Zobacz temat - [R400] Problem z przyspieszeniem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400] Problem z przyspieszeniem

JohnnyB - Pon Mar 10, 2008 16:42
Temat postu: [R400] Problem z przyspieszeniem
Pozwolę sobie założyć nowy temat bo dalej mam problem z przyspieszaniem.
Do wczoraj dodatkowo podczas rusza towarzyszył "kangur" ale wymienilem palec i kopulke i problem zniknał . Tylko ze z przyspieszniame jest problem.
Czasami wszystko jest oka a czasami ( po wymianie kopulki i palca jak by troche zadziej i mniej uciazliwie) dodajac gazu mocniej czy delikatniej bez różnicy samochod dalej jedzie stala predkoscia, silnik zmienia swoj dzwiek jak by byl strasznie żyłowany wskazowka obrotomierza delikatnie idzie do gory proporcjonalnie do predkosciomierza. Czwile tak sie pomeczy i raptownie jak nie dostanie doladowania to odlatuje jak F1 i wszystko wraca do normy.
problem jest o tyle meczacy ze kilka razy zlapalo mnie to na trasie podczas wyprzedzania i troche przez to sie napocilem.
Tak przy okazji cewka, kable WN i swiece maja ok 2tys a palec i kopulka maja 2 dni :))

i szybkie pyt. 2
Wczoraj zajrzalem pod maske i w celu popatrzenia jak silnik pracuje poruszalem linka od gazu. Bardzo zaciekawilo mnie to ze podczas naciagania tej linki tym polkolem do ktorego jest przyczepiona wydawany jest dzwiek jak by zapinanego suwaka u spodni.
czyli jak ciagne linke slysze suwak :))
Czy taki dzwiek to normalne???? czy raczej powinno sie to odbywac bezdzwiekowo??

piter34 - Pią Mar 14, 2008 12:33

JohnnyB napisał/a:
Czwile tak sie pomeczy i raptownie jak nie dostanie doladowania to odlatuje jak F1 i wszystko wraca do normy.

Objawy jak u mnie, gdy padała sonda lambda.

JohnnyB napisał/a:
Wczoraj zajrzalem pod maske i w celu popatrzenia jak silnik pracuje poruszalem linka od gazu. Bardzo zaciekawilo mnie to ze podczas naciagania tej linki tym polkolem do ktorego jest przyczepiona wydawany jest dzwiek jak by zapinanego suwaka u spodni.

Hmm... A to nie jest przypadkiem dźwięk zasysanego powietrza?
Czy szybko/gwałtownie ruszasz tym uchwytem?

JohnnyB - Sob Mar 15, 2008 07:49

piter34 napisał/a:
Hmm... A to nie jest przypadkiem dźwięk zasysanego powietrza?
Czy szybko/gwałtownie ruszasz tym uchwytem?


nie napewno nie powietrze
a ruszalem i gwaltownie i wolniej bo mnie zastanawia ten dzwiek


a tak przy okazji po jakim czasie poinien wlaczyc sie wiatrak na chlodnicy jesli samochod stoi na parkingu z wlaczonym silnikiem???

pytam bo wczoraj ok 10 min tak stalem i wiatrak sie nie wlaczyl; temperatura silnika byla ok

sTERYD - Sob Mar 15, 2008 20:07

przy obecnych temperaturach to można czekać i czekać i czekać.... :razz:
chyba, że mu podniesiesz obroty na dłuższy czas

JohnnyB - Nie Mar 16, 2008 09:55

sTERYD napisał/a:
temperaturach to można czekać i czekać i czekać.


no to troche sie uspokoilem ale bede tego pilnowal


a czy na glowny moj problem w tym temacie moze pomoc wymiana filtra paliwa??

xROnx - Nie Mar 16, 2008 11:21

JohnnyB napisał/a:
a tak przy okazji po jakim czasie poinien wlaczyc sie wiatrak na chlodnicy jesli samochod stoi na parkingu z wlaczonym silnikiem???

Jesli masz klime to wlaczy sie on gdy ja uruchomisz :)
U mnie np wiatrak wogole sie nie wlacza(nie mam na mysli tutaj wlaczenia klimy). Temp gdy silnik jest juz nagrzany trzyma sie na jednym poziomie tj nieco ponizej polowy skali na wskazniku temp. i chocby stal tak kilka godzin to i tak bedzie tak samo :) i wg moich info tak powinno byc (przynajmniej w silniku 1.4 i chyba 1.6 serii K)

JohnnyB - Nie Mar 16, 2008 12:11

klimy nie mam wiec nie wlacze :)
a u mnie tez wskazowka temperatory jest troche ponizej polowy i tak zawsze trzyma

xROnx - Nie Mar 16, 2008 13:46

JohnnyB napisał/a:
a u mnie tez wskazowka temperatory jest troche ponizej polowy i tak zawsze trzyma

i tak ma byc. gorzej by bylo gdyby byla wyzej. wtedy wlaczamy funkcje "martwimy sie" :)

sTERYD - Nie Mar 16, 2008 22:25

Cytat:
a czy na glowny moj problem w tym temacie moze pomoc wymiana filtra paliwa??

jeśli masz mocno zasyfiony to może...
zaszkodzić nie powinna ;)

JohnnyB - Sro Mar 26, 2008 08:17

no i mala poprawka
ostatnio jadac w korku wskazowka podniosla sie minimalnie ponad polowe a wiatrak dalej sie nie wlaczyl