Zobacz temat - [R400] Lusterko zewnetrzne
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400] Lusterko zewnetrzne

des - Nie Kwi 20, 2008 20:21
Temat postu: [R400] Lusterko zewnetrzne
Witam,
Dzisiaj zorientowalem sie, ze luterka zew. sa regulowane w jednej plaszczyznie i nie chodzi mi tutaj o regulacje z wnetrza samochodu (el. lusterka/mechaniczne) tylko regulacje w moim przypadku samej oslony lusterka gdzyz posiadam lusterka elektryczne. Nie wiem zabardzo jak to opisac ale postaram sie jak najprosciej.
Gdy przestawimy cale lusterko w pozycje jaka powinna byc np. podczas mycia samochodu na myjni to powataje taka mala szczelina na tym "obrotowym czyms" (ta podstawka) do czego jest to lusterko przymocowane i oczom ukazuje sie regulacja. Chodzi o taki wystajacy "zabek" i dwa miejsca na ten zabek sluzace do regulacji obudowy lusterka w poziomie. Jak sie spojrzy od spodu calego lusterka widac strzalki informujace ze takowa regulacja w ogole instnieje. Chcialbym to jakos przestawic bo w tej pozycji ktora teraz jest prawe lusterko nie spelnia swojej funkcji a wolalbym jednak zeby spelnialo. Dodam ze regulacja z wewnatrz samochodu nie pomaga (nie da sie dalej przestawic samego szkla). Pytanie wiec jak to zrobic bo nie wiem jak mam sie do tego zabrac. W Rave zabardzo nie pisze (albo nie potrafie odszukac) jak to zrobic. Moze ktos juz to regulowal i podpowie co zrobic zeby luserka nie polamac.

Jutro porobie zdjecia bo dzis juz ciemno.
Pozdrawiam!

sTERYD - Nie Kwi 20, 2008 22:15

ten ząbek służy do przestawiania na ruch brytyjski, i pewnie tak masz ustawione.
Musisz tą tarczkę z ząbkiem podnieć na całym obwodzie, bo tam są 3 takie ząbki i przestawic na drugą pozycję ;)
Dość łatwo to zrobić dwoma płaskimi śrubokrętami o szerokości ok 5mm ;)
jeśli chodzi o połamanie tam w środku to bym się nie bał, tylko ten u góry pierścień jest z plastiku, a podstawa jest metalowa, więc krzywdy jej nie zrobisz :cool:

des - Nie Kwi 20, 2008 23:18

Ok dzieki wielkie, musze zrobic to jak najszybciej bo gorzi to wypadkiem :/

[ Dodano: Pon Kwi 21, 2008 16:31 ]
Zrobione :smile: Lecz bez nerwow i sporej sily sie nie obeszlo, balem sie ze pourywam cos ale jakos poszlo. Dzieki za info.