Zobacz temat - [R75] Skrzynia biegów odmówiła posłuszeństwa
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Skrzynia biegów odmówiła posłuszeństwa

zielus - Czw Kwi 17, 2008 23:32
Temat postu: [R75] Skrzynia biegów odmówiła posłuszeństwa
Podczas manewrowania na parkingu nagle drążek zaczął chodzić bardzo lekko po czym przestał się ruszać na boki. Zostałem z 3 i 4. Co jest grane?
rafalg - Pią Kwi 18, 2008 11:31

sprawdz wybierak pod akumulatorem może tam coś sie urwało ewentualnie może padł któryś wodzik przy drążku zmiany biegów idący do wybieraka.
zielus - Sob Kwi 19, 2008 07:26

a trudno się do tego dostać? Chodzi o to czy mając garaż z kanałem i wolny weekend dam rade sam to zrobić :roll:
Rowan - Sob Kwi 19, 2008 12:08

Możliwe są dwie sytuacje. Albo spadło cięgło z kulki na skrzyni, albo się po prostu urwało. Najprościej się do tego dobrać zdejmując lewe nadkole tzn. te plastiki. Jeżeli zostałeś tylko z 3 i 4, to stawiam, że spadło/urwało się to z mniejszym otworem.
rafalg - Sob Kwi 19, 2008 13:13

ewentualnie wyjmik akumulator jego podstawę i od góry bedzie widoczny wybierak, jedno popołudnie i garaż starczy
Rowan - Sob Kwi 19, 2008 13:15

Ja bym to w godzine sprawdził. Od góry nie jest łatwo. Ewentualnie możesz od spodu tzn. zdjąć dolną osłonę silnika i od spodu tam zajrzeć, tak chyba jest najlepiej to widać.
zielus - Sro Kwi 30, 2008 09:53

no i już po kłopocie. Urwała się jedna z dwóch linek łączących drążek zmiany biegów ze skrzynią. Dostęp jest rzeczywiście dość trudny. Tak jak koledzy pisali najlepiej dostać się z góry demontując obudowę akumulatora. Niestety jak linka się urwie to trzeba się dostać od dołu do drążka zmiany biegów, a to wymaga niestety demontażu wydechu :mad: . Koszt samej linki to 370 zł (w sklepie w Legnicy na cmentarnej), do tego zapłaciłem 120zł za wymianę, więc trochę uderzyło w kieszeń. Najważniejsze, że już wszystko gra :twisted:
Rowan - Sro Kwi 30, 2008 17:20

To i tak nie drogo..... Pamiętam ,że chyba koledze HdM(możliwe że się mylę) urwała się i on zapłacił ponad 700zł.