Zobacz temat - [R620] Podłączenie do komputera - gdzie?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Podłączenie do komputera - gdzie?

wojtasbb - Pon Kwi 14, 2008 10:44
Temat postu: [R620] Podłączenie do komputera - gdzie?
Witajcie!
Czy ktoś z Was orientuje się może przypadkiem, gdzie w Bielsku-Białej lub okolicy można oddać Rovera na sprawdzenie (podłączenie pod komputer, diagnostykę, regulację i ogólne sprawdzenie)?

Zapalił mi się parę razy ostatnio check engine. Trwało to ułamek sekundy, ale jednak zaniepokoiło mnie to. Ostatnimi czasy auto zaczęło mi palić ok. 10-11 l./100 km. Biorąc pod uwagę, że styl jazdy mi się nie zmienił i nie zmieniłem też stacji paliw na której tankuję, a jeszcze niedawno spalanie wynosiło średnio ok. 7 l., to wydaje mi się że to dość niepokojący objaw.
Na mechanice znam się jak świnia na gwiazdach, więc wolałbym oddać auto do kogoś kto będzie w stanie sprawdzić je dokładnie i powiedzieć mi co i jak.
W jednej takiej dosyć znanej firmie w Bielsku powiedziano mi, że za samo podpięcie i wydruk zapłacę 250 zł. Z tego co czytałem to chyba trochę dużo, bo normalnie taka kwota oscyluje w granicy 100 zł.

Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam,
Wojtek

Skiba - Pon Kwi 14, 2008 10:51

Witam,

Błędy komputera możesz sprawdzić sam (poszukaj na stronie klubowej w artykułach) ;) Podłączenie do komputera kosztuje ok. 50-70zł. Najlepiej szukaj stacji diagnostycznej z testerem diagnostycznym KTS.

thef - Czw Kwi 17, 2008 10:29

Zanim oddasz auto specom, zrób jak radzi Skiba, sprawdź sam błędy jakie pokazuje komputer ( http://www.roverki.pl/ind...el#comment-1440 - kostkę diagnostyczną możesz mieć pod plastikiem przy prawej nodze pasażera), i napisz co wyszło. Poczytaj wątki o wiązce przewodów silnika i pompy wtryskowej, bo to może być to, a znając życie, żaden spec nie weźmie tego pod uwagę i pół osprzętu silnika będzie Ci chciał wymienić.