Zobacz temat - [R214Si'99] Pompa wody- cieknie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214Si'99] Pompa wody- cieknie

koalaup - Wto Kwi 15, 2008 17:02
Temat postu: [R214Si'99] Pompa wody- cieknie
Jestem jakies 8 000 po wymianie rozrzadu i po kupnie R 200 Teraz juz wiem ze powinieniem rownierz wymienic pompe wody jednakze wtedy moja wiedza tegoz czynu nie obejmowala. Mam w zwiazku z tym pytanie czy dzisiaj przy wymianie na nowa musze rownierz wymienic rozrzad i ewentualnie dlaczego? Tak jak w/w mam przejechane tylko 8000 km. Czym grozi nie wymienienie "calosci"?
PHJOWI - Wto Kwi 15, 2008 17:04

rozrządu nie trzeba wymieniać , niestety nauczka że powinno się wymieniać pomki razem z rozrządem
giewu - Wto Kwi 15, 2008 17:10

dopadł Cię pech i tyle :bezradny: ...
pompę wody zaleca się wymieniać przy okazji wymiany rozrządu, ale nie ma jakiegoś szczególnego ku temu nakazu ... w Twoim przypadku okazało się niefartownym niewymienienie
ja u siebie przy wymianie rozrządu pompę sprawdzałem osobiście i na własną odpowiedzialność nie kazałem jej mechanikowi ruszać ... i jak na razie (około 13 tys. km) bez żadnych negatywnych objawów ;)
koalaup napisał/a:
Mam w zwiazku z tym pytanie czy dzisiaj przy wymianie na nowa musze rownierz wymienic rozrzad i ewentualnie dlaczego?
nie ma teraz takiej potrzeby
koalaup - Wto Kwi 15, 2008 17:10

To forum niestety znalazlem dopiero po zakupie ale za to dzieki niemu jestem "madrzejszy"
i ta odpowiedz cieszy mnie na 150 % ;) (znaczy ze nie musze wymieniac)