Zobacz temat - [Freelander] Traci moc przy 2900 obr/min
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [Freelander] Traci moc przy 2900 obr/min

seth- - Nie Mar 30, 2008 22:09
Temat postu: [Freelander] Traci moc przy 2900 obr/min
Drodzy Forumowicze, Admini - proszę nie wywalać posta

Przeszukałem całe forum w poszukiwaniu odpowiedzi na mój problem i znalazłem tylko info, że "było już wielokrotnie na forum"... jeden idealnie pasujący post, ale bez konkretów.

Kupiłem freelandera sprowadzonego z Włoch.
Rocznik 2004 TD4, Autko śmiga bardzo ładnie, spala 8 l na 100km. Jestem bardzo z niego zadowolony, ale….
Na 5 biegu po osiągnięciu około 2900 obrotów zapala się żółta kontrolka z wykrzyknikiem (tzw. świnka?) i samochód traci moc. Nie przyspiesza, trzyma obroty ale nie można przyśpieszyć (co jest bardzo fajne szczególnie w czasie wyprzedzania !! ).
Po zdjęciu nogi z gazu (zmniejszenie obrotów) po jakimś czasie kontrolka gaśnie i wszystko wraca do normy do następnego podejścia do 2900 obrotów.
Metodą prób i błędów znalazłem sposób żeby pojechać szybciej – kiedy zapala się kontrolka i auto słabnie, zrzucam na 4 bieg i dociskam gaz. Po 2 -3 sekundach kontrolka gaśnie. Obroty przekraczają 4000. Wrzucam 5 bieg i jest OK., ale….. prędkość 170 km/h…. Poza tym silnik dostaje ostro w kość.
Generalnie nie da się jeździć w miarę normalnie.
Mieszkam w Krakowie, serwis Land Rovera mam w Wieliczce, ale przez telefon sobie nie pogadałem, chcieli żeby przyjechać….. Pracuję od rana do późnych godzin popołudniowych a samochód jest mi potrzebny,
Czy ktoś może mi podpowiedzieć co się dzieje i co robić? Nie sprawdzałem jeszcze na komputerze.

Z góry serdeczne dzięki.

PHJOWI - Nie Mar 30, 2008 22:35

odepni przepływomierz , prawdopodobna przyczyna problemów.
sebakop - Sro Lip 30, 2008 13:53

prawda prawda. takie małe gówno a tak daje w du.....
seth621 - Sro Lip 15, 2009 14:48
Temat postu: Elektrozawór
Może to elektrozawory przed turbiną ? U mnie tak było :)