fur (starych muscle, f-body itp) czyli coopery, goodridże, good year mają oznaczenie M+S :) Może dlatego zwykła letnia opona to dla nich szał, a jak widzą Toyo (które był o we "wspaniałym" - dla mnie dennym, wspaniałe to jest orginalne 60 sekund Halickiego, albo znikający punkt) to sikają po nogach :)
HaDeSsS - Pią Mar 14, 2008 08:53

W sumie prawda, ale jakosciowo maja lepszy towar z tego co zauwazylem i sprawdzilem. Pozatym M+S laduja tylko do serii i to nie w kazdym stanie, np. floryda to tylko letnie calyczas :) ale trzeba sie martwic o to co u nas :D i testowac opony hehe
Sachar - Pią Mar 14, 2008 10:39

Dla potwierdzenia mojej tezy M+S :)
linka do stronki coopera
tylko jedna oponka z serii ultra high performance nie jest oponą wielosezonową! 3 pozostałe i wszystkie passenger są M+S :)
Też kiedyś nie mogłem w to uwieżyć jak mi to kumpel od amerykańców mówił.

HaDeSsS - Pią Mar 14, 2008 18:17

Sachar, ale nie tylko cooper robi opony tam :P powiedzialbym ze malo robi opon tam :P
maniaq - Czw Mar 27, 2008 13:16

dswiezam. jakies nowiny o tych oponkach ?
Brt - Czw Mar 27, 2008 14:29

tak leżą w magazynie i czekają na wiosnę :] :mrgreen: mam nadzieję, że przyszły tydzień już będzie na nich jazda ;)
praktis - Czw Mar 27, 2008 19:13

Zbliża się czas wymiany opon na letnie. Muszę dokupić 2 opony i tu dylemat, które wybrać?

Barum BRAVURIS 185/60R14 82 H, średnia ocena użytkowników w skali 1-6; 4,3 w 900 opiniach
http://www.opony.com/opon...m_bravuris.html

albo

Firestone TZ200 185/60R14 82 H, średnia ocena użytkowników w skali 1-6; 4,9 w 578 opiniach
http://www.opony.com/opon...tone_tz200.html

Cenowo żadna różnica, Bravurisy bardziej mi się podobają (wiem, wygląd bieżnika to kiepski argument), oceny też dość podobne.

Co wybrać?

Druga sprawa, oprócz tych wkrótce kupionych opon mam jeszcze 2 sztuki jeżdżonych sezon Pirelli P5000

Które z nich (Pirelli, Barum/Firestone) dać na przednią oś?

piter34 - Pią Mar 28, 2008 10:35

praktis napisał/a:
Cenowo żadna różnica, Bravurisy bardziej mi się podobają (wiem, wygląd bieżnika to kiepski argument), oceny też dość podobne.

Z Bravurisów byłem zadowolony w moim pierwszym R200. Dobry stosunek cena/jakość ;-)
...no i ładny bieżnik.

maniaq - Nie Mar 30, 2008 11:29

oj brt zakladaj i nie marudz , sniegu juz nie bedzie, a na mokrym to okazja sprawdzic, porownac jak sie zachowuja. ja juz smigam na letnich i nie mam w zwiazku z tym problemow.

HADESSS do tablicy :) co z tymi oponami ? dzis sachara pociagne za jezyk na spocie, z toba tylko via internet ;)

Valander_wwa - Nie Mar 30, 2008 11:38

ja zainwestowałem w Bridgestone ER300 195/50 R15 H; po weekendzie gumiarz.


HaDeSsS - Nie Mar 30, 2008 16:22

maniaq, no smigam na Yoko juz i powiem ze na suchym poezja, super przyczepnosc :D na mokrym tak srednio, co prawda nie jechalem w deszczu itd tylko po mokrym asfalcie i w zaleznosci od jego struktury albo sie trzymalo dobrze albo srednio
maniaq - Pon Mar 31, 2008 13:03

wyglada na to ze w klasie wyzszej jest tak ze sa juz bardziej profilowane , albo na sucho i sa tam swieten albo srednio na wsyztskim sie tzrymaja :|

daj jeszcze znac jak pojezdzisz. u mnie temat oopon nie jest pilny i nie na juz. moge jeszcze troche pojezdzic na tym co mam :)

HaDeSsS - Pon Mar 31, 2008 13:27

tu nie chodzi o klase ale o przeznaczenie Parady to sportowe opony przeznaczone na suche lato :) jak jest mokro to sie nie szaleje bo nie trzyma sie tak super drogi. Natomiast jak chcesz dobra opone wysokiej klasy na sucho i na mokro to Michelin, ale nie wersje sport bo ona tez bardziej preferuja suche.

a i oczywiscie dam znac co i jak :)

Razorback - Sro Kwi 23, 2008 11:34

A wiec stalo sie:)) Roverk stoi na tych:) Toyo PX4 195/50R15 86 V I mam pytanko : Jakie cisnienia zalecacie do tych oponek?? Pozdrawiam:))
giewu - Sro Kwi 23, 2008 12:59

Razorback napisał/a:
A wiec stalo sie:)) Roverk stoi na tych:) Toyo PX4 195/50R15 86 V
słuszny wybór :mrgreen:
Razorback napisał/a:
Jakie cisnienia zalecacie do tych oponek??
ja mam we wszystkich czterech kołach 2,2 (jeżdżę zazwyczaj sam, sporadycznie dochodzi jakieś 100kg w postaci zony i córki ;) )