Zobacz temat - [R wszystkie] Pierścień centrujący. Za długi stożek.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) - [R wszystkie] Pierścień centrujący. Za długi stożek.

secio - Wto Kwi 29, 2008 21:43
Temat postu: [R wszystkie] Pierścień centrujący. Za długi stożek.
Witam!

Szukalem powodu drgania kierownicy przy predkosciach 90-110.
Sprawdzilem wszystko, juz myslalem ze winne sa opony, aż przypadkowo zauwazylem, ze na alufelgach zalozone mam otwory centrujace na 59.1 mm.
Zadowolony, ze znalazlem przyczyne, kupilem nowe, poprawne 70.4 - 56.1. Radosc nie trawala dlugo.
Pierscienie sa stozkowe. U mnie stozek jest na tyle dlugi, ze NIE konczy sie przed koncem piasty. Myslalem, ze to kwestia zlego modelu pierscienia, ale wiekszosc ktore widzialem nie bedzie pasowala do mojej ( szczegolnie przedniej) piasty ktora to wystaje nad poziom tarczy jedynie 4.5mm. Z tylu jest lepiej, bo na piastach sa kapsle, ale tez ledwo, ledwo dochodzi to konca stozka pierscienia.
Czy moj R jest jakis dziwny, czy to normalka ? Jezeli tak, to jakie/gdzie kupiliscie pierscienie, takie, zeby byly dobre ?

Dzieki za rady,
Mariusz

piter34 - Wto Maj 06, 2008 17:05

Hmm. Miałem kiedyś w swoim R200 i mam teraz również pierścienie centrujące. Po prostu kupiłem i było/jest wszystko OK.
secio - Wto Maj 06, 2008 17:16

piter34 napisał/a:
Hmm. Miałem kiedyś w swoim R200 i mam teraz również pierścienie centrujące. Po prostu kupiłem i było/jest wszystko OK.

Zamowilem pierscienie wytoczone na wymiar bez zbednego frezu. Mam nadzieje, ze rozwiaza problem, bo juz troche za cieplo na jazde na zimowkach ;-P.

Mariusz