Zobacz temat - [R75] Kontrolka Airbag
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Kontrolka Airbag

argail - Sro Mar 26, 2008 07:12
Temat postu: [R75] Kontrolka Airbag
Zapaliła się mi kontrolka poduszek - jako iż kilkukrotnie czytałem na forum o problemach z okablowaniem napinaczy pasów pod siedzeniami, nie wpadłem w panikę, ale za to mam pytanie - które kable pod fotelem kierowcy trzeba sprawdzić i czy nie da się jakoś tego na stałe zrobić - zlutować kable (jak w oplach) ew. wymienić wtyczkę ....
Na 90% chodzi o fotel kierowcy, ponieważ jest to jedyny fotel który jest przesuwany w samochodzie - czasem małżonka mnie z niego wyrzuca - a kontrolka zapaliła się wczoraj właśnie po ustawieniu fotela przez małżonkę "pod siebie".

Olo12 - Sro Mar 26, 2008 07:55

Zlutować napewno się da ale jaki jest sens ?? wystarczy przeczyścić styki w kostkach a następnie ponownie dobrze złączyć kostki ( dla pewności połączeń możesz użyć taśmy izolacyjnej) Ja tka zrobiłem i niestraszne teraz jest przesówanie foteli.
Pamietaj przed wypięciem kostek poduszek ściągnij klemę z akumulatora.

Thrillco - Sro Mar 26, 2008 08:41

No mi czasem tez się zapali. Po rozmowie z elektromechanikiem już nie panikuje. Po prostu czasem nic nie robie i przy ponownym uruchomieniu już się nie zapalają.

Zmartwiłem się za to jak mi się ostatnio podczas jazdy parę razy na stałe zapaliła kontrolka trakcji i abs...i nie gazsły do ponownego uruchomienia. Nie wiem czy to przez zabrudzenie błotem posniegowym czujników czy co??

Olo12 - Sro Mar 26, 2008 09:07

Co do zapalania się ABS to może być oznaka że powoli wykańcza się czujnik abs też tak miałem zapalała się kontrolka i gasła aż pięknego dna zapaliła się i nie zgasła po wymianie czujnika jest ok.
Cygnus - Pią Kwi 04, 2008 18:32

Mnie też się zaświecił airbag, bo wiązka spod przedniego fotela nieco za bardzo wystawała w kierunku nóg pasażera i wepchnąłem ją głębiej pod fotel.

Błąd skasowałem u mechanika, ale poduszki i napinacze nie pobierają dużego prądu, gdy akurat nie wybuchają,
a styki w tych złączach zapewne po paru latach utleniają się na tyle aby nie łączyć,
ale wątpię,aby mi się chciało je przeczyszczać. :smile:


Producent zaleca wymianę wszystkich poduszek po pietnastu latach, to może przy wtedy przy okazji.
A jak wcześniej wybuchną, to i tak zalecane jest wymienić całe wiązki.

PHJOWI - Pią Kwi 04, 2008 18:43

w roverkach nie trzeba wymieniać wiązek po wypadku chyba że są zniszczone podczas wypadku tak głosi roverkowy manual.