Zobacz temat - [R620] Wyciek oleju i podświetlenie deski
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Wyciek oleju i podświetlenie deski

soboc - Wto Mar 18, 2008 19:59
Temat postu: [R620] Wyciek oleju i podświetlenie deski
Witam

No wiec po dlugim szukaniu, samochodu wrescie kupilem R620 no i juz mam pierwsze problemy do rozwiazania, bede wdzieczny za pomoc:
1. Po podrozy z Krakowa do Gdańska zrobił mi się wyciek z lewej strony silnika, wygląda jak by sikało spod aparatu zapłonowego. Miał ktoś może podobny problem ? . Przeglądałem rysunki w rover epc i wygląda że może to być oring nr czesci LUF100470 (o ile na dobry oring spojrzałem).
2. Podświetlenie mam dziadowskie, czesc wskazników nie ma podswietlenia w tym zegarek co jest bardzo drzazniace w nocy. Czy przyciski idzie jakos rozebrac i naprawic (nie swieca mi przyciski od obiegów i klimatyzacji, oraz te po lewej stronie kierowcy) i czy zegarek w tym samochodzie mial podswietlenie ??
3. Jak wymienic zarowke od pozycji ? :) jedna mam przepalona i nie mam pojecia jak ja wyjac po odkreceniu tego kapsela (strasznie malo tam miejsca i ciezko reke wsadzic):)

Skiba - Wto Mar 18, 2008 20:08
Temat postu: Re: [R620] Wyciek oleju i podświetlenie deski
Cytat:
2. Podświetlenie mam dziadowskie, czesc wskazników nie ma podswietlenia w tym zegarek co jest bardzo drzazniace w nocy. Czy przyciski idzie jakos rozebrac i naprawic i czy zegarek w tym samochodzie mial podswietlenie ??


Zegarek jest podświetlany. Wszystko można rozebrać i naprawić. Schematy i opisy znajdziesz w Rave (co to Rave znajdziesz w FAQ na stronie klubowej).

Cytat:
3. Jak wymienic zarowke od pozycji ? :) jedna mam przepalona i nie mam pojecia jak ja wyjac po odkreceniu tego kapsela (strasznie malo tam miejsca i ciezko reke wsadzic)


No cóż... miejsca mało, ale się da. Możesz podważyć ten plastik z żarówką małym śrubokrętem. Na pocieszenie powiem Ci, że w R200 jest jeszcze mniej miejsca ;)

PS W nawiasach w tytule staraj się podawać rocznik i model silnika ;) i naprawdę polecam kopalnię wiedzy jaką jest RAVE :)

thef - Wto Mar 18, 2008 20:11

Dodaj w temacie (nawiasie) oznaczenie silnika.

soboc napisał/a:
2. Podświetlenie mam dziadowskie, czesc wskazników nie ma podswietlenia w tym zegarek co jest bardzo drzazniace w nocy. Czy przyciski idzie jakos rozebrac i naprawic i czy zegarek w tym samochodzie mial podswietlenie ??
Zegarek jest podświetlany. Napisz co dokładnie Ci nie świeci. W rave znajdziesz opis z rysunkami jak dostać się do poszczególnych żaróweczek a i na forum było już coś o tym.
soboc napisał/a:
3. Jak wymienic zarowke od pozycji ? :) jedna mam przepalona i nie mam pojecia jak ja wyjac po odkreceniu tego kapsela (strasznie malo tam miejsca i ciezko reke wsadzic):)
Miejsca tam dużo nie ma, ale powinieneś sobie poradzić. Przed wyciągnięciem trzeba chyba obrócić oprawkę, ale dokładnie nie pamiętam ;)
soboc - Wto Mar 18, 2008 20:34

Poprawiłem nawiasy licze ze teraz bedzie oki.
Co do podswietlenia znalazlem kila postów na forum przed chwila i chyba cos pokombinuje.
Co do zegarka to w jaki sposob on jest podswietlany, jakas zarowka czy poprostu wyswietlacz ma ebudowane podswietlanie?

thef - Wto Mar 18, 2008 20:35

Zegarek ma własną żaróweczkę i też było na forum o jej wymianie. Forumowicz neosss niedawno wymieniał większość podświetlenia w 600ce i obiecał opisać to w jakimś temacie, może niedługo się pojawi jakiś artykuł, a możesz też spróbować do niego zagadać ;)

W nawiasie powinieneś wpisać Si, Ti .. ;)

soboc - Wto Mar 18, 2008 21:11

Dzieki Thef za informacji, napisze PW do neosss
No to teraz tylko musze znalesc jakies info o tym wycieku.

thef - Wto Mar 18, 2008 21:17

Cytat:
No to teraz tylko musze znalesc jakies info o tym wycieku.
To może być właśnie ten oring, o którym mówisz. Też był już taki przypadek na forum więc powinieneś coś znaleźć. Inne miejsce możliwe wycieku to chyba uszczelka pokrywy zaworów, ale myślę, że byś to zlokalizował jak patrzyłeś.
marthinez - Wto Mar 18, 2008 21:27

thef napisał/a:
Przed wyciągnięciem trzeba chyba obrócić oprawkę, ale dokładnie nie pamiętam
Nie trzeba. Wystarczy pociągnąć za kabelki. :mrgreen:
soboc napisał/a:
Co do zegarka to w jaki sposob on jest podswietlany
Jest tak jak napisał thef jest żaróweczka. Opis wymiany jest tutaj: http://www.roverki.pl/article.php?sid=399
NEOSSS - Sro Mar 19, 2008 08:28

Zarówke w postojach wymieniamy naciskając palcami dwa boki plastiku bo są na tak zwany wcisk i przekrecając w lewo jednocześnie wyciągając. Mieści sie tam żarówka W5W. Do zegarka aby sie dostac trzeba odkrecić i zdjąc konsole główną(dwie srubki tuz obok foteli po jednej i po drugiej stronie, jedna pod popielniczka a reszta na spinki-podwazac srubokretem i sciagac do gory), następnie odkręcić schowek pod radiem i go lekko wysunąć, potem nawiewy i takze je LEKKO WYSUNĄĆ uwazajac bo z tyłu są linki i wtyczki, odchyl nawiew jak najbardziej się da do kierownicy i na tylnej ścianie przycisków od (klimy, zewnątrz, wewnątrz) jest żaróweczka na środku R3 9mm - podstawa. W regulacji nawiewu są dwie zarówki T5 odpowiednio po srodku pomiędzy 1 a 2 gałką, i 2 a 3 gałką. następnie odkręcasz zegarek i przechylasz go bardzo mocno w strone kierownicy aż stanie w tzw. pionie i wyciagasz z tamtąd żarówke R5 z cokolikiem. Każdą żarówke wyciaga się albo palcami przekręcając o 90 stopni w lewo, albo lekko zgiętym śróbokrętem ja odkrecając.
Po lewej stronie kierownicy podświetlane są tylko przyciski przy zegarach od przeciwmgłowych

Niedługo zrobie opis jak sie ogarne z samochodami bo przyszła kolejna partia... :twisted:

soboc - Sro Mar 19, 2008 22:07

Szukam po forum coś o wycieku z okolic aparatu ale nic nie moge znaleść, czy mógł by ktoś zweryfikować czy ten oring co znalazlem to wlasnie ten ? Chcial bym go zamowic oraz ewentualnie inne potrzebne elementy przez ktore moze ciec przed rozebraniem.
piter34 - Czw Mar 20, 2008 23:47

soboc napisał/a:
Szukam po forum coś o wycieku z okolic aparatu ale nic nie moge znaleść

W szukajcie wystarczy wpisać "oring" i znaleźć odpowiedni temat:
http://forum.roverki.eu/v...highlight=oring

;-)

soboc - Pią Kwi 11, 2008 09:58

Wymieniłem oring i wygląda że przestało ciec :)
Pewnie znacie ten adres, ale jak by ktoś nie znał to na stronie http://hondaaccord.strefa.pl/ w dziale Garaż znajduje się instrukcja do Accorda 5 generacji a w niej w części elektrycznej jest ładnie rozrysowany aparat zapłonowy z feralnym oringiem.

Oring, przy okazji tarcze, klocki oraz klimę zrobiłem w firmie Gothard w Gdyni. Jeżeli ktoś jest z 3 miasta to mogę śmiało polecić ten serwis. Szybko sprawnie, ceny przystępne, nowoczesny sprzęt warsztatowy i co najlepsze sami ściągnęli potrzebne części.

ul. Kuśnierska 13 Gdynia 81-168
tel.: (58) 665 40 30
tel/fax: (58) 665 40 30
e-mail: godarth@godarth.pl


Dzięki wszystkim za pomoc :) za oświetlenie wezmę się jak zrobi się cieplej.