Zobacz temat - [R75] Ściąga po zmianie kół
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Ściąga po zmianie kół

Kris - Pią Kwi 04, 2008 11:58
Temat postu: [R75] Ściąga po zmianie kół
Po zmianie kół, lokko mi niesie auto na lewo, kola sa o wiele szersze niż poprzednie zimowe i muszę się przyzwyczajać na nowo do jeżdżenia na szerokich. Na równym asfalcie jedzie prosto, ale jak załapie jakies nierówności auto ucieka w lewo, nie bylo tego przed zimą ani na poprzednich zimowych kolach.
Felgi niby wyważone... co mnie martwi to to że jak kierownica wraca po skręcie to jest takie wrażenie że jak w lewo dam to kierownica nie prostuje się tak samo dobrze jak w prawo... macie jakieś sugestie? Planuję przelozyć na szybko kola z przodu na tył, to jedyne co moge sam zrobić szybko.

Thrillco - Pią Kwi 04, 2008 12:00

mam to samo po zmianie w słuzbowym Lanosie..podejzewam zbierzność i geometrie. jak zrobie to bede wiedział - w moim R75 był podobny problem i po zrobieniu geo problem zniknął.
truten23 - Pią Kwi 04, 2008 12:42

zbierzność kolego.
blue827 - Pią Kwi 04, 2008 15:42

Radze zmierzyć ciśnienie w oponach czy jest porówno lewa - prawa strona.
U mnie na starych oponach ściągał, bo z tyłu miałem różne bieżniki, teraz mam cztery nowe opony i samochód jedzie prosto. Tak samo w przypadku opon 'directional' ważny jest kierunek.

michalswiatek - Pią Kwi 04, 2008 17:19

Kris napisał/a:
Na równym asfalcie jedzie prosto,
Wiec to raczej nie geometria czy cisnienie...

Kris napisał/a:
ale jak załapie jakies nierówności auto ucieka w lewo
koleiny + szerokie opony = walka z kierownica. Problem nie do przeskoczenia, nalezy sie przyzwyczaic :wink: Wiem cos o tym bo letnie w omedze mam 235/45R17.
dante27 - Nie Kwi 06, 2008 21:47

Zgadzam się z blue827 sprawdź ciśnienie w kołach, jeżeli ściąga Cię na nierównościach (zwłaszcza koleiny) to rzecz normalna.
Poplawszy - Nie Kwi 13, 2008 14:18

zamien koła z lewego na prawe jezeli nie masz kierunkowego bieznika, jezeli zacznie sciagac w druga strone to wina opony, jezeli masz kierunkowe zamien przod z tyłem.
mustang - Nie Kwi 13, 2008 21:33

Też to kiedyś miałem kupiłem nowe opony i okazało się że jedna jest felerna wymienili mi ją i przestało ściągać