Zobacz temat - [R416] Wskaźnikiem paliwa i kontrolka rezerwy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Wskaźnikiem paliwa i kontrolka rezerwy

szulien - Pią Kwi 18, 2008 15:09
Temat postu: [R416] Wskaźnikiem paliwa i kontrolka rezerwy
Witam! Od paru dni jestem posiadaczem 416Si z 97'. Dziwi mnie to ze wskaznik paliwa dziwnie pokazuje. Ostatnio byl milimetr ponizej kreski 0 a kontrolka sie nie zapalila. Jak jechalem z górki to dopiero wtedy sie zapalila, na rownym zgasla ale wskaznik sie juz nie ruszal. Jak to jest. Gdy mam na kresce 0 to ile jest jeszcze paliwa?? i Przy ilu litrach w baku zapala sie kontrolka bo wychodzi na to ze przy pustym... Proszę o pomoc bo nigdy nie mialem stycznosci z Roverkami. Pozdrawiam.
Ciufa - Pią Kwi 18, 2008 16:17

u mnie rezerwa wynosi nie więcej niż 10 litrów
szulien napisał/a:
Jak jechalem z górki to dopiero wtedy sie zapalila, na rownym zgasla ale wskaznik sie juz nie ruszal

tez tak mam (chyba normalny objaw)

szulien - Pią Kwi 18, 2008 16:32

10 litrów od momentu zaswiecenia sie jej na rownym podlozu??
Ciufa - Nie Kwi 20, 2008 08:36

tak, i nie ważne czy zaraz zgaśnie czy bedzie sie świecic dluzej poprostu od pierwszego zaświecenia na równym
szulien - Nie Kwi 20, 2008 10:56

U mnie sie dzisiaj zaświecila jak mialem milimetr poza ostatnia kreska. Dziwne to troche :neutral: Czyli to jest normalne i w takim polozeniu wskaznika mam jeszcze z 8 litrow?? Nie chce probowac ile jeszczze przejade ale przy takim stanie jeszcze mozna smialo jechac??
Ciufa - Nie Kwi 20, 2008 17:23

jak chcesz dowiedziec sie ile zostalo ci paliwa jak masz rezerwe to zrób tak:
zatankuj do pełna i jezdzij az zaswieci sie rezerwa i znowu zatankuj do pełna :)
oczywiscie musisz wiedziec jaka pojemność ma twój bak