Zobacz temat - [R420] Pompa wtryskowa
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420] Pompa wtryskowa

eljocik - Wto Kwi 01, 2008 19:48
Temat postu: [R420] Pompa wtryskowa
Witam,
przy okazji wymiany łączników stabilizatora mechanicy stwierdzili, że cieknie z pompy wtryskowej
nie parają się naprawami tego typu, więc nic więcej mi nie powiedzieli
mam w związku z tym kilka pytań do szanownych forumowiczów:
- jaki rodzaj pompy wtryskowej jest zastosowany w moim aucie? widziałem, że na Allegro sprzedają elektroniczne lub mechaniczne
- ile może kosztować jej naprawa zwana chyba regeneracją? bo używane to 300-400 w górę + demontaż, montaż,
- czy cieknięcie może wpływać na brak mocy przy niskich obrotach? oraz kopcenie na czarno?
dziękuję za odpowiedzi

Skiba - Wto Kwi 01, 2008 20:05
Temat postu: Re: [R420D 86KM '97] Pompa wtryskowa
Kod:
- jaki rodzaj pompy wtryskowej jest zastosowany w moim aucie? widziałem, że na Allegro sprzedają elektroniczne lub mechaniczne


pompę masz mechaniczną

Kod:
- ile może kosztować jej naprawa zwana chyba regeneracją? bo używane to 300-400 w górę + demontaż, montaż,


Zależy od zakładu... i mechanika ...

Kod:
- czy cieknięcie może wpływać na brak mocy przy niskich obrotach? oraz kopcenie na czarno?
dziękuję za odpowiedzi


Kopcenie na czarno podczas jazdy może być spowodowane początkiem padającej turbiny :|
Turbina zaczyna dobrze dmuchać powyżej 2 tyś. obrotów. Efekt braku mocy w dolnym zakresie obrotów, może być tzn "turbodziurą".

Opisz dokładnie jak wygląda ten brak mocy. Zmierz czas jaki Twoje autko potrzebuje na rozbujanie się z 60-100km/h na IV biegu i 80-120km/h na V biegu. Za czas do 100km/h ?

eljocik - Wto Kwi 01, 2008 20:20

Skiba napisał/a:
Zależy od zakładu... i mechanika ...

zadzwoniłem do mechanika i powiedział 450 za komplet - to dobra cena?
Skiba napisał/a:
Jeżeli kopci podczas jazdy, to bardziej stawiał bym na turbinę. A brak mocy na niskich obrotach, to może być "turbodziura" ... Turbinka zaczyna dobrze dmuchać powyżej ok 2 tyś obrotów.

Może się nie znam, to mój pierwszy diesel, do tej pory i zreszta nadal służowo jeżdzę Fabią benzyna, ale nie o tym ;)
na 1. biegu to generalnie mogę tylko ruszyć, max 2k obrotów i 2. bieg, na nim faktycznie ciągnie dopiero ponad 2k obrotów i mam wrażenie że "piłuję" silnik. Wygląda to tak, że jak zwalniam np na 5. biegu to poniżej 1,5k obrotów silnik nie istnieje...redukcja na 4. rozwiązuje problem.
To tak ma być?
Skiba napisał/a:
Opisz dokładnie jak wygląda ten brak mocy. Zmierz czas jaki Twoje autko potrzebuje na rozbujanie się z 60-100km/h na IV biegu i 80-120km/h na V biegu. Za czas do 100km/h ?

120km/h? nie mam koło siebie takich dróg :lol:

Jary - Wto Kwi 01, 2008 21:24

Skiba napisał/a:
Kopcenie na czarno podczas jazdy może być spowodowane początkiem padającej turbiny


Może się mylę, ale kolega napisał 420 D a więc chyba bez turbinki :wink:

Skiba - Wto Kwi 01, 2008 21:30

Jary napisał/a:
Może się mylę, ale kolega napisał 420 D a więc chyba bez turbinki :wink:


Wszystkie mają turbo ... kolega nie ma intercoolera i ma inny rodzaj wtrysku ;)

[ Dodano: Wto Kwi 01, 2008 21:33 ]
eljocik napisał/a:

na 1. biegu to generalnie mogę tylko ruszyć, max 2k obrotów i 2. bieg, na nim faktycznie ciągnie dopiero ponad 2k obrotów i mam wrażenie że "piłuję" silnik. Wygląda to tak, że jak zwalniam np na 5. biegu to poniżej 1,5k obrotów silnik nie istnieje...redukcja na 4. rozwiązuje problem.


Jedynka w tych skrzyniach jest bardzo krótka więc tylko praktycznie do ruszania ;) poniżej 1,5k obrotów to staraj się go nie butować ;) i chyba raczej tak ma być .. do diesla trzeba się przyzwyczaić ... a Ty jeszcze masz tą słabszą wersję :(

Sprawdź prędkości na poszczególnych biegach dla 3k obrotów.

Brt - Sro Kwi 02, 2008 10:41

eljocik napisał/a:
na 1. biegu to generalnie mogę tylko ruszyć, max 2k obrotów i 2. bieg, na nim faktycznie ciągnie dopiero ponad 2k obrotów i mam wrażenie że "piłuję" silnik. Wygląda to tak, że jak zwalniam np na 5. biegu to poniżej 1,5k obrotów silnik nie istnieje...redukcja na 4. rozwiązuje problem.
To tak ma być?


tak :] na 4 i 5 to poniżej 1500obr lepiej nie schodzić, a przynajmniej nie "butować" od takich obrotów (toczyć po mieście się można ;)) a z 2 lub 3 da radę, chociaż dla silnika jest lepiej zrzucić bieg. Wszystko zależy od tego jak mocno przyspieszyć akurat potrzebujemy. A 1 to tylko do "poderwania" auta z miejsca ;) Najbardziej optymalny zakres obrotów to 1700 - 3000 i w taki ma ja się najczęściej :twisted: poruszam :)

eljocik - Sro Kwi 02, 2008 22:43

Skiba napisał/a:
Opisz dokładnie jak wygląda ten brak mocy. Zmierz czas jaki Twoje autko potrzebuje na rozbujanie się z 60-100km/h na IV biegu i 80-120km/h na V biegu. Za czas do 100km/h ?

jakie czasy są w normie? rano jechałem to 60-100 na IV wyszło mi 16 sek. ale to nie mierzone stoperem tylko licząc ;)

Brt - Sro Kwi 02, 2008 23:21

jeśli liczyłeś tak sekundowo, to czas jest kiepściutki :roll: dla SDi jest to ok 8 - 9 sekund dla SD trzeba dodać ze 2 sekundy :roll:
piter34 - Czw Kwi 03, 2008 11:38

Skiba napisał/a:
pompę masz mechaniczną

Dokładnie BOSCH VP21