Zobacz temat - [R416] Problemy z wysokimi obrotami.POMOCY!!!!!
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Problemy z wysokimi obrotami.POMOCY!!!!!

mario197812 - Nie Kwi 20, 2008 12:35
Temat postu: [R416] Problemy z wysokimi obrotami.POMOCY!!!!!
Witam wszystkich mam problem z moim z moją 416 95r.Autko ładnie pali ,równo chodzi na wolnych obrotach.Problem zaczyna się gdy wcisnę mocniej gaz.Silnik zaczyna szarpać,obroty spadają do zera i silnik gaśnie.Niekiedy jest dobrze.W czsie jazdy gdy jadę na tak zwanym "lekkim gazie' i powoli wciskam pedał wszystko jest ok.Jak wcisne mocniej silnik zaczyna szarpać i gaśnie.Byłem u dwóch elektryków.Podpięcie pod komputer nic nie wykazało.Podmiana komputera też niczego nie zmieniła.Palec,kopułkę i przewody wysokiego wymieniałem jakieś poł roku temu.Dodam jeszcze,że przy szarpnięciach głupieje obrotomierz i obroty spadają do zeraPROSZĘ O POMOC.KAŻDA RADA NA CENE ZŁOTA.z GÓRY DZIĘKUJE
marcus - Nie Kwi 20, 2008 13:24

Najpierw poczytaj potem pytaj Wtedy sam możesz do wielu kwestii dojść a nawet pomóc innym.
Popatrz na wcześniejsze posty tam masz wszystko ten problem pojawia sie bardzo bardzo często.
I jak zwykle sprawdz przewody, łącza, gnazda czy są czyste nie poprzecierane poczyść wszystko, może się cos rozłączyło i sprawdz czujnik PWK.

Nie powtarzaj postów

mario197812 - Nie Kwi 20, 2008 13:27

Elektrycy twierdzą,że czujnik jest sprawny.Zastanawiam się nad cewką.Na wolnych obrotach pięknie pracuje.Szarpie pod obciążeniem.Szukałem na forum ale nic nie pasuje do tych objawów.Pomóżcie...
gps - Nie Kwi 20, 2008 15:30

Sprawdź tą cewkę. W moim przypadku wymiana cewki pomogła przy identycznych objawach.

Pozdrawiam,

donmulanka - Nie Kwi 20, 2008 15:42

jak zwykle, cewka, wszystkie przewody palec swiece, sterownik przekaźniki wszystko trzeba sprawdzić no albo immo :D jak sie moj roverek naprawi to poprosze tego elektryka zeby powiedzial co i jak bylo to napisze artykul na ten temat bo widze ze ja mam ciezki przypadek ale nie tylko mnie dotyczy ten problem. :)
mario197812 - Nie Kwi 20, 2008 15:48

Donmulanka jak się naprawi to daj znak.Czytałem Twoje posty też przypadek nie należy do łatwych.
donmulanka - Nie Kwi 20, 2008 18:11

Dam znać dam, i arta napewno napisze zeby sie roverkowicze nie pier$%^&* z cewkami kablami i innymi duperelami. mam nadzieje ze kociak wroci bo strasznie mi go brakuje takie przyejmne autko z duszyczką heehhehe!
piter34 - Czw Kwi 24, 2008 16:49

mario197812 napisał/a:
Elektrycy twierdzą,że czujnik jest sprawny.

Sprawdzali co pokazuje czujnik (na oscyloskopie) w momencie, gdy auto zaczyna szarpać i obroty lecą do zera...?

mario197812 - Sob Kwi 26, 2008 08:10

Nie wiem w jaki sposób sprawdzali ale twierdą,że jest sprawny.