Zobacz temat - SOLVED [R220 SDI '97] brak mocy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - SOLVED [R220 SDI '97] brak mocy

ronin_ - Pią Kwi 04, 2008 00:38
Temat postu: SOLVED [R220 SDI '97] brak mocy
WITAM.
Zauważyłem dzisiaj,że mój Roverek słabnie przy 2000 obrotów a szczególnie podczas przyspieszania muli się. Jak już przejdzie te obroty jest trochę lepiej.
Poza tym zapala się kontrolka ciśnienia oleju.
Bardzo proszę o odpowiedż jaki może być tego powód.
:bezradny:

NEOSSS - Pią Kwi 04, 2008 08:08

Czerwona kontrolka cisnienia oleju? Uważaj bo możesz mieć uszkodzony przewód olejowy lub zaworek cisnieniowy w pompie i zatrzesz silmnik. A może zapala Ci się check engine-pomarańczowa kontrolka silnika? Co do mulenia samochodu odepnij przepływkę i sprawdź czy będą znaczące różnice. Zmień filtr powietrza oraz obejrzyj filtr paliwa czy nie jest zapowietrzony lub zamulony
giewu - Pią Kwi 04, 2008 08:09

ronin_ wydzieliłem Twój problem z innego tematu, by niepotrzebnie nie mieszać wątków pomimo ich pozornego podobieństwa :razz: ... dopisz w temacie rok samochodu i uzupełnij o to samo swój profil ... i cierpliwie oczekuj odpowiedzi ;)
mam nadzieję, że FAQ czytałeś ? :twisted:

sTERYD - Pią Kwi 04, 2008 10:30

ta kontrolka to może być przetarty kabel. Dla świętego spokoju sprawdziłbym ciśnienie oleju :???:
ronin_ - Pią Kwi 04, 2008 17:39

Dzięki za pomoc.
Spawdzę jutro czy nie jest przetarty ten kabel i ciśnienie oleju.
Dzisiaj robiłem jeszcze próby ze zdjętym filtrem powietrza i potem jeszcze raz z odpiętym przepływomierzem.
Jednak bez żadnych zmian.
Nie ma mocy od 2000obr.

Boję się,żeby to nie była pompa wtryskowa lub turbina. :bezradny:

Damianin - Pią Kwi 04, 2008 21:10

Na wszelki wypadek odepnij przepływomierz i sprawdź wtedy...
Brt - Nie Kwi 06, 2008 13:22

a węze od powietrza "puchną" po dodaniu gazu ?? moze gdzieś ucieka powietrze z turbo ??
ronin_ - Nie Kwi 06, 2008 23:25

Dzięki za podpowiedż.
Sprawdzałem już i puchną.
A tak w ogóle to chyba to był filtr powietrza.
Wyminiłem go na stożek i już jest jak wcześniej czyli SUPER.
Dzięki wszystkim.
Pozdrawiam.

chyn - Pon Kwi 07, 2008 22:59

MI weze puchly ale po rozebraniu okazalo sie ze jest pekniety waz od intercolera do kolektora ssacego :smile:
thef - Pon Kwi 07, 2008 23:01

chyn napisał/a:
MI weze puchly ale po rozebraniu okazalo sie ze jest pekniety waz od intercolera do kolektora ssacego :smile:
Pewnie pęknięcie było na tyle małe, że i tak wytwarzało się w miarę duże ciśnienie, które powodowało nadymanie sie węży.